SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как ще се отрази следното

alabam4eto

New member
Питането ми е следното: каква би била реакцията на търсещите машини ако един сайт на вече почти години правен на ХТМЛ, премине изцяло на ПХП. Били довело до спад на класацията по ключови думи и ПР ?
 
Re: Как ще се отрази следното

Е, как ще запази урл-тата като ще станат от html на php
 
Re: Как ще се отрази следното

ами знам ли...мислех, че ако едно урл е edikvosi.html и го направиш edikvosi.php ще е като съвсем ново урл....
 
Re: Как ще се отрази следното

Е, как ще запази урл-тата като ще станат от html на php
С вътрешен редирект.

Код:
Options +FollowSymlinks -Indexes
RewriteEngine On

RewriteRule ^(.*)\.html  /$1.php [L]
Нещо такова
 
Re: Как ще се отрази следното

Няма нужда от промяна на урл-ите, нито пък от рерайт. Можеш просто да укажеш в .htaccess (в случай, че сървъра ти е Apache) файлове с разширение .HTML (всъщност каквото разширение измислиш) да се парсват от PHP.

Код:
AddType application/x-httpd-php .php  .html
 
Re: Как ще се отрази следното

Можеш просто да укажеш в .htaccess (в случай, че сървъра ти е Apache) файлове с разширение .HTML (всъщност каквото разширение измислиш) да се парсват от PHP.

Код:
AddType application/x-httpd-php .php  .html
Това е така само ако PHP е инсталирано като модул на Апачето. В ИНБГ, например, това няма да сработи.
 
Re: Как ще се отрази следното

А без разширения не ли е по-красиво и приятно?
Със сигурност, но няма да се запазят УРЛ-тата.
 
Re: Как ще се отрази следното

Със сигурност, но няма да се запазят УРЛ-тата.

Редирект, dissalow: /*.html в robots.txt, нов сайтмап и мисля че за един месец ще преиндексира сайта.
 
Re: Как ще се отрази следното

Послушай Кулинара, той знае за какво говори. Най добре си запази УТЛ-та.

Редирект, dissalow: /*.html в robots.txt, нов сайтмап и мисля че за един месец ще преиндексира сайта.

Да ще се преиндексира, но кулинара няма преиндексацията предвид, а 4е старите УРЛи има стойност и тежест и ПР, които при промяна на УРЛа падат, и преиндексацията - не виждам как помага в случая

Най-лесният вариант е да сложш AddType за да екзекютваш php код в html файловете. Самият аз не бих направил така, а по скоро с mod-rewrite, бих указал всички .php да се сменяt с .html В УРЛ-а
 
Последно редактирано:

Горе