SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Къде държите домейните си?

gstoychev

New member
Здравейте приятели,
До сега практикувах хостинга и домейна да ми се намират на едно и също място. Сега мисля да си изнеса домейните при татенцата за по-лесно управление. Вие как практикувате? А има ли по-добро място от татенцата за домейните? По-добро от гледна точка пари визирам.
 
Re: Къде държите домейните си?

Здравейте приятели,
До сега практикувах хостинга и домейна да ми се намират на едно и също място. Сега мисля да си изнеса домейните при татенцата за по-лесно управление. Вие как практикувате? А има ли по-добро място от татенцата за домейните? По-добро от гледна точка пари визирам.

1) Никога не дръж домейните при хостинга;
2) Изнасяй всички домейни по-далеч от Гол Деди възможно най-скоро;
3) Пиеш си бирата с кеф и спиш спокойно.

П.П.
Две тествани предложения с добър сървиз, по-добри контрол панел и управление, разумни цени, безплатен whois privacy за първата и еФтин за следващите години: Name.com, NameCheap.com

П.П.П.
Търся предложения за още подобни регистратори?
 
Последно редактирано:
Re: Къде държите домейните си?

При татенцата с купони можеш да подновяваш до макс 8.17$ на домейн. За другите фирми нямам идея.
 
Re: Къде държите домейните си?

1) Никога не дръж домейните при хостинга;
2) Изнасяй всички домейни по-далеч от Гол Деди възможно най-скоро;
Понеже не разбирам много от домейни, може ли да попитам Защо? за номер 1 и 2 :).
 
Re: Къде държите домейните си?

При татенцата с купони можеш да подновяваш до макс 8.17$ на домейн. За другите фирми нямам идея.

Бе я кажи, след последния ъпдейт на контрол панела, как се стига до домейн мениджъра? На мен ми отнема по няколко минути да го намеря всеки път...
 
Re: Къде държите домейните си?

Понеже не разбирам много от домейни, може ли да попитам Защо? за номер 1 и 2 :).

1) Ако имаш проблеми с хостинга, нищо не може да те спре да пакетираш и да бягаш.

2) На първо място кофти интерфейса, виден пример за АНТИ-юзабилити. Още за да потвърдиш поръчката трябва да минеш през няколко страници отказване да купиш, хостинг, SSL сертификати, .biz домейни, дамски превръзки, чушки внос от Турция и прочие неща, които иначе не би се сетил, че може да вървят с подновяването на домейн. Ниските цени за основните домейни, се избиват с високи цени за вторичните услуги - $9.99 private domain - WTF>?!
19,99$ за смяна на whois на .еу домейн. :D

И т.н....

П.П.
:)
 
Последно редактирано:
Re: Къде държите домейните си?

Така и така е започната тема...някакво мнение за netfirms.com. От скоро имам 2 домейна при тях...та ще ми е добре един съвет за . Евтин домейн купих с privaci....но да не ми излезне после скъпичко.
 
Re: Къде държите домейните си?

Домейните ми са при GoDaddy (алтернатива не съм ползвал)
.bg домейна ми е при superhosting
 
Re: Къде държите домейните си?

и аз се замислих за това да не се държат всички яйца в една кошница. Бих казал name.com ми се струват ок. Татенцата нещо ме дразнят с мазните им услуги на високи цени и тъпите им процедури. Netfirms.com пък ме издразниха с тъпата си процедура за верификейшън по телефона и си исках рефънд и се разкарах от там.
 
Re: Къде държите домейните си?

Namecheap.com е регистраторът :).

Тия от netfirms са пълен боклук, друг път и домейн без пари да ми дават не взимам, не мога да си влезна в акаунта, не мога да си ресетна паролата, не мога да се свържа и с тях по имейл или поне не ми отговарят.
 
Re: Къде държите домейните си?

1) Ако имаш проблеми с хостинга, нищо не може да те спре да пакетираш и да бягаш.

2) На първо място кофти интерфейса, виден пример за АНТИ-юзабилити. Още за да потвърдиш поръчката трябва да минеш през няколко страници отказване да купиш, хостинг, SSL сертификати, .biz домейни, дамски превръзки, чушки внос от Турция и прочие неща, които иначе не би се сетил, че може да вървят с подновяването на домейн. Ниските цени за основните домейни, се избиват с високи цени за вторичните услуги - $9.99 private domain - WTF>?!
19,99$ за смяна на whois на .еу домейн. :D

И т.н....

П.П.
:)
Мерси за отговора. То че се опитват да набутат всякакви оферти, това е ясно :). Аз винаги като съм в сайта им се концентрирам хубаво в екрана и следя всички отметки за да не купя нещо без да искам :). Но вече им свикнах долу горе. Eu пък не ползвам и whois при тях не ползвам също. Whois privacy ползвам в namecheap. :)
 
Re: Къде държите домейните си?

На Godaddy като им свикнеш на номерата и контролния панел стават.
Единственото предимство е евтиното подновяване с купони (любимото ми е -25% на куп веднъж в годината), както и SSL сертификатите (на $13).

При тях съм си заделил домейните за всеки случай (по няколко на акаунт).

Преди 3 седмици реших да пробвам техния аукцион, продадох домейн. 5 дена чакане - процедура за сигурност. Всичко е ок, обаче ми задържаха парите още 20 дена :D

Всички закупени домейни на backorder са ми в mydomain, може би защото там ми ги прехвърлят. NameCheap също се ползва понякога. От тия съм доволен. От останалите не съм доволен и не ги ползвам.

Иначе точка 1) Ако имаш проблеми с хостинга, нищо не може да те спре да пакетираш и да бягаш. е златно правило. :)
 
Re: Къде държите домейните си?

Забавянето не е тяхна прищявка, а е защото след като прехвърлиш домейна, можеш да развалиш сделката и да си върнеш домейна в рамките на тоя 20 дена.

Колкото до смяната на хуис-а не ву домейна, това е политика на ЕУРид, а не на татенцата.
 
Re: Къде държите домейните си?

П.П.
Две тествани предложения с добър сървиз, по-добри контрол панел и управление, разумни цени, безплатен whois privacy за първата и еФтин за следващите години: Name.com, NameCheap.com

:) давай афилейт
 
Re: Къде държите домейните си?

Netfirms.com - не са ми искали верификация по телефон, имам едно домейнче там, купих го на промоция за един долар :) В последно време съм доволна от internet.bs - безплатно privacy, много изчистен контролен панел, ниски цени.
 

Горе