SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Колко се използва IE6 все още?

BATTERY

New member
Зароди се един интересен въпрос, колко е все още използваемостта на Internet Explorer 6 все още, след огромната агитация, и какви ли още не трикове от страна на Микромеките да се минава на 7-8 та дори вече и за 9 има подобни стъпки ..
Ще помоля който желае нека да даде процентната използваемост на IE6 от статистиките си... не искам конкретни числа посетители, просто процентно от общите посещения на сайта за някакъв подобаващ период примерно месец.

Благодаря предварително на отзовалите се.
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

При мен е между 3 и 5%, на последни издихания е, ама още мърда да го ...
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Няколко сайта с повечко трафик:
IT насоченост - 1.60%
Туризъм - 9.35%
Онлайн магазин - 5.07%
Автомобилна насоченост - 9.76% (тук фрапиращото е че 99% от ползващите IE, ползват ИЕ6)
Туризъм 2 - 6.72%
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Според статистиките на referringlinks, общият процент на IE е точно 34%. Това е за последния месец при около 3 милиона потребители от цял свят. Не мога да видя точно за IE6, защото Awstats ги обединява, но статистиките ми съвпадат с тези на w3schools. А според тях IE6 е 4.8 % през октомври.

Според мен не е проблем да се пренебрегнат тези потребители, прекалено малък процент са. А колкото по-малко уебмастъри поддържат IE6, толкова по-бързо ще си отиде той. Лошото е, че и следващите версии са години назад спрямо останалите браузъри. Дори 9-ката не обещава нищо особено.
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

При мен с ИЕ6 има съвсем малки разлики.
Колкото и да са малко, не мога да ги оставя изцяло на произвола на съдбата. :D
По едно време бях забелязал, че формата за публикуване на обява се беше скрила някак с ИЕ6.. е такива неща ги оправям. :)
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Ето и от мен данни:

Онлайн магазини: 16 % :(
IT: 3.88% :)

Явно трябва да има повече Howto-та как да си сменим браузъра за потребителите и да му надписваме надгробната плоча вече.
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

@cloxy, в Awstats кликни върху линка Full list/Versions от Browsers таблицата
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Музика 25,64% използват ИЕ
А от тях 17,23% ползват 6-цата.
8-цата 56,08%
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

@cloxy, в Awstats кликни върху линка Full list/Versions от Browsers таблицата

Мерси! Последно 3.3%. Това е по-малко от Opera :) Спокойно махам фиксовете за тази антика от сайтовете си като редактирам нещо по тях. :D
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Мерси! Последно 3.3%. Това е по-малко от Opera :) Спокойно махам фиксовете за тази антика от сайтовете си като редактирам нещо по тях. :D

Ако наистина не ти пука за тези жалки проценти, можеш да го направиш и по бруталния и бърз, но пък ефикасен начин:

PHP:
<? if(strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE 6.')) {echo "Уважаеми потребителю, браузърът който използваш - internet explorer 6 - е безнадеждно остарял. Той е пълен с бъгове, дупки в сигурността и не се съобразява с никакви уеб-стандарти. Създаването на сайт, който да работи пълноценно под този браузър, е истински кошмар. Ако искаш да видиш съдържанието на този сайт, използвай някой по-съвременен и качествен браузър."; exit; ?>}

Това го слагаш най-горе преди маркъпа и въпросът е приключен.
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Last month:

021311285.jpg
 
Re: Колко се използва IE6 все още?

Аз не бях много запознат, че 6-цата вече не се ползва толкова и когато ми правеха един сайт много се ядосвах, че на един компютър в офиса с 6ца много гадно излизаше сайта. То не бяха скандали, то не бяха караници, ама в крайна сметка всичко си дойде на място.
 

Горе