SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Колoкация цени

Re: Колoкация цени

Малко груби сметки са така, тъй като много зависи от самия сайт. В момента хоствам само един активен проект там и за него машината спокойно може да поеме над 100к импресии дневно.
Сега активирах mod_status и утре ще мога да ти дам повече инфо.
 
Re: Колoкация цени

Малко груби сметки са така, тъй като много зависи от самия сайт. В момента хоствам само един активен проект там и за него машината спокойно може да поеме над 100к импресии дневно.
Сега активирах mod_status и утре ще мога да ти дам повече инфо.
е ясно че зависи от сайта и скрипта му, аз питам горе-долу.
Машината ти може да поеме доста над 100к импресии. Би се справила и с над 100к уникални ако е написан както трябва скрипта. Мен по-скоро ме интересуваше скоростта. Но си мисля, че 40-50 мб ще са достатъчни за 50-60к уникални на ден.
Аз съм си харесал това и след време да му бодна още един quad core и поне 8 гига рам.
 
Последно редактирано:
Re: Колoкация цени

В момента хоствам само един активен проект там и за него машината спокойно може да поеме над 100к импресии дневно.
Много малко ми се струва, аз на VPS правя по толкова без кой знае какъв проблем. Собствената машина би трябва да може да се натовари многократно повече.
 
Re: Колoкация цени

е ясно че зависи от сайта и скрипта му, аз питам горе-долу.
Машината ти може да поеме доста над 100к импресии. Би се справила и с над 100к уникални ако е написан както трябва скрипта. Мен по-скоро ме интересуваше скоростта. Но си мисля, че 40-50 мб ще са достатъчни за 50-60к уникални на ден.
Аз съм си харесал това и след време да му бодна още един quad core и поне 8 гига рам.
Това проверил ли си с каква памет е? Обикновено е Registered ECC, но може и buffered да е. Не можеш да сложиш обикновена а някои видове струват повече от сървъра, особено тук.

Дори и да слагаш в мазе по добре си сложи 1-2U сървър и може де си ги подредиш няколко по нататък. UPS e задължителен според мен също + отделна защита от токов удар за мрежата и LAN порта(и направи по един хубав възел на тия два кабела за всеки случай). Също е добре да имаш предвид че има прахови и климатични изисквания. Мисла че 15+ градуса би трябвало да е приемливо, но в мазетата зиме е по хладно. Също влажноста може да е проблем.

Също тия приказки за ъптайм на подобно решение не са особено сериозни. В дейта центъра който посочих по горе за една година ъптайм-а е 100% имаха 3-4 прекъсвания за подръжка, късно през ноща за по 5 минути на други сегменти за които предизвестиха седмица предварително. Според мен между единия и другия случай има доста класи разлика.
 
Последно редактирано:
Re: Колoкация цени

Това проверил ли си с каква памет е? Обикновено е Registered ECC, но може и buffered да е. Не можеш да сложиш обикновена а някои видове струват повече от сървъра, особено тук.

Дори и да слагаш в мазе по добре си сложи 1-2U сървър и може де си ги подредиш няколко по нататък. UPS e задължителен според мен също + отделна защита от токов удар за мрежата и LAN порта(и направи по един фубав възел на тия два кабела за всеки случай). Също е добре да имаш предвид че има прахови и климатични изисквания. Мисла че 15+ градуса би трябвало да е приемливо, но в мазетата зиме е по хладно. Също влажноста може да е проблем.

Също тия приказки за ъптайм на подобно решение не са особено сериозни. В дейта центъра който посочих по горе за една година ъптайм-а е 100% имаха 3-4 прекъсвания за подръжка, късно през ноща за по 5 минути на други сегменти за които предизвестиха седмица предварително. Според мен между единия и другия случай има доста класи разлика.
няма спор, че в DC е по-добре, мерси за всичките съвети, аз все още несъм узрял да подобно нещо, но си мисля скоро да си взема все пак едно сървърче и ще взема под внимание всичко което написа
 
Re: Колoкация цени

Много малко ми се струва, аз на VPS правя по толкова без кой знае какъв проблем. Собствената машина би трябва да може да се натовари многократно повече.
Казах го без да съм правил предварителни тестове. Сега си поиграх и резултата показва, че машината може да поеме до 1.3 милиона импресии дневно. Все пак е важно да се уточни, че става дума за собственоръчно писан софтуер, оптимизиран за дейността на сайта.

Относно трафика ето статистика директно от Apache:
Server uptime: 15 hours 26 minutes 17 seconds
Total accesses: 12540 - Total Traffic: 186.4 MB
CPU Usage: u146.2 s36.92 cu0 cs0 - .329% CPU load
.226 requests/sec - 3517 B/second - 15.2 kB/request

Мисля, че е достатъчно информативна:)
 

Горе