SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как да подобря Main/Supplemental сътношението

entwickler

New member
Един от сайтовете през последната година доста спадна. На всичкото отгоре нови неща, които публикувам директно отивам в supplemental. Дори и да са 100% уникални. Правих експеримент със сателити и сателитите (в blogspot) се индексират веднага без да имат и 10% от съдържанието на оригиналната статия и съдържат линк към нея. Статиите от сателита влизат в main а статията от сайта си седи в supplemental. Идеи? Сайта е стар, има много линкове (чак си мисля, че може и да са прекалено много).?
 
Последно редактирано:
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Ето пример, заради който Пандата ще те намрази. И то целия сайт, не само конкретната статия.
Мини статията през Twin4o (в подписа ми) и използвай бутона More Results. Резултата е стотици копия.
Код:
http://www.renewable-energy-sources.com/2012/09/23/german-photovoltaic-energy-capacity-surpasses-30-gwp-milestone/
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Ето пример, заради който Пандата ще те намрази. И то целия сайт, не само конкретната статия.
Мини статията през Twin4o (в подписа ми) и използвай бутона More Results. Резултата е стотици копия.
Код:
http://www.renewable-energy-sources.com/2012/09/23/german-photovoltaic-energy-capacity-surpasses-30-gwp-milestone/
ОК, според теб ако мина през всички постове и ги направя по-уникални, това ще подобри ситуацията?
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Със сигурност, а най-добре да са си уникални и авторски. Така никога няма да те е страх от следващия Гугъл ъпдейт.
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Мда. Направо трябва да са си напълно уникални. Не знам дали ако ги направиш само "по-уникални" ще е достатъчно честно да ти кажа. Нямам опит с частично уникално съдържание.
 
За: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

За: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Пробвай да уникализираш статиите (защотто пълно пренаписване на такъв обем статии е трудоемко и много проточено във времето) и започвай да пускаш напълно уникални. Ако трябва превеждай ги но не едно към едно (гугльо не са кефи на преведен текст , по скоро е неуникален ако е едно към едно от транслатора) Това бих те посъветвал аз. Захранвай всеки нов пост със линкове и ако това ти свърши работа да не си в допълнителните резултати ще се радвам много :)
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Другият вариант е да вдигнеш авторитета на домейна. Тогава и такива статии ще минават.

Относно Blogspot - и аз имам наблюдения, че там има много малко суплементал. Гугъл си го харесват :)
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Честно казано никой досега не е представил неопровержими мерки за борба с Пандите - говоря за английски език. Може би преместване на сайта в блогспот е единственият сигурен начин.
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Честно казано никой досега не е представил неопровержими мерки за борба с Пандите - говоря за английски език. Може би преместване на сайта в блогспот е единственият сигурен начин.
Честно казано, ще опитам малко да се боря и може накрая да го пусна успоредно с blogspot и накрая и да го редиректна. Там има ли смисъл от собствен домейн?
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Там има ли смисъл от собствен домейн?
Мисля, че там ги обича заради авторитета на главния домейн. Със собствен домейн няма да ползваш тази екстра.
 
Re: Как да подобря Main/Supplemental сътношението

Мисля, че там ги обича заради авторитета на главния домейн. Със собствен домейн няма да ползваш тази екстра.
Мислиш точно като мен значи :).
 

Горе