SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Козунаци за Великден

Rumi

New member
Имам си любими козунаци - от сладкарница Двете фукли в София. Много са вкусни, имат достатъчно захар и са 5-6 вида.

Любимият ми е Асорти - пълен е с всички видове пълнежи - мармалад, стафиди, мак и не помня още какво. Има различни грамажи - 200, 400 и 800 грама. Пред сладкарницата изнасят количка и продават и без предварителна поръчка, но за всеки случай аз си поръчвам предварително.

Миналата година поръчах 7 козунака от 800 грама, за мен 3 и 4 за приятелки. Разказа ми се играта, защото реших какво са 5 кила да ги нося на ръце. Да, ама не. Трябва да се носят успоредно на земята и после ме боляха малките ми бицепсчета :D . Оставих ги да пренощуват в колата и на сутринта тръгнах да ги нося в Бургас и такаааа хубавооо миришеше, ммммм

Та, козунаците на Двете фукли са много яки и да ги пробвате, нямам афилиет линк :p

Някой път ще ви разкажа как правих козунак преди 2-3 години, ужасно беше, но и много смешно :)
 
Re: Козунаци за Великден

EE Руми сега да пратиш един по DHL, че ще ми стане нещо момченце съм, а тук не продават такива козунаци :(
 
Re: Козунаци за Великден

ЕЕ ти директно ми изви ръцете :cool: не можа ли по деликатничко да ми го кажеш примерно за една усмивка или нещо по такова. Няма нужда да ми пращаш козунак за да те линквам. :)
 
Re: Козунаци за Великден

Колко линка даваш за 200 грама козунак :p

А на мен ще ми дадеш ли козуначе :)
 
Re: Козунаци за Великден

Абе колеги, аз говорих за козунак наистина не е метафора, а и вие сте си в бг и ще си купите не се нареждайте на козунаците от "двете какви бяха" :) мнооо яко име :)
 
Re: Козунаци за Великден

Илиански, може да заместиш българския козунак с италианското Панетоне, само дето е 10 пъти по-скъпо.
 
Re: Козунаци за Великден

Илиански, явно наистина ти се яде козунак :). Ще ти пратя (не искам линкове), дай ми адреса си на лично съобщение, но не обещавам успех за тази операция, защото май не приемат храна по пощата и куриери, ноооо мога да се пробвам.
 
Re: Козунаци за Великден

Илиански, явно наистина ти се яде козунак :). Ще ти пратя (не искам линкове), дай ми адреса си на лично съобщение, но не обещавам успех за тази операция, защото май не приемат храна по пощата и куриери, ноооо мога да се пробвам.

Благодаря ти тоя пост е повече и от най-готиния козунак не се тревожи май месец се прибирам запази малко :)
 
Re: Козунаци за Великден

Ех бе начи, тъкмо го измислих :) Една приятелка работи в автобусна фирма и каза, че мога да го дам на шофьора и ти да си го вземеш от него, само не знам в кой град си и дали има автобус до там.

Иначе то такива козунаци можеш да си поръчаш по всяко време в Двете фукли, просто аз го правя 1 път годишно.

Айде като се върнеш дрънни да те водя на сладкарница :)
 
Re: Козунаци за Великден

Ако идвам до София(ако не намеря полет до Варна) може и да се видим с Пламен и теб :)
П.С. Супер си ей такива съфорумци да имаш.
 
Re: Козунаци за Великден

Аа Руми, Козунаците имат много въглехидрати :p
 

Горе