SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Не, не може :)

Можеш да видиш приблизително какъв трафик има, съпоставяйки го с друг/и/ сайт, чойто тряфик знаеш.

Google Trends
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Aко има Tyxo брояч може да се видят, дори и да е заключен. Иначе, ако сайта е голям, можеш да провериш в quantcast.com и compete.com
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

За проверка на посещаемост и още ... може да използваш http://www.wolframalpha.com за големи и стари сайтове дава относително верни резултати.
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Моят метод е емпиричен и дава сравнитено добри резултати. Преди време стартирах един проект, който е в момента с Alexa Rank около 10 000. Правех си статистика на Алекса Ранк/реален брой потребители по време на цялото му движение и сега на тази база оценявам приблизителният брой посеители на други сайтове.
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Моят метод е емпиричен и дава сравнитено добри резултати. Преди време стартирах един проект, който е в момента с Alexa Rank около 10 000. Правех си статистика на Алекса Ранк/реален брой потребители по време на цялото му движение и сега на тази база оценявам приблизителният брой посеители на други сайтове.

По твоите данни, колко би трябвало да са посещенията на сайт с alexa 415 000
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Мога да покажа сайтове с Алекса под 100к и посещения под 100 на месец :).
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Мога да покажа сайтове с Алекса под 100к и посещения под 100 на месец :).

И аз редовно срещам разни директории с доста нисък алекса ранг, всичко е до аудиторията. Дали има тулбар :)))


5-6к дневно

Там някъде, при нормална ниша, с не seo ориентирана аудитория, в горната половина на 5 хил.
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Мога да покажа сайтове с Алекса под 100к и посещения под 100 на месец :).
Е да! Говорим за естествено състояние на нещата. Иначе фейк трафик и лесно се генерира. Но ако искаш да си с добра рекламна мрежа, различна от adsense (виждам, че и ти имаш англоезични проекти и със сигурност си го срещал) първото им условие е: обади се, когато слезеш под 100к Алекса ранк. И блекхет тийновете започват да правят магии...
 
Re: Как мога да проверя посещаемостта на сайт?

Аз имам сайт с Алекса ранк около 650 000 и посещенията ми в повечето случай са под 20 на ден.Други сайтове са над 1 милион,но имат много повече посещения.Не може да се разчита на Алекса за точен или приблизителен анализ.
 

Горе