SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

ioio

New member
Като горд собственик на собствен сървър си прехвърлих саитовете там, но при смяна на неимсървърите на домеина вече над месец БТК не си ъпдеитват DNS записите по техните сървъри в следствие на което една трета от България все още вижда старият сървър.Оказа се че този проблем не е само при мен, дори официялният саит на Банско е имал този проблем и на 40-тият ден кметът на Банско е успял да стигне до високо ниво в БТК и да ги заплаши със съд защото това било противозаконно та те се размърдали и ръчно променили неимсървърите.Аз обаче не съм кмет на Банско и незнам как да стигна до високо ниво в БТК.Моля ви ако някои има познат или идея как да се оправя с този проблем съм готов да давам пари ,да черпя или каквото трябва само да се оправи защото така просто не може да се работи а става въпрос за сериозни саитове и сериозен бизнес.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Ползвай фрии ДНС услуга докато го оправят. everyDNS.com май беше. там си направи зоните да сочат към твойто IP, и ще сработи.

Иначе, борбата с БТК е епи4на ;)
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Прати жалба до КЗП с обяснение как за да си спестят малко трафик доставят некачествена услуга на потребителите си. Искай си входящ номер и гледай сеир.

П.П. И не забравяй да споменеш че ти нарушават правата за достъп до информация :)
 
Последно редактирано:
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

ioio, ако домейните са регнати в еном или годадди, можеш да позлвеш техните ДНС-и и да укажеш домейните и поддомейните като A name. Аз на повечето сайтове практикувам този начин и мисля, че е по-удобен. За ICN знам, че купуват от Еном и там също можеш да правиш врътката с техните ДНС, за другите хостинги, нямам инфо.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

bgkulinar каквито и врътки да правите, потребителите които са в мрежата на бтк няка да могат да видят правилното ип, освен ако не са със ръчно забити днс-и, които са различни от бтк-арските ( или да уцелят някой кеширащ днс на бтк, който работи като хората ).
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Странно и аз съм на БТК и аз правя промените които споменава Кулинара и аз нямам проблеми. По принцип DNS ми се оправят след един кратък рестарт на модема.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Странно и аз съм на БТК и аз правя промените които споменава Кулинара и аз нямам проблеми. По принцип DNS ми се оправят след един кратък рестарт на модема.

Това което прави кулинара няма общо с БТК а с регистраотра. Ти записа за хоста си го имаш в БТК при всички случай, няма го ДНСа който да каже каде е записа. И аз парвя понякога като кулинара name.com също предлагат тази възможност.

Фани, това за което говориш ти няма ли общо с репликацията на зоните. В смисъл, не е ли БТК да не позволяват да им се репликират (синхронизират) зоните с други ДНС провайдери? Т.Е. ако нета ти е към БТК - трябва да си работи (понеже ползваш техните ДНСи), ако не - кофти.
 
Последно редактирано:
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

за съжаление fani7117 е права.Всеки на които доставчика ползва мрежата на БТК при влизане в моят саит браузърът му прави запитване до наи близкият DNS сървър и тъи като там има запис че саитът е на еди кое си IP просто саитът се зарежда от там.Даже пробвах да махна саитът от старият хостинг но просто започва да дава грешка и затова го върнах и сега седи и на двата сървъра.Лошото е че саитът се обновява постоянно което ми коства постоянно прехвърляне на бази данни , снимки и фаилове :( . Може би наистина да започна с КЗП.Обмислям и свързване с адвокат които да изготви някакво уведомително писмо в което да опише кои точки от закона нарушават и че ако не предприемат някакви деиствия ще сме принудени по съдебен път да ги задължим. Лошото е че това със сигурност ще отнеме доста време ако се стигне до там.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Звъня ли на съпорта на БТК, да им обясниш за проблема? Преди време те ни бяха доставчик на интернет и като корпоративни клиети имахме пак подобни проблеми, но след 10-тина обаждания и омалване, оправиха проблема ;)
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Фани, това за което говориш ти няма ли общо с репликацията на зоните. В смисъл, не е ли БТК да не позволяват да им се репликират (синхронизират) зоните с други ДНС провайдери? Т.Е. ако нета ти е към БТК - трябва да си работи (понеже ползваш техните ДНСи), ако не - кофти.

Не - мастър зоните няма нищо общо в случая - точно обратното. Кешовете които ползват БТК се рефрешват веднъж на година (шегувам се ... може и на повече:) ). И ако аз съм клиентка на бтк и ползвам техните кеширащи днс сървъри - няма да мога да разбера промененото ип ... По този начин клиентите на бтк виждат старият ип адрес, който е кеширан от тъпия неопреснен кеш ... и последствията са пагубни, понеже около 1/3 от интернета в България в момента минава през бтк. Невероятно но факт. Както казах и в предприемача, според мен единствения начин е да си запази старият хостинг за поне 4 месеца ( съдейки по моя опит, защото аз 5-ти месец имам клиенти на бтк които идват на стария хостинг ).

БТК ... за тебе е!
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Доколкото бях дочул DNS-те на БТК се ъдейтват на около 90 дни. Като гледам написаното тук явно не съм чул грешно.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Това което се сещам рано сутринта без кафе е да запазиш стария хостинг известно време и да редиректваш по някакъв начин с mod_proxy или mod_rewrite ... и през тва време си гони БТК ...
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Благодаря на всички за отговорите.
Virosss не съм звънял на съпорта защото незнам а и не успях да намеря никакъв телефонен номер а и незнам какъв отдел или що ли да търся.Ако можеш да ми пратиш някакъв номер или маил с които да започна ще съм ти много благодарен.
Ico постът към които ме препращаш е за същият или поне подобен проблем , но там проблемният DNS сървър е само 1 и то на компания която е много по-близка до нас нормалните потребители и по-лесно се стига до отговорният за проблема човек.При БТК даже моят админ намери някакъв познат и тои му обяснил че структората била толкова сложна че почти било невъзможно да се открие кои точно отговаря за такива проблеми а и наи вероятно това да са доста хора по регионалните централи за градовете които да трябва ръчно да пуснат ъпдеитване.
Чудя се ако прехвърля домеина на друг регистар дали това би задеиствало ъпдеит по нормалният си начин?
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Чудя се ако прехвърля домеина на друг регистар дали това би задеиствало ъпдеит по нормалният си начин?
Технически ще стане същото, което аз ти предлагам.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Технически да но дали ще оправи проблема?Саитът ми е с много добри позиции в Гугъл и ме притеснява всичките тези прехвърляници и галимации за толкова кратко време да не вземат да го бутнат надолу
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Технически да но дали ще оправи проблема?Саитът ми е с много добри позиции в Гугъл и ме притеснява всичките тези прехвърляници и галимации за толкова кратко време да не вземат да го бутнат надолу

Проблемът ти няма да се оправи докато бтк не си опреснят днс кешовете.
 
Re: Как да накарам БТК да си ъпдеитне DNS-ите

Проблемът ти няма да се оправи докато бтк не си опреснят днс кешовете.

fani7117 Ви го каза вече няколко пъти, а Вие пак за регистри си говорите :)

проблема идва от това, че всички клиенти на БТК /или поне тия с ADSL/ ползват за DNS cache сървъри 212.39.90.42 и 212.39.90.43 те от своя страна не знам дали не се обръщат към други, но както и да е . Та тия сървъри пазят в кеша си, че домейн-а xxx.com е с IP xx.xxx.xx.x и ти местейки го този сайт на друг хостинг сменяш и IP адрес-а, обаче DNS администраторите на БТК са едни глави и са настроили въпросните сървъри изобщо да не се съобразяват с TTL записите за твоя домейн и когато техен клиент попита а бе къде е xxx.com те му връщат стария ти IP адрес. А вие може по 3 пъти на ден да сменяте регистрите си ефекта ще е нулев.

Надявам се да съм бил полезен и да сте ме разбрали поне малко тъй като нямам особено дар слово :)
 

Горе