SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се формира датата пред описанието?

mathematician

New member
gd.png


Значи си играя с един нов сайт (третия в подписа ми) да му изкарам някакво добро описание. И успявам донякъде.

Обаче отпред излиза една дата. В случая 5 февр. която няма нищо общо с реалността. И то някой път излиза, друг път не. Някой път прилича на датата, на която е посетена страницата от бота.

Обаче в този случай на снимката датата не съответства на нищо. Такава страница на 5 февруари не е съществувала. Теглим данните 3-4 дена напред. Та въпросната страница се е появила на 9-10 някъде.

Та ако някой знае как Г. определя датата. И съответно как може да се разкара, защото аз си я включвам вътре в описанието.
 
Re: Как се формира датата пред описанието?

въпросния сайт на хтмл5 ли е?

Тц.

XHTML 1.0 Transitional

Даже и почти се валидира - някакви грешки съм вкарал при последните промени, ама ще ги фиксна набързо.
 
Re: Как се формира датата пред описанието?

http://www.google.com/search?hl=&q=site%3Avegetarisme.biz+recipe Виж как поставям датата и откъде я взима, както и форматa на датата.

П.П. Имаш прекалено много дати и Г му трудно да се ориентира.
 
Последно редактирано:
Re: Как се формира датата пред описанието?

Вариантът на кулинара с Microdata също е добър. При твоя случай можеш да го форматираш като събитие, поне до колкото виждам.

time тагът работи във всеки един случай. Даже някои агрегатори го ползват, за да лъжат търсачката, че тяхното съдържание е публикувано първо. Не е задължително да си на HTML5, работи с всякакъв DOCTYPE.
 
Re: Как се формира датата пред описанието?

Вариантът на кулинара с Microdata също е добър.
Всъщност не съм много сигурен, но май и преди да сложа микродатата, пак вземаше тази дата. От фоурум сиситемите вади датата от първия пост.
 
Re: Как се формира датата пред описанието?

извинявам се но и аз не разбрах как става номера с датата и на мен ми я изкарва в описанието понякога беза да я има ?
 
Re: Как се формира датата пред описанието?

извинявам се но и аз не разбрах как става номера с датата и на мен ми я изкарва в описанието понякога беза да я има ?

да не мислиш, че с над 30 млн блога на WP Google не е свикнал със структурата на cms-а :)
 

Горе