SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кой беше първият сайт, който посетихте?

Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

да, ама се появи доста по-късно отколкото аз ползвам интернет ;)
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Ей....да затворя таба значи...от начало го пиша поста:
Ееех...спомени...спомени...спомени...бех... първи клас.
С батко ми, ни оставиха в интернет клуб(аз си бех малък да ида сам) и като голям фен на английската висша лига(да поясна - не съм стар, ама тогава не се казваше още Premiership :p) и най-вече на "червените дяволи", сайта беше - http://manutd.com
Следващата среща с интернет беше след... 4 години!!! ;(
Чак тогава разполагах със "собствена интернет връзка" :D
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Всеки месец плащахме някакви огромни сметки за телефон :D


що ве? аз вечер като се зациклех... всичко само 1 импулс... cool ;)
е верно че плащах луди пари за нограничен акаунт... ако не греше 50 лева през 98-99 ...
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

по стечение на обстоятелствата и като най възрастен тук - www.infotel.bg

това беше ДОСТАВЧИКЪТ ... ей какъв чат имаше ... спомени спомени

и модеми 1200/75 за правец ... направо се замислих колко се е променил интернет за 15 години

btw спомняте ли си къде си направихте първия mail ?


аз далеч, не съм най-възрастния тук, ама са ни сходни случайте (макар, че брат ми ровеше нещо там). Първия който сайт, който отворих беше www.disney.com

Инфотел беше доставчика, плащаше се на килобайт.

Компютъра беше
mac_6100.jpg

Power Macintosh 6100 was first introduced in 1994, and featured a 60 MHz (later 66 MHz) PowerPC 601 processor. It was later complemented by an AV version, which featured additional audio and visual enhancements such as composite and S-video input/output and full 48 kHz 16-bit DAT-resolution sound processing, invaluable to multimedia professionals. Apple also released a PC-compatible model of the 6100 called the Power Macintosh 6100 DOS Compatible. This version came with a card that featured an Intel 80486DX2 processor and a single SIMM RAM slot that used the same type of RAM to that in the Power Mac itself, and also sported standard PC VGA and joystick ports. One could easily run the Macintosh interface and DOS/Windows 3.1 side by side, even on different monitors if one so desired.

Със %100 преведен Mac OS 6.1 (Нещо, което Майкрософт няма да направят скоро.)

И да ти отговоря на въпроса и да ги напсувам Yahoo Mail!
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

що ве? аз вечер като се зациклех... всичко само 1 импулс... cool ;)
е верно че плащах луди пари за нограничен акаунт... ако не греше 50 лева през 98-99 ...
През impulse беше 1 импулс на 5 минути :)
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

През impulse беше 1 импулс на 5 минути :)

Знам, ама когато аз ползвах интернет тогава още нямаше impulse ;) той се появи малко по-късно и просто уби висчки доставчици :)
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Аз 97-98 като ми купиха компютър за първи път, за коледа се оборудвах с модем и интернет - от комелсофт на Раковска и те имаха и някакъв интернет доставчик. Сайт не помня, ама май беше gyuvet.ch ...
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Ехх, нека и аз да кажа:
Първи сайт: от офиса - лятото на 2007г - www.nba.com - тогава беше зарибявка нба-то по телевизията. Бяха ме взели за "чирак" и да направя някакъв бизнес пуул /в днешно време портал :)/ и имаше едно NetObjects което плюеше код, дето никой браузер сега няма да покаже :)
Първи мейл: www.hotmail.com - отворих го, за да си пиша е приятелка на моята приятелка, която живееше в US. Разпечатвах и й го носех да чете :) се едно бях прокси :). Хехех, бех еб@си пича.
Първи онлайн гейм: Шах в Yahoo.com
От вкъщи почти никога не съм плащал нет... дори си спомням, че ходих в един офис, където един приятел беше нощен пазач, за да чопна акаунт за интернет - взех го и около 3-4 месеца го ползвах през нощта.
Първи чат: bulgaria.com - ехе, даже по срещи ходихме

Колко спомении...
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

как ще е бил скъп нет-а бе хора.
Телефона ми беше аналогов и за целия престой в нет-а се плащаше само 1 импулс, кофти, че бях дуплекс и като се заседя повече от час и съседите идваха да мрънкат :)
А самата такса за нет-а също не беше кой знае колко скъпа.
Това става въпрос за София, в провинцията незнам как е било ...
Даже паролата която ми дадоха за нет-а все още си я ползвам :)
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

В провинцията, се е налагало да звъня до варнески, софийски, пловдивски, старазагорски номера, тъй като нямахме линии. Определено не беше 1 импулс. :)

След това пуснаха и градски линии, но доста често се разпадаха.... през 20-тина минути. Импулсче, по импулсче :) Стигал съм да плащам до 25% от заплатата си за телефон.

След това тръгнаха лан операторите. Най-високата такса, която съм плащал беше 30 лева за 4кб даунлоуд. :eek:
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

абе бяха си времена .. помня как като се опитваш да се обадиш на някого (естествено тогава GSM-а беше непознато нещо в България) и ти дава все заето се обаждаш на едно номерче в БТК да му рязнат разговора че да се свържеш .. естествено когато чуеш човека той те поздравява "радостен" с думички описващи сексуално насилие над половината ти роднини защото си му прекъснал свалянето на някоя mp3-кa дето се теглела вече половин час примерно .. но.. определено както някой беше казал малко по-напред имаше магия тогава ;D
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Трудно си беше :)

Аз помня че първо посетих cnn.com

Имах няколко сайта дето знех: cnn.com, nba.com i nasa.com

Това ми бяха първите и често поцещавани сайтове

Сега съм ги от....бал отвсякъде :)
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Кой сайт първо съм отворил не помня, но бях с телефонен модем и скоростта ми беше около 2-3KB/s. Една снимка я свялях за толкова време, за колкото сега свалям филм.
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

как ще е бил скъп нет-а бе хора.
Телефона ми беше аналогов и за целия престой в нет-а се плащаше само 1 импулс, кофти, че бях дуплекс и като се заседя повече от час и съседите идваха да мрънкат :)
А самата такса за нет-а също не беше кой знае колко скъпа.
Това става въпрос за София, в провинцията незнам как е било ...
Даже паролата която ми дадоха за нет-а все още си я ползвам :)

Абе как да не беше скъпо, остави го телефона колко харчи, но помня че си взимах едни карти които бяха около 60ст на час. Това никак не е малко.
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Абе как да не беше скъпо, остави го телефона колко харчи, но помня че си взимах едни карти които бяха около 60ст на час. Това никак не е малко.
картите бяха скъпи - ecard и още някакви други имаше.
Аз си бях на неограничен :)
И не беше скъп
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Много си напреднал в Интернет материята от 2007-ма до сега. :D

хехе, да бях напреднал за 2-3 години, да се хваля, ама за 12 години не е за хвалба
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

Чакайте малко и аз да пиша по темата :)
На мен първият ми сайт в който сърфирах беше ето този hermitagemuseum
Беше някъде 1998 година, четях един Пловдивски вестник и гледам пишеше
"направете виртуална разходка на Ермитажа" и най - отдолу интернет адресчето, и си викам, каква ли ще е пък тази разходка :confused: и така споделих със едно мое приятелче и решихме да видим как се правят виртуални разходки:) Отидохме до една новооткрита интернет зала (те тогава никнеха като гъби) и му викам там на момчето което работеше, да ми набере този адрес да се разходим виртуално и той ни настани на един компютър и почна да клика там на някви иконки, и започнаха да се чуват някакви много странни звуци, викам си, мале какво ли му стана на този интернет:confused:, ама по едно време вече се появи интернет експлорера
и се появи сайта който толкова време чакахме да се зареди.
Ехх спомени, спомени...
 
Re: Кой беше първият сайт, който посетихте?

аз даже си бях купил един интернет указател,
една доста дебела и голяма книга със сайтове разделени в категории :)
Беше си една директориика :D
 

Горе