SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

entwickler

New member
В момента - надявам се да продължи още - имам огромен трафик (US) най-вече от google. Използвам adsense, но се чудя какво друго да добавя. Съдържанието е най-вече "breaking news" + всяка последна клюка.
Сайта е нов и затова си мисля, че няма да се ранква все така добре и ми се иска все пак да изкарам максимума от момента. Говорим за 10 000 уникални на ден.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

На колко дни ти е сайта, откак гоогле те е индексирал?
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

дай URL ако не е тайна ;)
Може да пробваш някоя афилейт програма. Анализирай подробно с кои кл.думи те намират и предложи подобна оферта.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

Може би е най-добре да натиснеш максимално адсенсе за висок ЦТР. Що не метнеш на ЛС да хвърля едно оче.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

засега е тайна, тъй като идеята лесно може да бъде усетена и копирана от опитни професионалисти, каквито всички тук сме. Като мине малко време и като си направя анализ ще пусна url-то.
wbg, любопитството ти е напълно разбираемо :)
nbsp, това се чудя, дали да го сложа агресивно или не? засега е доста неагресивен и доста отличаващ се
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

Ами ако искаш да монетизираш бързо, сложи го агресивно, ако искаш да превиш адсенс в перспектива......

Във всеки случай не мога да се сетя друг добър начин за монетизиране на новинарски сайт. Освен директно продаване на реклама, но май е рано за това. :)
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

При 10к на ден (предполагам, че импресиите не са много повече), 10% цтр и 5 цента на клик, трябва да правиш по $50 на ден като това е супер минимум.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

цтр-то е проблема, че е под едно :( , докато bounce rate-a не е толкова висок
Аз бих се доверил на Руми относно оптимизация на адсенс. 1 и 3 се справят най-добре при мен.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

наистина тези методи работят страхотно. Особено под заглавието (което все още е позволено стига цветовете да не са съвсем еднакви). Просто не исках още да вадя големите квадрати, но ще трябва явно.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

наистина тези методи работят страхотно.
Още едно допълнение. Работят много добре при широчина на страницата 730-750 пиксела.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

Още едно допълнение. Работят много добре при широчина на страницата 730-750 пиксела.
да и това ги прави по-удобни за блогове или пък сайтове с едностранна тематика, и за портали малко техниката не е достатъчна, защото user-a има накъде да избяга :)
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

При 10к на ден (предполагам, че импресиите не са много повече), 10% цтр и 5 цента на клик, трябва да правиш по $50 на ден като това е супер минимум.

Отде такъв CTR :)
При 30к на ден съм стигал до $60, не повече. Колкото повече се покачваха уникалните, толкова повече спадаха CTR-а и цената... разбира се зависи откъде е трафика.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

Отде такъв CTR :)
Има, питай дядо си, каваше една реклама. Просто трябва да налучкаш точната формула. И това говоря без картинки или други забранени техники.
 
Re: Как най-добре да монетизирам огромен американски трафик?

Bigger is better ;)
 

Горе