SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се справяте с freelancer-ите?

combatsambo

New member
Тази тема е породена от поредното ми разочарование от хора, които работят като freelancer-и.

От няколко дена се опитвам да намеря читав автор за един от сайтовете ми, искам да ми пише по 3-5 статии на ден, всеки божи ден (това си е постоянен ангажимент, а в тази криза това е рядко срещано) и какво се получи - много запитвания, много желание, но след като ги улесниш максимално - на 2рия ден се отказват, по различни причини, които не се казват, но аз не смятам и да питам. Аман от несериозни хора.

Та, въпроса ми е - как се справяте с такива хора и тези позиции за които търсите хора, като freelancer-и? Мислех си да наема някой човек, който да организира няколко freelancer-и и той да си се оправя с тях, само че нито такъв човек мога да намеря, нито читави автори. Много жалко, а на хората уж им се работи.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Има и свестни "работници" ако мога така да се изразя, зависи ти от кои работодатели си. В този форум съм намирал много коректни хора, не вярвам да не намериш.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

От хората, които ме познават тук мисля, че ще могат да кажат че съм коректен, както като работодател, така и като човек, който влиза в разговори във форума. В общи линии, доста плачевно е положението на хората, които искат да изкарват пари по този начин.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Докато няма място, където да се гради репУтация ще е така.
 
Последно редактирано:
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Надявам се, че поста няма да се сметне за неуместен. Пиша униклани статии на всякаква тематика 300 думи - 3лв, 400 думи - 4лв. 500 думи - 5лв. за повече думи по договорка. Бързо, експресно и най-вече смислено писане.
Ако те интересува драсни едно ЛС за да ти изпратя мои статии. Възможно е публикуване и на мои сайтове виж тук http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=9816
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

еми трябва малко морков или тояга, ама нежно.
разбирате се да ти пишат по 5 статии на ден, кати ти им плащаш на края на месеца, като задължително условие. ако го приемат и после на 2-3 ден си тръгнат, мерси за икономията дет се вика :)
но на края на месеца трабва да си коректен.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Това си е проблем, т.к. реално нямате слючен писмен договор. Варианти има, като например
- Раздел пазар във форума да има статистика за изпълнените проекти от даден фрилансър и feedback от поръчителите.
- Наемане на медиатор, който да координира фрилансърите.
- Малко по-радикално (моля без червени точки), но може да изискваш плащането да се извършва с 60 дни закъснение.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

еми трябва малко морков или тояга, ама нежно.
разбирате се да ти пишат по 5 статии на ден, кати ти им плащаш на края на месеца, като задължително условие. ако го приемат и после на 2-3 ден си тръгнат, мерси за икономията дет се вика :)
но на края на месеца трабва да си коректен.


Приятел, правя жестове от рода на - да им платя още на първата седмица чрез банков превод (ходене до банката, защото нямам все още ел. превеждане) и на 2рия ден - не мога да се справя, а повярвай ми статиите са изключително лесни, които искам да се пишат. Едва ли не ги улеснявам прекалено много, тъй като от всички категории на сайта им давам само по 3 да пишат и то по най-лесно достъпните. Уви, явно няма оправия. Но иначе всеки пита в началото още за заплащане, как става, кога става и прочие.

shangren с теб съм съгласен напълно!
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Затова такива заслужават да се плаща само след свършена работа, при това да си удържаш част от парите, ако не е свършена в срок и качество. Аз също винаги предплащам, но съм се и опарвал. Но като контингента е от 15+ до 18- години... какво да се очаква :) Хубаво е, че си има и изключения.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Затова такива заслужават да се плаща само след свършена работа, при това да си удържаш част от парите, ако не е свършена в срок и качество. Аз също винаги предплащам, но съм се и опарвал. Но като контингента е от 15+ до 18- години... какво да се очаква :) Хубаво е, че си има и изключения.

В продължение на 2 дена се опарих два пъти от жени на 30 години. Случайно или не - и двете с деца бяха. Нищо лично, даже се зарадвах, защото това за мен е знак на зрялост. Уви, не до там зряло поведение. Обясниш им каква е целта на статиите - получаваш отговор от типа на 'Сори, това е моя стил и така ще си пиша. Лек ден'
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

В продължение на 2 дена се опарих два пъти от жени на 30 години. Случайно или не - и двете с деца бяха. Нищо лично, даже се зарадвах, защото това за мен е знак на зрялост. Уви, не до там зряло поведение. Обясниш им каква е целта на статиите - получаваш отговор от типа на 'Сори, това е моя стил и така ще си пиша. Лек ден'

Точно мислех да ти предложа една моя позната, но тя доста набодобява горното описание. Мен ми редактира статии, но като за без пари не се оплаквам, и те идват примерно след седмица.

Но тя например се оплаква от същото. Тя предимно превежда книги и работи с повече от едно издателство. Получава си парите след месец и повече, постянно трябва да си търси сама парите, не отговарят на имейли и доста подобни неща.

Това с репутацията звучи хубаво, само че трябва да се направи с проверка на личните карти. А не всеки втори като му падне репутацията да си прави нов профил. А на този, който има смелостта да ги координира да му дават успокоителни от аптеката без рецепта. :D
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Точно мислех да ти предложа една моя позната, но тя доста набодобява горното описание. Мен ми редактира статии, но като за без пари не се оплаквам, и те идват примерно след седмица.

Но тя например се оплаква от същото. Тя предимно превежда книги и работи с повече от едно издателство. Получава си парите след месец и повече, постянно трябва да си търси сама парите, не отговарят на имейли и доста подобни неща.

Това с репутацията звучи хубаво, само че трябва да се направи с проверка на личните карти. А не всеки втори като му падне репутацията да си прави нов профил. А на този, който има смелостта да ги координира да му дават успокоителни от аптеката без рецепта. :D

Недей ми дава 30 годишни с деца, че вече се отчаях
:rolleyes:

Иначе за репутацията - с две ръце съм!
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Според мен рисърча на читавите хора сред freelancer-ите си е задача с повишена трудност. Мисля, че е невъзможно да не се налага някой да "сресва" статиите в последствие, поне минимално (ясно е, че за всяка област ще е трудно на един човек). Важно е да им е позната темата, наистина е важно. Възрастта според мен 18+ е добре. На горепосочените суми наистина не бива да се очаква прекалено много.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

krakatau

не много, но достатъчно. Все пак не желая да ги хвърлям парите си на вятъра. А и все пак се прави договорка, когато се разберат двама, то се търси и от двете страни договореното. Поправи ме ако греша.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Аз на един му платих двойно на договореното и пак нищо не направи - някъв келеш на около 18. Еми и аз съм бил на 18 ама не бях такова леке
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Аз на един му платих двойно на договореното и пак нищо не направи - някъв келеш на около 18. Еми и аз съм бил на 18 ама не бях такова леке

Ти пък защо си платил двойно?
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

Ти пък защо си платил двойно?

Защото и на мен са ми плащали така повече от договореното - много пъти /само че след свършване на работата/ , и знам че една работа може да се свърши за 20 лв може и за 200 лв. Идва някакъв и предлага да свърши нещо за примерно 100 лв - нещо което аз не бих се хванал и за 500 - знам че парите са малко и му предложих повече - щедър съм, а и той самия като започна и вика това е по-сложно отколкото очаквах. В същото време има хора, които блъскат много и съвестно за малко пари, но трудно се намират - и те обикновено разбират след време че трябва да искат повече.
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

добре де не разбирам защо плащате ПРЕДИ да е свършено, както го искате и в срок.
Винаги се плаща СЛЕД свършена и то качесвено работа....
 
Re: Как се справяте с freelancer-ите?

добре де не разбирам защо плащате ПРЕДИ да е свършено, както го искате и в срок.
Винаги се плаща СЛЕД свършена и то качесвено работа....

Ами при мен лично проблема, че съм наивен - в смисъл аз не бих излъгал някои и се заблуждавам че и другите са с такива разбирания. Ама вече като си изпатих няколко пъти и станах по-предпазлив. Имам приятели дето са в другата крайност - и тва не е хубаво. Някои му предложи нещо, а той си мисли че се опитват да го прекарат
 

Горе