SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Къде се докладва копиране на публикации?

toniintro

New member
Здравейте колеги. Знам, че някъде и форума имаше даден линк за тази цел, но не можах да го намеря. Искам да питам: Къде се докладваше копиране на статии от мой сайт? От известно време забелязвам, че се копират мои статии и то поголмно. Не ми правеше голямо впечатление, но се стигна до там, че статиите загубиха позициите си в серпа, а копията се класират много добре. Някакъв "пич" е направил около 20 сайта, които дословно публикуват статиите ми, при това с името ми под тях. Както постна статия след 1 до 3 дни се появява във всичките му сайтове. Предполагам, че са на един собственик, защото са направени на една тема и по един и същ начин. Само домейните и имената са различни.
Явно Г смята статиите ми за дублирано съдържание и ме реже стабилно. Затова реших да видя дали няма да се оправят нещата ако докладвам дублирането. Към сайта ми има добро количество натурални връзки. В смисъл всички са натурални и са горе долу добро количество, та си мисля, че този спад се дължи на дублажа.
Благодаря предварително, защото знам, че ще получа точния отговор!
 
Re: Къде се докладва копиране на публикации?

ето

https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?rd=2

ти подсигурил ли си сайта си

в смисъл -

1. Г авторство,
2. като публикуваш, да споделиш веднага в Г плюс, да види че оригинала си ти ?

виж и това - borislav.ideabg.com/podr.html?id=384
 
За: Re: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Re: Къде се докладва копиране на публикации?

Да, има авторство, веднага споделям в G+ и още няколко социални мрежи. А и нали това казвам, че на тези сайтове, които ме копират под копието има надпис: Публикувано от: Моето име. Колко по подсигурено да е?

Бориславе да те питам: Този таг - <meta name='original-source' content='http://www.site.com/file.html?id=1234'> във всяка статия ли трябва да се добавя или на сайта? Само site.com ли се променя или и останалата част?
 
Последно редактирано:
Re: За: Re: Къде се докладва копиране на публикации?

Re: За: Re: Къде се докладва копиране на публикации?

Да, има авторство, веднага споделям в G+ и още няколко социални мрежи. А и нали това казвам, че на тези сайтове, които ме копират под копието има надпис: Публикувано от: Моето име. Колко по подсигурено да е?

Бориславе да те питам: Този таг - <meta name='original-source' content='http://www.site.com/file.html?id=1234'> във всяка статия ли трябва да се добавя или на сайта? Само site.com ли се променя или и останалата част?

във всяка, да

той си е за конкретната публикация

ползвай го
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

На този мета таг идеята, не е ли когато някой ти копира статията и иска да покаже, че ти си източника, да го сложи? То иначе всеки може да сочи себе си като източник :).
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

Направо ме побърква тоя ненормалник, всяка статия я е копирал по 30-40 пъти в различни сайтове. Направо не мога да смогна да вадя адресите им. Ще трябва да пусна заявка към Г от 3-4 страници. А дори няма и реклами на сайтовете, не разбирам каква му е далаверата на тоя, освен да отнесе наказание на домейните.
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

Доколкото разбирам от условията на Г за пускане на жалба за копиране, трябва да има изрична забрана от мен за копиране на съдържанието ми. Правилно ли съм разбрал или бъркам? Значи ли, че щом изрично не съм забранил това, то всеки може да си ме копира?
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

Надявам се тази статия да ти бъде от полза hжжp://blog.kissmetrics.com/find-remove-stolen-content/
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

toniintro каза:
Доколкото разбирам от условията на Г за пускане на жалба за копиране, трябва да има изрична забрана от мен за копиране на съдържанието ми. Правилно ли съм разбрал или бъркам? Значи ли, че щом изрично не съм забранил това, то всеки може да си ме копира?
По-скоро не. Само, когато пускаш жалбата, пиши на английски, че като е на български, често пишат, че не са разбрали.
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

Май миналата година беше - едни нашенци в Кипър бяха копирали мой материал, писах си до Гугъл на чист български и ми отговориха, а материалът изчезна. :)
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

Между другото може да пишеш първо на хостинга им ако искаш, защото те ще премахнат самия материал, а Гугъл само ще го махнат от резултатите си, като на самия адрес пак ще си стои.
 
За: Къде се докладва копиране на публикации?

За: Къде се докладва копиране на публикации?

Аааа, да Scooby, и това е идея мерси.
 

Горе