SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се "бори" wikipedia ?

trips

New member
Здравейте,
Бих желал да попитам, някой имал ли е за конкурент, по дадена дума, този много полезен сайт, и дали е успял поне частично да го пребори в класирането? Как да предложим съдържание, което да е по-ценно от написаното там, и защо в някои случаи съдържанието в този сайт не е толкова изчерпателно, а си има добро класиране и висок PR?
Когато и двете страници, които се борят за първото място са статични, добавянето на свежо и интересно съдържание отпада. Остава намирането на качествени линкове, към страницата, и вътрешна оптимизация, но когато търсенето по тази дума не е толкова голямо, че да покрие теоретичните разходи по намирането на качествени връзки, какво остава да се направи ?
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

Не само Уикипедия, всичко се бори лесно. Т.е. имам предвид, че не е лесно да заемеш първо място, но е "лесно" понеже начините да се направи това се знаят. А това е да успееш да представиш свежо, уникално, добро, качествено съдържание в статията/страницата. Даже и да е една статична страница - това не трябва да те притеснява, ако е направена както трябва. След това идва подкрепата с вътрешни връзки, както и с външни такива. Съответно, колкото по-добри и релевантни на темата са връзките е по-добре.
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

Това е така, но имам едно такова усещане, че конкретно Уикипедия е един от любимците на голямата търсачка, и това ме тревожи повече.Най-вече си задавам въпроса , дали не е по - добре да сменя нишата , за да избегна Уикито като конкурент, защото е любимец, или да го приема като предизвикателство и да видя какво ще стане?
 
Re: Как се "бори" wikipedia ?

1. Защо приемаш Уикипедия като конкурент?
2. Не е никакъв проблем да се пребори Уикипедия, но това не става със статии от по 200-250 думи.
3. Уикипедия не е любимец на Г, просто си има достатъчно голям тръст ранг.
- Page Authority 96/100
- Domain Authority 100/100
- Linking Root Domains 74,819
- Total Links 1.70m

2 пъти я преборих, статиите са ми по 1500 думи, с по 3 снимки мин. и линкове към Харвард, Пристон .... бля бля. Това е за EN ниша, за БГ не виждам проблеми понеже не присъства в моята ниша :)
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

"Който се бои от мечки не ходи в гората" са казали хората. Ако искаш да постигнеш нещо - сравнявай се и се съревновавай с големите, а не с малките. Ако го правиш - несъмнено ще станеш по-добър и ще се научиш на много неща.
Аз не се притеснявам от Уикипедия, в областите и в тематиките в които съм писал само тя ми е конкурент, но ще дойде ден в който и нея ще мина. Но във всички случаи това не ми е цел номер 1, но знам, че успея ли да класирам сайта си на второ или трето място в една силно конкурентна ниша (първото място ако е за Уикипедия), то ще получа немалко полза от това.
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

Хора, това ми трябваше :) Благодаря за надъхването :)
 
Re: Как се "бори" wikipedia ?

Ако наистина мислиш, че сайта ти е добър и ПОЛЕЗЕН ЗА ХОРАТА, добави си линк в Уикипедия. Там хората не се борят за импресии и кликове, ако преценят, че наистина е ОК, ще го оставят... аз имам 7 линка от Уикипедия.
 
За: Re: Как се "бори" wikipedia ?

За: Re: Как се "бори" wikipedia ?

Ако наистина мислиш, че сайта ти е добър и ПОЛЕЗЕН ЗА ХОРАТА, добави си линк в Уикипедия.
Мисля си, че това би трябвало да е основната насока на всички сайтове :) . Ще пробвам. Благодаря за съветите :)
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

Не само Уикипедия, всичко се бори лесно.
Дай ми оферта за health, forex, hotels и mesothelioma като е толкова лесно.
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

Дай ми оферта за health, forex, hotels и mesothelioma като е толкова лесно.

Много е лошо да изкарваш думите от техния смисъл за който са използвани и да им придаваш друго значение. Но нищо, и за това се иска талант!
Така показано от теб изречението има един смисъл, но ако се използва както съм го написал в контекста на мнението ми - тогава придобива друг смисъл, нали така?!

Не само Уикипедия, всичко се бори лесно. Т.е. имам предвид, че не е лесно да заемеш първо място, но е "лесно" понеже начините да се направи това се знаят.
 
За: Re: Как се "бори" wikipedia ?

За: Re: Как се "бори" wikipedia ?

1. Защо приемаш Уикипедия като конкурент?
2. Не е никакъв проблем да се пребори Уикипедия, но това не става със статии от по 200-250 думи.

а! взе ми го от устата!

младите все се отклоняват от пътя като си губят времето с глупости

тръгнал на Вики-то да завижда (дето на никого не е изяла хляба) вместо да поработи по линковете кат хората
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

Дай ми оферта за health, forex, hotels и mesothelioma като е толкова лесно.

на български или на английски :party:
 
За: Как се "бори" wikipedia ?

За: Как се "бори" wikipedia ?

на български или на английски :party:
На суахили ;D.
 

Горе