SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Копирайтър по НКПД

bgkulinar

Меринджей
Колеги, как се води длъжността копирайтър според Националната Класификация на Професиите и Длъжностите? Има една Писател/Поет, но някак ми се струва, че в бюрото по труда няма да са щастливи, че съм наел писател.
 
За: Копирайтър по НКПД

За: Копирайтър по НКПД

Колеги, как се води длъжността копирайтър според Националната Класификация на Професиите и Длъжностите? Има една Писател/Поет, но някак ми се струва, че в бюрото по труда няма да са щастливи, че съм наел писател.
Редактор ми се вижда най-близо? Вече в зависимост от конкретната работа:
2643 6007 Преводач-редактор
2642 7004 Редактор, вестник/списание
2642 4008 Стажант-редактор
2642 6010 Колонист
2642 6009 Журналист
2642 6011 Коментатор
2642 6020 Редактор
 
Re: За: Копирайтър по НКПД

Re: За: Копирайтър по НКПД

Група 264 - Писатели, журналисти и езиковеди
Писателите, журналистите и езиковедите формулират и създават литературни произведения, интерпретират и предават новини и обществени събития чрез медии, извършват писмен и устен превод от един език на друг.
Писателите, журналистите и езиковедите изпълняват следните основни задачи:
- създават литературни произведения; оценяват качеството на литературни и други произведения на изкуството;
- събират информация за настоящи събития и пишат за тях;
- изследват, проучват, интерпретират и предават новини и обществени събития чрез вестници, телевизия, радио и други медии;
- извършват писмен и симулантен превод от един език на друг.

Тази група включва следните единични групи:
2641 Писатели и сродни на тях
2642 Журналисти
2643 Преводачи и други езиковеди

Код: 2641
Наименование: Единична група 2641 - Писатели и сродни на тях
Писателите и сродни на тях творци планират, проучват и пишат книги, сценарии, приказки, пиеси, есета, речи, наръчници, спецификации и други нежурналистически статии (с изключение на материали за вестници, списания и други периодични издания) с цел публикуване и представяне.

Писателите и сродни на тях творци изпълняват следните основни задачи:
− измислят, пишат и редактират романи, пиеси, сценарии, стихове и други материали за публикуване или представяне;
− провеждат проучвания за установяване на фактическо съдържание и за придобиване на друга необходима информация;
− пишат сценарии и изготвят програми за сценични, филмови, радио и телевизионни продукции;
− анализират материали като спецификации, бележки и чертежи, пишат инструкции, ръководства за потребители и други документи, които ясно и кратко обясняват как се инсталира, работи и поддържа софтуер, електронно, механично или друг вид оборудване;
− пишат брошури, ръководства и други подобни технически публикации;
− подбират материали за публикуване, извършват стилистична проверка, проверяват граматиката и точността на съдържанието, извършват редакционни услуги преди отпечатване.

Примерни длъжности в единичната група:
− Писател/поет
− Драматург
− Сценарист
− Редактор, книги
− Есеист

Не включва:
− Журналист - 2642
− Редактор, вестник/списание - 2642

Ето и длъжностите по 2641
26416002 Биограф
26416003 Драматург
26416004 Есеист
26416005 Литературен сътрудник
26416006 Рецензент
26416007 Сценарист
26416008 Редактор, книги
26417009 Консултант, драматургичен
26417010 Критик
26418001 Писател/поет

Предполагам работа ще ти свършат "Литературен сътрудник" или "Есеист"
 
За: Копирайтър по НКПД

За: Копирайтър по НКПД

Аз съм за:

Код длъжност: 2132-6005 - Уеб програмист
Код длъжност: 2132-6003 - Програмист, база данни

Код длъжност: 2131-6008 - Системен администратор
Код длъжност: 2131-6017 - Експерт, анализ и дизайн
 

Горе