SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

dextersh

New member
Еее вече не издържам. Сайтът ми hardwaremania.org e от септември 2008-ма и съм го регистрирал няколко пъти вече в DMOZ, през доста голям период от време за да не се сметне за спам, но трънки, няма и няма.

Сайта е с хиляди страници, с PR 3 (а беше и 4), с уникално съдържание и актуални новини. Същевременно всякакви смахнати сайтове с PR0 и адски грозен дизайн съвсем спокойно си стоят включени :eek:

Каква е тайната, моля кажете, че незнам вече ...
Да не би собствениците на хардуер.бг да са редактори там !?:D
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=7812
Ще отговори на доста от въпросите ти ;)

Ааа 11 страници тема ..
Прочетох до 6-та и ми писна. Ако прочета до края ще разбера ли как да бъда приет (съмнявам се)
Общо взето какво? Няма редактори, никой не го приемат, нищо не казват?

Нали тук влизали редактори на DMOZ, нека някои да помогне ако може.

ЕДИТ: Опитах се да пиша на mario.andonov, който изглежда е редактор в моята категория, но формата за изпращане на имейл дава грешка ....
 
Последно редактирано:
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

А може би сайта ти не е достатъчно добър за DMOZ. Замислял ли си се?
Май не отговаряш особенно на критериите за оригинално съдържание.
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

А може би сайта ти не е достатъчно добър за DMOZ. Замислял ли си се?
Май не отговаряш особенно на критериите за оригинално съдържание.

Без да искам да обиждам собственика на този: http://tech.elitno.com/ сайт, но едва ли той заслужава повече от моя да бъде там.

Последната му новина е от миналата година, а да не говорим че всички публикации са копирани от други бг сайтове ...
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Може би познава правилните хора. :)
Не бива да се изненадваш. ;)

Недей да се надъхваш много на DMOZ, защото ефекта за SEO не е толкова голям колкото в миналото.

Ще ти обясня и защо НЕ е.

1) В миналото имаше БЕЗБРОЙ клонове на DMOZ. И влизането там ти гарантираше МНОГО входящи връзки към твоят сайт. Днес обаче, БОЛШИНСТВОТО от тези клонинги са филтрирани от G, заради дублираното съдържание. Те просто не се индексират. Преди време беше модерно, за да имаш голям сайт, да правиш клонинг на DMOZ. Днес това вече не работи и съответно никой не прави нови клонинги.

2) В миналото Google залагаше на DMOZ, като човешкият фактор в калсирането. Т.е. сайт намиращ се там, е минал модерация през човек. До каква степен това е залегнало в алгоритъма на G в миналото не мога да ти кажа. Но има някои техни патенти, които навяват на подобни мисли. В момента, мисля че това далеч не е актуално. Има много повече и по-добри сигнали, които могат да следят за да определят качеството на един сайт.

В днешни дни е по добре да се концентрираш в-у линкове от блогове, социални медии и други авторитетни сайтове, пред това да се ядосваш за добавяне на сайта ти в ODP. По-продуктивно е. :)

Имам няколко сайта в "Голямата Директория", мога да кажа, че не съм видял кой знае какъв ефект от добавянето им там.
 
Последно редактирано:
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Е аз дори не знаех за клонингите и другите беклинкове :)

Дори и да не е толкова голям приноса, все пак защо трябва някакви смотани сайтове да ги одобряват а мене не. За това се ядосвам. Но както и да е ..

Ако някой редактор по някаква случайност зърне тази тема, нека помогне ако може. Незнам на приятелска основа ли става работата или на друга, но ще съм много благодарен ако бъда включен :)

Поздрави.
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Има няколко колеги от форума редактори в Dmoz. Преди влизаше и баш редактора.

Първото, което трябва да знаеш е, че те са редактори на доброволни начала. Никой не им плаща за да го правят. Съответно могат да го правят точно когато им е кеф. Или могат да не го правят, когато нямат време. :)

Другото, груби изказвания по адрес на колеги, от които очакваш одобрениято едва ли ще ти помогнат. :)

Ако наистина държиш да обърнат внимание, може би отговорът се крие точно в темата от 11 страници. ;)
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

DMOZ като цяло смърди и аз имам като твоя проблем. Сайта който за 2 години 3 пъти съм предлагал е също с висок ПР, хиляди страници и много авторски статии - е все още не там. В същото време има, както казваш абсолютно малоумни сайтове одобрени в съответната категория. :eek:
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Има няколко колеги от форума редактори в Dmoz. Преди влизаше и баш редактора.

Другото, груби изказвания по адрес на колеги, от които очакваш одобрениято едва ли ще ти помогнат. :)

Е ся остава да ми се обидят и да ми кажат: Ние тъкмо стигнахме до твоя сайт, таман да го одобрим и ОПА! изненада! - гледаме пишеш че не си вършим работата :D:D:D

НЯМА ОДОБРЕНИЕ ЗА ТЕБЕ ТОГАВААА :D:D

@shark
Еми освен да ти съчувствам, незнам как да помогна ;) Ние тука да си споделим мъката, пък нали споделена мъка половин мъка ;)
 
Последно редактирано:
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Еее вече не издържам. Сайтът ми hardwaremania.org e от септември 2008-ма и съм го регистрирал няколко пъти вече в DMOZ, през доста голям период от време за да не се сметне за спам, но трънки, няма и няма.

Сайта е с хиляди страници, с PR 3 (а беше и 4), с уникално съдържание и актуални новини. Същевременно всякакви смахнати сайтове с PR0 и адски грозен дизайн съвсем спокойно си стоят включени :eek:

Каква е тайната, моля кажете, че незнам вече ...
Да не би собствениците на хардуер.бг да са редактори там !?:D
Сайта ти е за компютърни новини, а има само 9 такива за месец март.
Има няколко статии от 2008-2009.
Форума е празен.

Това че има сайтове в същата категория, които са по-зле от твоя не значи че той трябва да бъде добавен, а че другите трябва да бъдат изтрити. Но няма кой да го направи, няма много активни редактори.
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Трябва да подкупиш господ...иначе няма влизане в DOMZ. Аз също имах от 2 години сайт, три пъти добавях сайта като два пъти сменям съдържание и изцяло нов дизайн и нищо. Това с DOMZ за мен вече е тъпа работа. Гледай да се движиш в Гугъл добре и не мисли за тази директория. То в моята категория има около 30 фирми, смешна работа е.
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Сайта ти е за компютърни новини, а има само 9 такива за месец март.
Какво от това? В продължение на доста месеци в най-големия хардуерен сайт hardwarebg.com се пишеха новини по 1-2 пъти на 1-2 месеца, а статиите бяха от преди доста години. Добре че сега го актуализираха.

Има няколко статии от 2008-2009.
Но информацията в тях е достоверна и актуална и сега. Това че са писани преди много време не е проблем според мен. А и повечето статии са толкова подробни и изчерпателни, че няма друг български сайт с толкова информация по темата.

Форума е празен.
В момента се разраства.

Това че има сайтове в същата категория, които са по-зле от твоя не значи че той трябва да бъде добавен, а че другите трябва да бъдат изтрити. Но няма кой да го направи, няма много активни редактори.
А защо са били приети изобщо е въпроса!

Не казвам че сайта ми е перфектен, но определно покрива техните критерии с много и то. Съдя за техните критерии по сайтовете, които вече са одобрени.
 
Последно редактирано:
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

ЕДИТ: Опитах се да пиша на mario.andonov, който изглежда е редактор в моята категория, но формата за изпращане на имейл дава грешка ....

Ето ти отговор по темата - черпиш mario.andonov.
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

а защо си мислите че ако сайта ви е с висок PR и много информация и какво ли още не, редакторите на DMOZ едва ли не са ДЛЪЖНИ да го добавят
това е човешката модерация. кеф ми е сайта да влезе - влиза, кеф ми е да не влезе - и 50 години да го пускаш пак няма да влезе
искате сайтовете да са ТАМ. защото ще можете да казвате че сайта ви е хубав дори според DMOZ ли? след като няма голяма файда от това да е там освен фукане закво ви е?
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Първото, което трябва да знаеш е, че те са редактори на доброволни начала. Никой не им плаща за да го правят. Съответно могат да го правят точно когато им е кеф. Или могат да не го правят, когато нямат време. :)
Леле още една глупост. Тава че са на доброволни начала не означава, че трябва да правят всичко когато им е кеф. ДМОЗ да не е некоя кака? Когато ти е кеф ръчкаш, когато не ти е не. Като са ги приели там са писали защо искат да са редактори и кефа май не влиза в графите. Българска работа.
 
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

С една дума, DMOZ е минало!
Както @nbsp отбеляза, ефекта за SEO в днешно време е съмнителен, да не кажа никакъв.
Вижте началната и страница през 2000 http://web.archive.org/web/20000511143608/dirt.dmoz.org/
и вижте актуалната в момента. Някакви съществени разлики да виждате?
Колко от вас посещават DMOZ, за да намерят някакъв интересен сайт и колко полезен е бил то за вас досега? И мислите ли че Google не го знае това?
Всичко това са мои мнения разбира се ;)
 
Последно редактирано:
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

що се отнася за кандидатстване за редактор, там има някакво изискване по което те късат винаги, викат му "affiliations" така и не разбрах за какво става въпрос, и въпреки че изрових всичките си кирливи ризи с които съм свързан, пак не ме одобриха.

Когато се заформи предната дискусия писах във самия форум на дмоз, ако някой иска да разбутаме малко работата, може да се включи в темата http://www.resource-zone.com/forum/showthread.php?t=55717, белким пък се сети някой да обърне внимание.

Макар, че на мен честно казано вече не ми се занимава, по-съм склонен да ги игнорирам и толкова.
 
Последно редактирано:
Re: Кого трябва да подкупя че да вляза в DMOZ

Защо се ядосвате за глупости...зарежете ДОМЗ и гледайта да сте добре в Гугъл...това е търсачката която в момента движи нещата в нета. ДОМЗ е минало, я погледнете в която и искате категория в Гугъл и вижте от първите 10 сайта колко са в ДОМЗ. Аз вече съм престанал да се ядосвам и от половин година изобщо не си правя труда да кандидатствам там.
 

Горе