SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се отразява плагиатството на SEO

tsetsin

New member
Здравейте,

Казвам се Цветан Цонев и в момента ви пиша в качеството си на представител на бизнес каталога Reklamator.com. От известно време станахме жертва на безцеремонно плагиатство от страна на firmi.v.bg (линкове няма да слагам). Копирано е всичко общо взето. Като започнем от структура, организация, текстове ..... Можете да се уверите сами. Искам да уточня и факта, че за направата на Reklamator.com не са използвани темплейти. Изцяло авторски е сайтът. Пиша ви, защото последният PR Update ни ощети здраво. Понижение от 4 на 3 и загуба на позиции естествено. Дори на някои търсения на словосъчетания от екс-уникалния ни текст, въпросният плагиат излизаше пред нас. Сигнализирахме Google чрез SPAM Report от Google Webmastertools. Засега не сме усетили някакъв ефект. Може би трябва още време. Въпросът ми е следният. Възможно ли е сайт, който копира така дословно текст, появил се година след друг така да му навреди или да търсим причината за падналия PageRank другаде.

Благодаря предварително!

Ако някой се интересува по-подробно от казуса и проблемите, с които се сблъскахме (http://www.reklamator.com/plagiarism.php)
 
Последно редактирано:
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

аз четох на вашия сайт за проблема. Според мен не би трябвало това да се отразява толкова пагубно. Но все пак можете да подадете жалба на google за авторски неща. http://www.google.com/dmca.html.
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

E, това за IBAN обаче ме разби....


E, добре де.. това според мен не може просто някой да тръгнал да прави нов сайт...тва си е направо взет скрипта.
Според мен или човека, който Ви е го е правил сайта е виновен...или хост компанията.
 
Последно редактирано:
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

E, добре де.. това според мен не може просто някой да тръгнал да прави нов сайт...тва си е направо взет скрипта.
Според мен или човека, който Ви е го е правил сайта е виновен...или хост компанията.

Със сигурност не е виновен човекът, който ни прави сайта. Скриптът не е 1:1. Копрано е това, което се вижда, а после другото сам си го е написал така, че да изглежда почти като оригинала:)
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Е, добре...как се краде част от сайт?
Айде дизайн...да, но фунционалност?
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Е, добре...как се краде част от сайт?
Айде дизайн...да, но фунционалност?

Ами виждаш какви функционалсти предлага и ги правиш и ти (стига да знаеш как). Той някои неща е успял да ги направи други не. Може да е използвал други техники, за да постигне същото. Важното е, че копирането е очевидно. Сходството (еднаквостта) в текстовете също.
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Е, това е супер зле.
То ако може сам да си напише кода ... не вярвам да седне да го прави 1 към 1.
По-скоро си ми прилича на кражба.
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Е, това е супер зле.
То ако може сам да си напише кода ... не вярвам да седне да го прави 1 към 1.
По-скоро си ми прилича на кражба.

Точно това е най-интересното. Момчето явно има знания, ама не ги ползва правилно.
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Дори на някои търсения на словосъчетания от екс-уникалния ни текст, въпросният плагиат излизаше пред нас.

За съжаление често става така. Палете свещ Google да ги резне.

Колкото до хитреците - те са си достатъчно наказани - изборът на домейн го доказва.
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Защо не му се обадиш и не поговорите ?

Направо да му праща ония с чуковете :) Ще се излагаме сега, разговори, съдилища, простотии. Бой и тва е :)
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Крадеца вика: "Дръжте крадеца" :D

А аз какво да кажа, като съм дословно копиран от списание MAXI Tuning (едно от най-големите списания за автомобилен тунинг в света).
 
Последно редактирано:
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

MsGeR, точно ти да давш такива съвети! Свали си фигурата.ком целият блог е с копирнаи статии! Или може би да поговоря с теб да ми махнеш статиите?

Ако имах властта да го сваля... Блога не е мой просто му направих малко реклама човека искаше реклама, но отказах да работя след като видях че всички статии са копирани или по точно Вие ми отворихте очите :p
 
Re: Как се отразява плагиатството на SEO

Както писах по-горе - чуковете :) Абе Руме, като знам какви може да ги мисли една жена, не му блазосвам на тоя :)
 

Горе