SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как най-лесно да си вдигна PR

rnd

New member
Здрасти на всички и понеже съм начинаещ ще направя първия си пост тук :). Интересува ме, как най-лесно да си вдигна ПР в Гугъл. Идеята ми е да си платя за "мизерния" хостинг на дир.бг със субдомейн към тях и да направя сайтчето там. След това към моя .ком домейн да линкна субдомейна от дир.бг. Контента и на 2та сайта ще е еднакво тематичен, но с различен дизайн. Та може ли така да се вдигне лесно ПР-а. Мерси предварително
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

ами без да съм спец (т.е. може и да бъркам, но):
Не съществува рецепта за успех. Познавате ли някой известен, заможен човек който ви е казал такава?
- Бърнард Шоу
Пък и не мисля, че вдигането на ПР-а е поредното 2ву-дневно занимание....

Дано да бъркам де :) Успех ти пожелавам :friday:
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Не съм казал, че искам да стане за 2 дена :), знам, че за тези работи иска време. Просто попитах, някой да ме насочи просто, не искам да ми обяснявате като на малоумник от А-Я, а пък и с повече търсене все ще се намери нещо, но понеже е БГ форума и затова реших тук да попитам, а и като гледам хората тук не се стискат чак толкова да дават информация :)
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Въпросът не е зададен правилно, за да получиш правилния отговор. ПР не бива да е самоцел. Той е по скоро следствие на добрата работа върху даден сайт. Набележи си истинските цели, които сикаш да постигнеш и може би тогава ще получиш верния отговор.
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Re: Как най-лесно да си вдигна PR

rnd каза:
Контента и на 2та сайта ще е еднакво тематичен, но с различен дизайн.
Може да имаш проблем, заради duplicate content-a
Мен лично PR изобщо не ме интересува, но ако сайта е добър (съдържа полезна информация, ъпдейтва се често, хостнат е на добро място и т.н.), то той ще си има добър PR...3-4 е нормално  Резултатите обикновено проличават след няколко месеца, така че не се отчайвай.
Успех! :)

пп По-важно е всъщност къде се позиционираш за желаните от теб ключови думи, сам можеш да провериш, че понякога сайтове с PR0 са по-напред, за разлика от тези с висок.
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

dimcho каза:
Мен лично PR изобщо не ме интересува, но ако сайта е добър (съдържа полезна информация, ъпдейтва се често, хостнат е на добро място и т.н.), то той ще си има добър PR...3-4 е нормално

Евалата +1
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Благодарско ;D

Ами обикновено клиентите "крякат" за PR, вече направо съм се изприщила по тая тема, сигурно разбираш ;)
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

dimcho каза:
Благодарско ;D

Ами обикновено клиентите "крякат" за PR, вече направо съм се изприщила по тая тема, сигурно разбираш ;)

TBPR според мен става само за продажба на линкове... за никакъв дръг чеп не мисля че става... ама това си е мое мнение

Edit: май забравих да спомена че продажбата на линкове е google violation ;)
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

dimcho каза:
Ами обикновено клиентите "крякат" за PR, вече направо съм се изприщила по тая тема, сигурно разбираш ;)

Да, тук съм съгласен с тебе...ама ги научаваме, че TBPR не е нищо основно ;)
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Страшни сме ве, ей! :D
Крайно време беше да се възроптаем ;) :buttrock:
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

  • Първо - Не бих посаветвал rnd да започва със събдомейн на безплатна услуга. Просто не искаш да се обвързваш с този домейн.
  • Второ - google violation ain't shit! Всички използваме техники нарушаващи техните правила по един или друг начин. Някой от тях никога не са били съзнателно за SEO, камо ли spam. Утре google ще напишат че е в нарушение да се продават сайтове и бизнес в интернет. what da fcuk?
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Всъщност някой беше казал, че така или иначе всички сме за затвора. Махни Интернет - има ли човек изряден по абсолютно всички закони денонощно? Целогодишно?

PR е функция от наистина смислено съдържание и време. Без време не става. А и да си превъртиш часовника на Windows пак не става.
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Май забравяте, че не всички директории приемат субдомейни.
Aко говорим за събмитване в директории разбира се.
Така че със субдомейн на дира, едва ли ще вдигнеш повече от единичка, освен ако не купиш няколко 6-ци или 7-ци :)
Има и безплатен метод :)
1) Супер уникален и интересен проект, който ще предизвика вълна от естествени бекове по форуми, блогове и други сайтове.
или
2) Направи редирект на microsoft.com и ще получиш 9-ка на следващия ап :)
 
Последно редактирано:
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Хора бих ви казал едно: Първо сайта, после SEO и т.н.! Какво имам предвид ли? Първо направете хубав, стегнат, непробиваем, хубаво изработен сайт после мислете за другото! Аз и 1 сайт не съм завършил щото или го оставям и после като го погледна - КАШ или нещо такова! Трябва скоро да направя някой сайт!
Поздрави и успех!
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Хора бих ви казал едно: Първо сайта, после SEO и т.н.! Какво имам предвид ли? Първо направете хубав, стегнат, непробиваем, хубаво изработен сайт после мислете за другото!
Тц, няма такова нещо. За СЕО трябва да се мисли още от идеята за сайта и не само за него.
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

Тц, няма такова нещо. За СЕО трябва да се мисли още от идеята за сайта и не само за него.
И що така? аз си знам как да правя сайта:
index?act=news&id=... ейтака! кво сложон! 1 файл всичко праи! не е ли така! Но първо тряя направя тоя сайт че после да го слагам в гугъл и т.н.!
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

И година по-късно научаваш, че mod_rewrite и добра навигация ти качват трафика с 20% (например)...
Може ли да обясниш по-конкретно, по-подробно? Не съм запознат много с тия функции и модове за апаче! И каква по-точно навигация?
Поздрави!
 
Re: Как най-лесно да си вдигна PR

И година по-късно научаваш, че mod_rewrite и добра навигация ти качват трафика с 20% (например)...
Хмм не би трябвало освен ако не е shared, който специално е пригоден да го отчита и вътрешния трафик. Всъщност, предполагам си прав за това, що се отнася да shared хостинг.
 

Горе