SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как изследвате конкуренцията?

DiDokal

Member
Здравейте!

Как вие изследвате конкуренцията?

Примерно: имам онлайн магазин за свещи, и когато потърся в Google "магазин за свещи" ми излизат още 1000 магазин.
Ако да речем под ключова дума "магазин за свещи" вие се намирате на 10-то място, как вие изследвате първите 9 онлайн магазина? Как разбирате от къде им идват посещенията? Как разбирате под какви ключови думи ги намират хората? Кой е най-верният източник на всички тези данни?

Всички тези инструменти за анализ като Alexa и SeoQuake нещо не отчитат правилно?!?!

И един път когато вече знаете защо те са пред вас, какво правите за да ги задминете?
 
За: Как изследвате конкуренцията?

За: Как изследвате конкуренцията?

Пич изхождаш от много грешна позиция, не гледай тези които се класират над теб, а тези които продават повече от теб. И си задай въпроса, какво кара хората да купуват от тези сайтове. Усвои максимално интереса, който получаваш и след това търси как да го увеличиш, защото няма голяма полза да имаш голям интерес без приходи от него.
 
За: Как изследвате конкуренцията?

За: Как изследвате конкуренцията?

Това с онлайн магазина е просто пример... не се отнася конкретно за такъв вид сайт!
Сайта за който питам се занимава с услуги.... счетоводни услуги.
 
За: Как изследвате конкуренцията?

За: Как изследвате конкуренцията?

Както е казал колегата над мен, грешна ти е стратегията :)
Аз бих подходил малко по-различно, нямаше да атакувам "магазин за свещи" а щях да се насоча към близки ключови думи. Примерно: "Червени свещи", "свещи за сватби", "свещи за РД" и т.н.
Тогава ако успееш да ги биеш по тези думи, ще ги биеш и по основната ти ключова дума "магазин за свещи". От опита ми мога смело да заявя че и да си първи по "магазин за свещи", няма да продаваш много. Но ако обхванеш по конкретните търсения "Червени свещи", "свещи за сватби", "свещи за РД", "евтини свещи" тогава шанса ти е много по-голям ;)
Замисли се, ако ти имаш скоро РД и искаш да си купиш някакви готини и закачливи свещи, какво би написал в Г? Аз примерно бих написал всичко друго не и "магазин за свещи".

п.п. Писали сме заедно :)
Пак важи същата тактика, атакувай с по-конкретни търсения като примерно "Счетоводител за Благоевград", "Евтини счетоводни услуги" и т.н.
 
Последно редактирано:
Re: Как изследвате конкуренцията?

Здравейте!

Как вие изследвате конкуренцията?

Примерно: имам онлайн магазин за свещи, и когато потърся в Google "магазин за свещи" ми излизат още 1000 магазин.
Ако да речем под ключова дума "магазин за свещи" вие се намирате на 10-то място, как вие изследвате първите 9 онлайн магазина? Как разбирате от къде им идват посещенията? Как разбирате под какви ключови думи ги намират хората? Кой е най-верният източник на всички тези данни?

Всички тези инструменти за анализ като Alexa и SeoQuake нещо не отчитат правилно?!?!

И един път когато вече знаете защо те са пред вас, какво правите за да ги задминете?
Ако питаш специално за инструменти за keyword research едни от масово ползваните са open site explorer, ahrefs, majestic seo, market samurai. За следене на позициите в SERP - free monitor for google.
 
За: Как изследвате конкуренцията?

За: Как изследвате конкуренцията?

За да подбереш правилните ключови думи, за които да се оптимизираш може да използваш този инструмент на G. Не гледай на цифрите като на точен резултат, а по-скоро по кои има повече трафик и по кои по-малко.
 
За: Как изследвате конкуренцията?

За: Как изследвате конкуренцията?

За да не оставам темата без край, тези дни ще съм малко зает но при първа възможност се връщам и продължавам със СЕО оптимизацията! :)

Все пак мисля че ще трябва да прочета тук таме някой неща и чак тогава ще действам!

Благодаря ви за съветите и ако изскочи нещо, ще пиша отново тук!
 

Горе