SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как е по добре да се пише линка?

dudura

New member
Как би било по сео френдли?
така

<a href="Adventure/1.html">
<a href="Action/1.html">

или с пълен път

<a href="http://java.free.bg/Adventure/1.html">
<a href="http://java.free.bg/Action/1.html">

Kaжете какви са вашите наблудения.
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

Няма никаква разлика според мене. Така или иначе линкът сочи към едно и също място. Важното е какво има между <a> и </a>(анкор май се казваше това, ако не се лъжа) както и стойността на title="" атрубита.
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

Предимства на релативни пред абсолютния УРЛ: Ако сменяш домейна, не се налага да сменяш всички УРЛ (е, има редирект 301, ама все пак).

Недостатъци: Ако ти "гепат" контента, релативния линк ще сочи към УРЛ на "крадеца".
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

А иначе за паяците играели накаква роля? Битрябвало ако е абсолютния УРЛ да се индексира по лесно или се лъжа?
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

Не. Ботовете не ги интересува дали е абсолютен URL или релативен. Аз ползвам релативни, защото ако се наложи да местя сайта да не сменям всички линкове или всичко да минава през mod_rewrite ;)
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

И аз мисля че от без значение, но погледнато от гледна точна на изпълнение с цел защита с цяло е по-добре. Така си гарантиваш че ако някой ти копне кода или целият сайт - ще ти направи "услуга".
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

И аз мисля че от без значение, но погледнато от гледна точна на изпълнение с цел защита с цяло е по-добре. Така си гарантиваш че ако някой ти копне кода или целият сайт - ще ти направи "услуга".

е ако ти копира кода мислиш ли че няма да промени линковете?? Адски е лесно - notepad - replace all
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

Ако е голям спреипър и копира контент от десетки или стотици блогове ще ти направи линкове в много голям процет от случайте :) Проверено и не само.... Ако имате линкове с вашето афилиейт ид вътре в контента ще скреипне и тях и ще показва вашата реклама на сайта си :D как се казва щом ги влече живи и здрави ...
 
Re: Как е по добре да се пише линка?

е ако ти копира кода мислиш ли че няма да промени линковете?? Адски е лесно - notepad - replace all

Да, ама си е бая работа. Всеки линк да се едитва не работа от днес за утре, а и все си мисля че ще изпусне някой друг линк. Лесно е съгласен съм. Но е хамалска работа с този едит.
 

Горе