SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Къде да регистрирам евтини домейни?

Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Преди да регистрираш при godaddy, прочети какви проблеми можеш да имаш заради спам.
http://www.threadwatch.org/node/5167

Аз ползвам namecheap от известно време. $3 за инфото.
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Имат и whois protection Free. ;D
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

nbsp каза:
Преди да регистрираш при godaddy, прочети какви проблеми можеш да имаш заради спам.
http://www.threadwatch.org/node/5167
Доколкото разбитрам, проблемите идват, ако хостваш при тях. За купен домейн ота и хостван другаде домайн не би трябвало да имаш грижи.
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Става дума именно за регистрирани домейни. Има и много други подобни оплаквания.
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

aaa по-далече от godaddy ... доста проблеми си имахме с един регистриран домейн и хостнат сайт. Една седмица не искаха да ни освободят DNS-ите. Все овъртаха и ни препращаха към 3-4 цонтрол панела, а там няма никъде сектор за пренасочване на DNS. Така, че по далече от тях ... може първоначално да са евтини, ама после през **** ще ти излезне :p
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

georgimateev каза:
Има и обратен ефект от прикриването на своите данни. http://www.searchengineguide.com/dunn/2007/0322_rd1.html Защо просто не си направите нов и-мейл и да си го регистрирате на свое име?

този ефект е в резултат на действията на registerfly и private whois услугите на нормални регистрари не създават такива проблеми. за мен това си е необходимост, защото просто не искам всеки срещнат да ми знае личните данни като име, адрес и т.н. не е въпрос само на спам (а и не забравяйте че спам се праща и по обикновените пощи, не само имейл). ;)
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

timeloop каза:
georgimateev каза:
Има и обратен ефект от прикриването на своите данни. http://www.searchengineguide.com/dunn/2007/0322_rd1.html Защо просто не си направите нов и-мейл и да си го регистрирате на свое име?

този ефект е в резултат на действията на registerfly

Именно. Проблемът е в псевдо регистратора - registerfly.
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Вчера регистрирах един .info домейн за 3 години за $17.64 при татенцата. Без да съм свързан (засега) по някакъв начин с тях, мога да кажа, че имат прекрасен контролен панел за управление на домейна. БТВ можеш да си настроиш до 13 неймсървъра (вероятно проблемът с неймсървърите е бил в миналото), можеш да си паркираш домейна и да изкарваш пари от него, има пренасочване и други опции, предлагани и от други регистратори. Това, което ме впечатли е автоматичното подновяване на домейна (може да се изключи тази опция). При други регистратори просто получаваш съобщение за изтичащ домейн, а татенцата ти го подновяват автоматично. Ако мога с една дума да опиша техния сайт думата ще е ползваемост. Всичките ми останали домейни са регистрирани в Enom (през ХостБългария), нямам оплаквания, но татенцата направо "къртят мивки".
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

bgkulinar, ако не си внимателен и регистрираш по 10 домейна като си пиян - точно auto renew-то може да ти скапе мерака да цоцаш водка с години напред :D


Иначе и аз съм много доволен от тях, особено за временни .info-та :)

Също така и паркирането е ~3$ на месец, т.е. няма нищо безплатно ;)
Само forwarding-а им е безплатен ;)
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Auto renew-то може да се изключва, но не виждам проблем в автоматичното подновяване, особено след като ще си ползвам домейните.

Паркирането е 3 долара, но вземаш 60% от печалбите на адсенса, който се върти на паркирания ти домейн. Честно казано не виждам полза от паркиран домейн, ако не изкарваш пари от него. Ако има такава, съм любопитен да я чуя.

Друго ,което ми направи страхотно впечатление е, че след смяната на ДНС-ите, моменталически получих мейл, че е направена смяна.

Засега леко съм недоволен от хостинга за 3$ на месец, защото ъплоуда е доста бавен, но това май е за друга тема.
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

До сега съм чувал (е, не само) недобри неща за хостинга им - не знам кое те е накарало да избереш хостинг от тях, но за мен те са за регистриране на домейни, не за хостинги ;)

И да, аз съм си спрял renew-то на всички домейни, но по default са на "auto renew enabled", което според мен е a-la-ringtones завързването ;)

Ще пускаш ли сайт на паркинга им?
До сега не съм го тествал, но може да се окаже сполучлив вариант за няколко домейна :)
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Хостинга е само за проба, пък и с него върви .com домейн за 3 долара.

Колкото до паркинга, не смятам че имам домейн, който да ми изкара повече от таксата за обслужване, но кой знае, ако се напия някоя вечер може и да изпаркирам някой домейн там ;D.
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

Да споделиш после как се е прадставил и какво си пил преди това :D
 
Re: Къде да регистрирам евтини домейни?

продават ли още някъде домейни за 1$?
 

Горе