SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Коя карта да ползвам за Paypal?

Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Според мен от това, което кажем ще следва посещение на въпросната банка :) Аз лично съм заложил на FiBank. Без такси, малко кофти курсове, ама не правя колосални поръчки. За получаване обаче, което явно е твоят случай, нямам представа.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

ПИБ взимат 1% от получената сума, защото преводът от ПП е по картов номер, а не по сметка.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Аз ползвам Viza от Уникредит, няколко години вече нямам никакви проблеми. При положение че служителите в нашия град нямат никаква представа що е то paypa ;)
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Благодаря за отговорите!

Колебая се между:

1. Visa Electron от Fibank,
2. Visa Electron от УниКредит Булбанк.

На мен определено повече ми харесва втория вариант.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Благодаря за отговорите!

Колебая се между:

1. Visa Electron от Fibank,
2. Visa Electron от УниКредит Булбанк.

На мен определено повече ми харесва втория вариант.

Сакън не прави тази грешка да си клиент на УниКредит Булбанк - ще ти скъсат шортите от такси. Да кихнеш в техен офис ще ти вземат пари. :p


Сега малко по-сериозно. Провери тарифите на двете банки за обслужване на сметки, транзакции и пр. Има ги на сайтовете им.

Преди години когато бях клиент на Булбанк поддръжка на сметка беше 2 лв месечно. За електронно банкиране ми искаха 8 лв месечно. Преводите им бяха горе долу на нормални цени.

Сега съм клиент на Fibank и ми вземат 30 ст. за поддръжка на сметка месечно. Отделно е-банкирането им е безплатно. Само трябва да си платиш подпис или токен. Аз съм с токен - 40 лв еднократна покупка на устройството. Работи докато му се изхабят батериите. Смятам да карам поне 5-6 години с него, ако не и повече.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Моята е в Уникредит - дебитна във валута, не ми взимат нищо за поддръжка.
И мисля че УЕП-а е около 50 лв на година, а не само за устрпйството.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Провери тарифите на двете банки за обслужване на сметки
Горе-долу едно и също.

Още веднъж ви благодаря за мненията, ще пробвам с УниКредит Булбанк.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Още веднъж ви благодаря за мненията, ще пробвам с УниКредит Булбанк.
Още един път - помисли внимателно!
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

ПИБ?
Втори път тази грешка не смятам да я допусна...
Не съм имал вземане даване с уникредит, но към момента дори и те трябва да са по-добре от това подобие на банка!

За бизнес => Прокредит с двете ръце!
За лични нужди => Централна кооперативна... Имат си проблемите, но за пейпал преводи и изобщо дебитни карти бяха бетон, съжалявам че минах на пиб и само чакам картата ми да бъде одобрена за да ги разкарам.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Още един път - помисли внимателно!
Всъщност, искам да тегля пари с тази карта. Какво лошо може да се случи?

ПИБ?
Втори път тази грешка не смятам да я допусна...
Ако не е тайна, какво стана?
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Всъщност, искам да тегля пари с тази карта. Какво лошо може да се случи?
Зачети повече по нета за Булбанк и ще разбереш. Изобщо не става дума за картата. А и Математика вече ти написа, че ще ти скъсат шортите от такси. Все пак някой трябва да плаща на Левон заплатата.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Ползвам ПИБ от 4-5 години с 3 дебитни карти в лв., $ и евро и една разплащателна в лв.. Също и електронно банкиране, само със сертификат (от 3 год. не е възможно). Прехвърлял съм пари от PayPal няколко пъти. Освен около 2$ такса от PayPal за друго нямам спомени. За 30-те ст. такса е от около 2 год. Не съм имал никакви проблеми, освен 2-3 пъти забавяне на осчетоводяването с 2-3 часа. Ползвам активно картите за какво ли не, вкл. и за навън. Оказа се, че отдавна не са ми необходими картите във валута. И обратно, пазарувал съм тук с еврова карта например. Плащанията си минават по курса на банката. Не им правя реклама, но преди 5 год. правих доста обстойно проучване по въпроса. Сега вероятно ситуацията с другите банки е вече променена.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

ПИБ?
Втори път тази грешка не смятам да я допусна...

Ако не е тайна, какво стана?

Отивам на сайта да си поръчам картата, пише безплатно издаване без месечни или годишни такси...
Чак в последствие разбирам за месечната такса от 30-те стотинки, която сега вече е упомената на страницата с тарифите...

На два пъти се разкарвам за да си взема картата тъй като не беше готова във срок... Айде както и да е....

И разбира се картата си я получих след мрънкане,
че била поръчана по интернет и трябвало да споменавам това и т.н. освен нея не получих един документ... Подчертавам нито един!

Както и да е, в последствие реших да си изкарам виса електрон и да си прехвърля парите там...

Този път реших да ида на място да си подам заявлението,
малките проблеми в самия клон при обслужването няма да ги споменавам, но пак не получих дори и копие от документите които подписах...
В централна кооперативна за едно подновяване на карта ме затрупаха с удостоверения, копие от договори и всичко...

А да, питах изрично за такси... Казаха че била безплатна и не ми искаха и стотинка...

След седмица си гледам извлечението... 1 лев щипнат... не че не знам за тази такса, но е адски некоректно!

bgkulinar спомена за таксата 1% за превод....
Която я вземат след конвертирането на доларите във лева и ако не си следях извлеченията нямаше и да забележа....

Да не споменавам за известията как пристигат, 1-2 дена след като има операции по сметката...

Пример с измислени суми и дни:
Понеделник ми се превеждат 300 лева, вторник тегля двеста, сряда получавам известие че съм получил 300-та лева и баланса ми е 300 лева...

Изобщо, няма нищо общо с хвалбите които бях чел за тази банка, до колкото разбрах управата ли била сменена, нещо от сорта незнам...

Но с ЦКБ-то никога не съм имал подобни проблеми, блокираш си 2 лева за картата и спиш спокойно...

Поне така беше до преди няколко месеца, до една две седмици се връщам при тях и затварям каквото имам в пиб-а, адски ме разочароваха. :mad:

Та мисля че доста подробно ти описах поне личния ми опит с тях, уж се опитват да оправят нещата полека лека, но преди седмица бях в хисаря... 2 дена чаках да им дойде сайта онлайн за да проверя имат ли клон в града(тъй като ако не друго поне тегленето от техен банкомат е безплатно) за да се окаже че нямат.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

За 30-те ст. такса е от около 2 год.
Чак в последствие разбирам за месечната такса от 30-те стотинки, която сега вече е упомената на страницата с тарифите...
Интересно, какви 30-те стотинки?

2117409.gif


Може би това е?

3057601.gif


Извадка от Тарифа за таксите и комисионите на Fibank
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Ами нормално - такса за картата НЯМА, има само за разплащателната сметка. Ский кво става в Булбанк:

Такса откриване на сметка - 2,50 лв
Такса закриване на сметка - 12 лв ?!?!
Обслужване на сметка - 2,50 електронни извлечения / 5 лв с хартиени
Пише, че месечна такса за обслужване на карта пише, че няма, НО:
Промяна на параметри по картата - 5 лв
и всякакви други таксички и таксета. unicreditbulbank.bg/bg/Individual_Clients/Debit_Cards/VISA_Electron/Documents/BG_VISA_ELECTRON_PAGE

Но ти си знаеш, няма да те убеждаваме повече.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Аз съм с VISA на ПИБ и не съм имал проблеми. Разбира се има годишна такса за поддръжка и 1% за получаване по картата.
 
Re: Коя карта да ползвам за Paypal?

Отивам на сайта да си поръчам картата, пише безплатно издаване без месечни или годишни такси...
Чак в последствие разбирам за месечната такса от 30-те стотинки, която сега вече е упомената на страницата с тарифите...

Тука леко бъркаш 2-та щата както се казва. По принцип издаването и поддръжката на дебитна карта няма такси. Обаче тази дебитна карта трябва да е закачена към сметка, а сметката има вече месечна такса поддръжка от 30 ст.

Някои колеги казват, че имат годишни такси, както колегата по-долу. По принцип годишните такси се отнасят за кредитни карти. Та ако имаш кредитна карта, имаш годишна такса от 30-50 лв зависи от банката. Но пък имаш 30-45 дена гратисен период, в който можеш да ползваш парите без лихва.



Както и да е, в последствие реших да си изкарам виса електрон и да си прехвърля парите там...

Този път реших да ида на място да си подам заявлението,
малките проблеми в самия клон при обслужването няма да ги споменавам, но пак не получих дори и копие от документите които подписах...
В централна кооперативна за едно подновяване на карта ме затрупаха с удостоверения, копие от договори и всичко...

Явно служителката е била новобранец (да не използвам някоя дума за перната птица). Иначе навсякъде документите се подписват в 2 екземпляра и един остава за теб.

Да не споменавам за известията как пристигат, 1-2 дена след като има операции по сметката...

Пример с измислени суми и дни:
Понеделник ми се превеждат 300 лева, вторник тегля двеста, сряда получавам известие че съм получил 300-та лева и баланса ми е 300 лева...

По принцип така работи банковата система и връзките с операторите на карти. Все пак това не зависи от ПИБ, а от системите на Visa и MasterCard и другите оператори.

Не ми казвай, че в ЦКБ веднага виждаш извлечението. Силно ще се учудя.

По принцип като дойдат парите се обновява наличността и веднага можеш да ги теглиш. А вече от кой са тези пари и колко точно са дошли се появява като дойде потвърждението след 2-3 дена.

На времето имаше банки дето докато не дойде потвърждението нямаш право да разполагаш с парите си. Ти виждаш, че са влезли някакви пари. Обаче не можеш да ги теглиш, щото още не е дошло потвърждението. Чак като дойде тогава можеш. Сега мисля, тази практика е на изчезване вече.

Същото е и с тегленето на парите. Дърпаш 200 лв и наличността ти намалява. И имаш там едни блокирани суми. Чак след 2-3 дена като мине транзакцията и се появи в извлечението, та чак тогава ти се обновява баланса.

Не вярвам в ЦКБ като дръпнеш пари от банкомата и след 5 мин да виждаш, че си дръпнал пари от еди кой си банкомат. Или ако платиш в някои магазин веднага да ти се отразява плащането. Отразява се сумата веднага като блокирана, а самото плащане, чак след 2-3 дена минава.


ЦКБ са хубава банка също според мен и тарифите им са прилични. Обаче нямат много клонове.

ПИБ също си имат проблеми и са далеч от перфектната банка, обаче другите са или по-зле от тях или таксите са им неимоверно надути и лично на мен не ми се плащат разни такси за щяло и нещяло.

Както посочи Кулинаря в извлечението на таксите на Уникредит - закриване на сметка - 12 лв. Та аз като затварях там сметката си платих едни 12 лв. за това и още едни таксички и суми за разни други работи. Та само да прекъсна отношенията с тази банка ми струва 20 лв.

Та както казах, не ми харесва идеята някой да ме цака всеки път като вляза в офиса му за щяло и нещяло.
 

Горе