SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Хамалин

New member
Колосално падане в Google на тоз сайт за 1 час - Хамали. Беше 11-и (сега е 48-ми) , началната страница излиза последна. Защо ?
А в Yahoo e 2-ри !!!
Когато се изкачваше малко в Yahоo, слизаше малко в Google.
Не харесвам Yahoo. Ще я извадя от индекса на Yahoo.

Тъп ли съм ?
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Аз имах едно аблюдение преди че факторите които влият добре на пеиджа ранка имат по голяма тежест при оптмизиране за яхо токолкото за гугъл (саитовете които се рнакват 1 в яхо в една ниша имаха по висок ПР отколкто аналогично ранкващите се в Гугъл )

А колкото до до изпадането колко нов ти е сайта защото форума ни като беше е нов и имаше малко линкове си денсеш нагоре надолу просто изчакаи няколко дни и междувремно продължаваи с с сеото но не спураи яхо...

Няма зависимост между Яхо и Гугъл - Г да те дропи надолу защото имаш добри позиции в яхо. Ако имаше нещо такова по скоро щеше да е обратното ако си топ в Г да падаш в яхо защото яхо иска да показва различни резултати от търсачка номер 1
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Най-вероятно google dance
Изчакай няколко дни, трябва да се оправи. В момента и аз имам сайтове, които яко денсвът.
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Сайтът е на 3 месеца и има само о/о 50 връзки към него.
Това не е танц, а колосално падане - началната страница не се появява 1-ва, а последна!
 
Последно редактирано:
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Няма зависимост между Яхо и Гугъл - Г да те дропи надолу защото имаш добри позиции в яхо. Ако имаше нещо такова по скоро щеше да е обратното ако си топ в Г да падаш в яхо защото яхо иска да показва различни резултати от търсачка номер 1
да. за различни определено го докарват. MSN напоследък ми държат много близки до гугъл позиции(относително де не абсолютно) на доста от сайтовете които следя обаче Яху е тотално не в час. Нищо общо нямат просто с другите две.
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

гугъл промениха нещот тактиката и сега отправят вътрешните страници по-напред имам няколко сайта на които ПР-а на вътрешните е по-висок от началната, а даже на един главната й изчезна ПР-а :)
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

гугъл промениха нещот тактиката и сега отправят вътрешните страници по-напред имам няколко сайта на които ПР-а на вътрешните е по-висок от началната, а даже на един главната й изчезна ПР-а :)


Щото в момента си тече ъпдейта, при мен го има същото
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Като стана въпрос за хамали, не е ли малко странно как hamalite.hit.bg стоят на първо място при търсене на "хамали"? Още по-странно е, че думата "хамали" не се среща никъде в сайта, освен в заглавието. Имат 20-на смешни връзки и това е. Вашето мнение?
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

2%+-0.5 не е ли даже малко? (За biks)

Има и с по-малко връзки и много бедно съдържание в челото!

Но ми е много интересно защо бях изхвърлен така рязко ?
Вече не го наричам колосално падане , а рестрикция.

Мисля, че ако напиша 3 параграфа с думата 'хамали' ще излезе преди Хамали.
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Не е странно, защото при анкор хамали са на първа позиция. Макар думата да не среща в съдържание, тя се съдържа в дескрипшъна (аз все още смятам, че дексрипшъна има значение за СЕО и СЕРП). Връзките са доста повече от 20. В комбинация, че нишата не е особено конкурентна, силната тежест на hit.bg, както и старостта на сайта (10.2006-та) дават ясна картина защо те са на първо място.
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

А аз си мислех, че позицията зависи главно от релевантните връзки и съдържанието (уникалност и ъпдейтване) .
От какво още зависи? Да не би да е трафика? Как би ги класирал процентно?
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Не е странно, защото при анкор хамали са на първа позиция. Макар думата да не среща в съдържание, тя се съдържа в дескрипшъна (аз все още смятам, че дексрипшъна има значение за СЕО и СЕРП). Връзките са доста повече от 20. В комбинация, че нишата не е особено конкурентна, силната тежест на hit.bg, както и старостта на сайта (10.2006-та) дават ясна картина защо те са на първо място.

Дам description-а има значение... показва се като снипет в SERP ако google не успее да си хареса текст :) Аз друго значение не съм му нарерил до момента.


Edit: Хамалин може да погледнеш http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors
btw вдигна ли ти се сайта в Google? Че в момента следя много интересни dances в google.bg и не мога да си направя изводите ;(
 
Последно редактирано:
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Много полезно четиво http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors,
благодаря МаСтер !
И преди ми беше ясно, че има много негативи (и позитиви) - не съм правил Хамали за търсачка, а за хора.
И все пак: някой знае ли защо Google налага рестрикции?

Пак ще повторя - статия с едно срещане на 'хамали' се класира преди Хамали (а не беше тъй и в Yahoo все още е на 2-ро място)!

Извинявайте, ако вече Ви дразня!
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Google налага рестрикции за да дават по-качествени резултати, иначе всеки с елементарни познания щеше да може да манипулира индекса както си иска... а те това не го искат
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

С какво го "манипулирам"?
И защо бях 11-ти?
Съдържанието не е ли ценно за Google?
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Съдържанието не е ли ценно за Google?

Ако е подкрепено с връзки - има значение. В противен случай - минимално.
 
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

гугъл промениха нещот тактиката и сега отправят вътрешните страници по-напред имам няколко сайта на които ПР-а на вътрешните е по-висок от началната, а даже на един главната й изчезна ПР-а :)

Аз това си го наблюдавам от доста години на темплеитите нищо отначало след това вътрешните +1 от пр на хоума и на следваш ъпдеит обичаиното е + 1 на хоума от вътрешните (миналата година след два ъпдеита стана но не съм сиурен че пак ще се повтори можеш само да стискаш плаци и да си работиш по сеото бате) при форума не стна така но тои е с по различна структора от темлейт на афилиейт програма...


Не е странно, защото при анкор хамали са на първа позиция. Макар думата да не среща в съдържание, тя се съдържа в дескрипшъна (аз все още смятам, че дексрипшъна има значение за СЕО и СЕРП). Връзките са доста повече от 20. В комбинация, че нишата не е особено конкурентна, силната тежест на hit.bg, както и старостта на сайта (10.2006-та) дават ясна картина защо те са на първо място.

И аз съм на мнение че има значение дескрипшъна но ако целиш няколко специфични лонг теил кирда (това за бг почти не се ползва - малко сърчове ) си цъкаш без дескришън и разчиташ Г да си захапе правилен от текста (с което се спрвя доста добре)
 
Последно редактирано:
Re: Колосално падане в Google, изкачване в Yahoo ???

Аз това си го наблюдавам от доста години на темплеитите нищо отначало след това вътрешните +1 от пр на хоума и на следваш ъпдеит обичаиното е + 1 на хоума от вътрешните (миналата година след два ъпдеита стана но не съм сиурен че пак ще се повтори можеш само да стискаш плаци и да си работиш по сеото бате) при форума не стна така но тои е с по различна структора от темлейт на афилиейт програма...




И аз съм на мнение че има значение дескрипшъна но ако целиш няколко специфични лонг теил кирда (това за бг почти не се ползва - малко сърчове ) си цъкаш без дескришън и разчиташ Г да си захапе правилен от текста (с което се спрвя доста добре)

А какво да кажа аз, като дори си направих форум хамали и въпреки това сайта ми: аертон хамали не се доближава до топ 3, нито при: хамали, нито при: hamali. Предлатих си домейна за 3 години и го добавих в куп чуждестранни търсачки. В google.com имам по-висока позиция от колкото в google.bg
А що се отнася до яху, мсн и лайв.ком, сами проверете как е индексиран домейна.
 

Горе