SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как цветовете влияят на потребителите?

Caprice

New member
Интересно и НАГЛЕДНО обяснено, повече с картинки отколкото с текст. Няколко неща, които определено си заслужава да се видят. Дори да не сте уеб-дизайнери

Как цветовете влияят на потребителите? /What Your Web Design Says About You /

Психологията на цветовете за интернет бизнесите.

Повишаване на конверсията чрез цветовете на сайта

9 в 1 /най-интересните факти за цветовете събрани на едно място/
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

По принцип от гледна точка на СЕО неутралните цветове са най-добре, затова и почти всички, които се занимават с оптимизация, използват такива за сайтовете си. От лична практика също съм се уверил, че такива цветови гами вършат най-добра работа.
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

По принцип от гледна точка на СЕО неутралните цветове са най-добре, затова и почти всички, които се занимават с оптимизация, използват такива за сайтовете си. От лична практика също съм се уверил, че такива цветови гами вършат най-добра работа.

Обясни, моля те, каква връзката на цвета на сайта с оптимизацията му за класиране?
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Ами влияят на конверсията на сайта, не на самия СЕРП, може би не съм се изразил точно. Ако не вярваш, може да направиш един експеримент и да видиш каква ще ти е конверсията с искрящо зелено и кафяво да кажем.
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Конверсията няма нищо общо с "гледна точка на СЕО". :)
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Има връзка между цветовете и SEO. Сложи няколкостотин ключови думи, изписани с черен цвят на шрифта на черен фон да видим дали това ще допадне на търсачките.
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Всъщност, цвета има връзка със СЕО-то дотолкова, доколкото по-приятните цветове по правило задържат по-дълго посетителите, оттам степента на отпадането е малка, и съответно - това би трябвало да повиши позицията в Гугъл
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Покрай SEO-то забравяте да мислите за потребителите.
Интересува ви само сайта да излиза по-напред - може да е грозен и неприветлив ама да излиза :)

А всъщност SEO-то ви е нищо, кръгла нула, без потребителите ви.
Ако мислите само за гугъл и забравите потребители си, то последните ви го връщат два ката.

Дреме ми че на Гошко сайта за краставици излиза на първа позиция.
За кво ми е сайта му, като сайта му е грозен, кофти направен и в крайна сметка нищо не разбирам от него. Нека си излиза на първа позиция.
Боже, виждам страница с 100000 реда текст, тук там картинка и някоя връзка ... ок, в някой друг живот ще прочета всичкия тоя текст ;)

Та саркастичната ми мисъл е следната..
Спрете да работите само за гугъл, правете го за потребителите си, ако не искате накрая да си общувате само с ботове.
Дизайнът е важен, не е само красиви картинки.

Цветове са още по важни.
Направил си ми сайт с нечовешкото SEO, ок. Ама изглежда като мутирала версия между коледна елха, дъгата и циркаджийски клоун. Как изкрящите му цветове, хилядите линкове и реклами ще ме задържат?

Такива неща като - тъмните цветове не струват, или бялото не струва няма.
Тъмните цветове вдъхват корпоративна стабилност и придават характер.
Идеални са за бизнес насока.
Светлите цветове са масата потребители. Тоест за сайтове където има постоянен приток на хора и постоянно обновяваща се информация. Като вестникарските сайтове например.
Но бялото товари много повече очите отколкото черното.

И все пак трябва да има баланс.
За това ви трябва дизайнер.
От всеки SEO мастър, дизайнер не става.
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

И аз саркастично да вметна да си гледаш дизайна и да не словоблудстваш за неща от които не разбираш.

По темата - супер полезно :)
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

И аз саркастично да вметна да си гледаш дизайна и да не словоблудстваш за неща от които не разбираш.

По темата - супер полезно :)

Може да не разбирам много от SEO - въпреки че сам самичък съм си изкарал сайта на първа страница - но разбирам от това какво искат потребителите.
А като залагаш само на SEO - т.е. да излиза в гугъля, не значи че им предоставяш това което искат.
В повечето случаи изкарвате сайтовете на първа страница, за да привличате паричен поток, а не за да дадете на потребителите си това, което им е нужно.
Т.е. мислите само за ботовете си :)
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Много полезни статии, браво! Едно време търсих такива, но все още никой не беше написал.
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

@isavkov
Нищо не разбирам от дизайн, но все си мисля, че за потребителя е важно да чете текстовете в сайта без много зор. В твоя сайт - isavkov.net текстовете се четат трудно, а резюметата на постовете са направо нечетими. Така, че, за какъв дизайн говорим изобщо?
 
Последно редактирано:
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

@isavkov
Нищо не разбирам от дизайн, но все си мисля, че за потребителя е важно да чете текстовете в сайта без много зор. В твоя сайт - isavkov.net текстовете се четат трудно, а резюметата на постовете са направо нечетими. Така, че, за какъв дизайн говорим изобщо?

Нали се сещаш че isavkov.net е личния ми сайт.
Там правя каквото си искам, както си искам, щот мен ме кефи така :)

А като работя за клиенти вече е друга история. Там се съобразявам с тях :)

Едит:
Много просташки стои да ми давате червени точки, защото не съм на вашето мнение. А още по прсоташки е че го правите анонимно. Поне имайте честта да си пишете ника като ги давате.
Не че ме е еня за т.н. репутация ;)
 
Последно редактирано:
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Аз подкрепям Иво. Това със seo-то заради гоогле, наистина е.. м.. на дезайна, пък да не говорим как е.. потребителите.
Сателитите заляха гоогле, съвсем ското имам чувството, че ще се пусне тема... "сателитите го отнесоха".
В стремежа си да сме напред, заливаме потребителите със спам ... спиннати статии, безмислено оригинално съдържание с много линкове към него ....мислим само за ботове, а не мислим за хората.
Каква е разликата между нечетим/безсмислен контент напъхан между реклами и липсващ контент тип topobiavi?
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Аз подкрепям Иво. Това със seo-то заради гоогле, наистина е.. м.. на дезайна, пък да не говорим как е.. потребителите.
Сателитите заляха гоогле, съвсем ското имам чувството, че ще се пусне тема... "сателитите го отнесоха".
В стремежа си да сме напред, заливаме потребителите със спам ... спиннати статии, безмислено оригинално съдържание с много линкове към него ....мислим само за ботове, а не мислим за хората.
Каква е разликата между нечетим/безсмислен контент напъхан между реклами и липсващ контент тип topobiavi?
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

А като работя за клиенти вече е друга история. Там се съобразявам с тях :)
Все си мислех, че клиентите наемат дизайнерите, заради тяхната креативност... когато дизайнера разполага с такава разбира се...
 
Re: Как цветовете влияят на потребителите?

Колеги, една толко хубава тема, а зави към лични пререкания. Никак не ми се иска да я заключвам и ще съм ви благодарен, ако нямате да казвате нещо по същество, просто да не го казвате.
 

Горе