SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Stolichanin

New member
Здравейте,

интересувам се от това колко горе долу (не търся твърди цени) на сайт с абсолютно уникално съдържание, което се изразява в 650-700 статии на български език. Статиите са тип вечни статии, а не тип новини, които са актуални само около самата новина.

Посещенията са около 450-500 на ден, като това са само и единствено посещения от гугъл. Отбелязвам, че на сайта не е правена никаква оптимизация, освен обикновените неща от сорта на добро заглавие и кл. думи. Link Building, сателитки и всички други екстри - не са правени, което е предпоставка за израстването на този сайт до по високо ниво, предполагам.

Не търся внимание, не търся суми, които да ме карат да летя в облаците, просто питам информативно. Надявам се да стане дискусия.
 
Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Зависи от нишата и още куп други неща.
 
За: Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Зависи от нишата и още куп други неща.

Нишата е обща - интересни неща от живота.

Тези още куп други неща, какви са?
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Ако сложиш адсенсе при тези посещения трябва да прави около 0.50 Евро или макс. до 1 Евро на ден.

Което прави да кажем 30-50 лв месечно - груби сметки.

Около 300-400 лв може да му вземеш. Т.е. аз бих се зачудил и ако ми хареса бих ги дал.


Колко броя статии, колко други екстри и пр. какво правено и какво не правено - честно казано не ми пука. Единствено се интересувам какви приходи има или какви приходи би имал.
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

При тези характеристики спокойно можеш да искаш над 500 лева. С по-малко посещения и дневни прихоиди съм взимал по-добри на сайт.
Както колегите казаха по-горе - цената се определя от множество фактори.
Домейн, оптимизация, посещения, авторско съдържание, хост, месечни приходи/разходи, дневни посещения, потенциал за израстване, използвана система и дизайн и т.н. :)
 
Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Само статиите струват повече от 700 лева, а и посещенията не са зле.
Ако има хубав домейн и визия, можеш да му искаш и 800 лв.
Най-добре го покажи и ще разбереш от офертите...
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Ако сложиш адсенсе при тези посещения трябва да прави около 0.50 Евро или макс. до 1 Евро на ден.

Което прави да кажем 30-50 лв месечно - груби сметки.

Около 300-400 лв може да му вземеш. Т.е. аз бих се зачудил и ако ми хареса бих ги дал.


Колко броя статии, колко други екстри и пр. какво правено и какво не правено - честно казано не ми пука. Единствено се интересувам какви приходи има или какви приходи би имал.

Тук по скоро говорим за сайт, който има потенциал, а би трябвало да знаеш, щом си в този форум, че навсякъде се цени уникалното съдържание, а не копи/пейст.

@Брад, не искам да го продавам, за това не ми се иска да го пускам. Просто ми стана интересно, а и смятам, че може да е полезно не само на мен.
Домейна е много добър.
 
Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Тогава го развий и печели от него. Няма смисъл да се продава нещо, което е замислено и реализирано добре...
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Думата потенциал стана мръсна дума. Всеки сайт има потенциал, но въпроса е на каква цена ще се развие този потенциал ...
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Много е субективно при определяне на цена за сайт. Колкото даде купувач толкова можеш да му вземеш. Дори и тези които ти казват че можеш да му вземеш 500 или 800 лева, ще направят всичко възможно да не го купят за толкова :)
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За съжаление пзарът в БГ на домейни и сайтове липсва или почти го няма. Ако има сделки, то са защото купувачът е адски на зор. И смея да твърдя, че показатели като съдържание (брой статии или каквото там има), посещаемост, хубав домейн и вложен труд почти нямат значение, когато се определя цената.
 
Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Ако продадеш само статиите на дребно, дори по 2-3 лева, ще изкараш повече.
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За съжаление пзарът в БГ на домейни и сайтове липсва или почти го няма. Ако има сделки, то са защото купувачът е адски на зор. И смея да твърдя, че показатели като съдържание (брой статии или каквото там има), посещаемост, хубав домейн и вложен труд почти нямат значение, когато се определя цената.

Прав си, не че не стават сделки, но стават по странни критерии. За сайтовете с приходи има за какво да се хванеш, но за другите си е догадки, "надежди" и (предполагам) пране на пари :). И за сайтове с приход няма перфектна схема, но както и да е. Мен лично правилото за прихода *12 не винаги ме устройва. Имам 5-6 сайта за продаване, които така и си стоят. Работят си, не искат много, вадят си пари, имат потенциал за развитие, но аз нямам време или имам други съображения и не се занимавам с тях. Не мога да им взема парите които бих искал и затова изобщо не ги пускам.
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Ето ти чист пример, защо смятам, че няма сделки. Пускам стар домейн (4 годишен) с ПР 3 (реален с доволно количество бекове). Искам му примерно 50 долара. Купувачът вика скъпо. Кое му е скъпото? Само таксите за домейна са колкото исканата цена. Отделно колко пари ще струва линк билдингинга, изобщо не се прави сметка. Въобще не смятам, че все пак има и трафик.

Друг казус - продаваш сайт с 500 статии за 300 лв. Пак е много. Но същият е готов да плати по 2 лв за спинната статия. Това не разбирам.

Няма да ти говоря пък как големите уеб групи ти оценяват сайта, защото това става друга тема.


Затова който иска да купи нещо, си прави сам сметката - щом не го устройва, да си харчи парите както намери за добре. Пазар за сайтове и домейни у БГ няма!
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Съгласен съм с теб, Кулинаре.

Не може за тези 600 статии да съм плащал по от 5 до 10 лева за всяка, да не казвам, че за някои съм плащал и повече и някой да иска да купи сайта за 600 лева. Просто няма логика. Някой сега ще каже, защо си плащал по 10 лева на статия, като има хора, които го правят и за по левче. Е, то винаги има и по-тънко, но едно е качеството, едно е човека, който го пише, едно е как е написано и още много фактори (както повечето обичат да се изразяват, за да избягат конкретен отговор). Просто в България не се цени абсолютно нищо!

Какво ни остава на нас - ти да вземеш и да си развиваш този домейн, поне да избиеш таксите, които си дал до момента, а на мен ако реша да продавам - по добре да го развия така, че да си избия средствата, които съм дал. Е, мила родино..
 
Re: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Това какво ти си давал няма никакво значение, дори и по 100 лв на статия да си давал. Все едно като си продавам колата, да кажа - аз съм сипвал само качествено гориво, сменял съм с качествени консумативи и тн. - това няма никаква пазарна стойност. Идва човека с парите, гледа, преценява и решава. Правилно, че няма пазар - то за какво ли има, та за сайтове и домейни да има. Ама и тоя "виртуален" пазар май доста се понапълни - всеки вече има по 5 домейна, 12 фейсбук страници, 3 CMS-а и тн, и тн. :)
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

С този си ресурс. .. ако попаднеш на мераклия, които не е в час, може и 5000 да му искаш ;)
 
За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

За: Колко може да се вземе на сайт с горе долу такива характеристики.. ?

Може разбира се. Зависи дали сайта има работещ бизнес модел. Дали има читав начин за вадене на пари от или чрез сайта. Ако модела е добър и си наясно какво правиш, 5000 могат да се направят за един месец, ако не си наясно, може и половин година да не ти стигне. То всеки продавач мисли че труда му струва много и не му се продава евтино, а всеки купувач си мисли, че това което купува, струва по-малко. Ако сайта е стойностен, има такъв модел и разбирателство между страните може и до такава сделка да се стигне.

Примерно, има и случаи в които сайт си е работил добре, имал е добра идея и е вадил добри пари и се е продал добре, но новият собственик тотално е опропастил добрата идея, защото не я е разбрал или не е знаел как да се възползва от него.

Ако не му се занимава на човек, разработва идеята до някъде и продава. Ако му се занимава, наема някой да му реализира идеите, да му работи за 1000 лева и прибира останалото :)
 

Горе