SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Класация на сайтове за недвижими имоти

cloxy

Super Moderator
Екип
В момента завършвам един мой проект - класация на сайтове за недвижими имоти. Сайтът е базиран на aardvark topsites и за момента се държи много стабилно. Адресът е:

http://www.brefy.com/

Пуснах го преди около седмица - интересът е огромен. Още не е напълно завършен, но избързах да го кача, за да не губя време. До момента само от потребители има три връзки с ранг 3 и две с ранг 4.

Регистрацията е безплатна и лично преглеждам и одобрявам всички заявки. Изходящите връзки са реални и с подходящ текст. Каня всички, които оптимизират сайтове за имоти да ги метнат и в нея.

Има още много работа по самата класация. Вчера пренаписах връзките на статични. Сега остават довършителни козметични промени по дизайна. Трябва да измисля и някакъв по-оптимизиран paging.

Още има и малко пропуски по отношение на оптимизацията за търсачки, но с времето ще ги изгладя. Приемам всякаква критика за сайта, ще съм Ви благодарен за съвети и мнения.
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

Вече имаш и един с пр5 ;). Аз бих махнал секцията Фийчърд (докато все още не е активна) и админ логина от менюто.

Предполагам, че ще слагаш адсенс. Искам само да ти подскажам, да не очакваш особени приходи по тази линия.
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

bgkulinar: Много ти благодаря за връзката! Наистина за тези двете неща и аз се замислям дали да ги махна.

Admin Logina със сигурност го разкарвам, а за Featured, ще си помисля. Ако не ме мързи, може да вкарам малко текст с обяснение.

Edit: Махнах ги и двете :)
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

аз ти добавих от PR 3 ... толкова имам :-\
btw защо не я направиш с utf-8 ?
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

Благодаря ти Огняне!

И аз одобрих твоята заявка.
За кодировката - останалите ми сайтове са UTF-8, но тук използвам готов CMS и малко ме е страх да не се омажат нещата. Честно казано не се сещам как да конвертирам всички файлове. Също така си признавам, че хич ме няма с MySQL, а проблемите с кодировките там са страшни.

Възнамерявам да приемам само сайтове със заглавие и описание на английски с цел да се трупа съдържание по тематиката за недвижими имоти на английски.

Все-пак, ако имате някакви идеи как може лесно да се конвертира подобен сайт в уникод - ще се радвам да ги чуя. Просто нямам опит :-\
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

мисля че дори само в headera да го промениш и всичко ще е наред

опитай , ако не стане - го връщай и това е :)
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

Еми стана :evil . Мерси за информацията - не очаквах да е толкова лесно :blacool
Даже валидаторът го признава.
Нещо не ми се връзва как от 6 битово кодиране толкова лесно се минава на 8-битово, но щом работи - здраве да е.
Сега очаквам някой да ми добави сайт на китайски и ако го изпише значи всичко е наред ;D
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

аз знам китайски колкото да си поръчам бира водка и мома ... ама с йероглифите съм зле :)
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

За китайския незнам, аз имам един на полски и сигурно ще го добавя скоро :)
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

Да, какъв е пробема?
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

И идея си нямам от полския :) Всичко ми дадоха преведено ;)
 
Re: Класация на сайтове за недвижими имоти

Едно въпросче - как става смяната на адрес на сайт? В контролния панел всичко изглежда сменено, но в класацията стои стария адрес.
 

Горе