SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Легален начин да скрия нещо от Г

ted

New member
Здравейте.
Мисля си да пусна коментари в сайта ми за игри. Като знам какви са писаниците в подобни опции си мисля дали има легален начин да скрия коментарите от Г.

Знам как изобщо да не ги покажа ако е паяка, но не бих искал да плзвам този похват.
Мисля си за нещо което Г няма да индексира - например да заредя коментарите във флаш файл, или да ги заредя във фрейм и от роботтекста да забраня достъпа до него ...

Какво мислите по този въпрос, някой ползвал ли е подобен похват и какви са впечатленията ...
 
Re: Легален начин да скрия нещо от Г

Iframe забранен за достъп от robots.txt или с външен JavaScript файл, който пак е забранен. Това са класическите начини да отсвириш бота без да клокваш.

Имаше и някаки noindex простотии дето се въвеждаха по едно време, но нямам идея какво стана с тях. Във всеки случай след педерастията, която направиха с nofollow и PR sculpting аз гледам да се ловя все по-малко на техните модерни нововъведения. Защото са докато на тях им изнася.
 
Re: Легален начин да скрия нещо от Г

Сега като се замисля, така ще спра файла от индексация, но робота на AdSense едвали ще се собрази с това, а целта ми е да скрия коментарите от него.
Дали използването на флаш файл няма да е по добра идея все пак?
 
Re: Легален начин да скрия нещо от Г

Гугъл индексира текст и във флаш файлове - ето пример : http://www.google.bg/#hl=bg&source=hp&q=%D0%B7%D0%B0+%D0%B4%D0%B0+%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5+%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%B8+%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5+%D1%81%D0%B0+%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D0%B2%D0%B8&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=&aq=f&fp=45c3181eef35647
Този текст го има само във флаша на сайта ми : GPS проследяване и въпреки това е индексиран ...
 
Re: Легален начин да скрия нещо от Г

Пробвай да сетнеш 404 на файла от фрейма.
Флаша ще го индексира защото няма как да го ползваш без външни файлове за съдържание.
Друг вариант е да използваш GD за конверт на текста в gif например. При този метод задължително кеширай картинките.
 
Re: Легален начин да скрия нещо от Г

Друг вариант е да използваш GD за конверт на текста в gif например
Пробвал ли си този вариант - как би се отразил на използваното сървърно време генерирането на картинката.
Дали проверката с един много подробен филтър по време на записа, от което се опитвам да избягам, ще е съизмеримо с времето за генериране на изображението.
При много импресии се боря за всяка милисекунда ...
 
Re: Легален начин да скрия нещо от Г

Здравейте
Аз бих заредил коментарите с AJAX, след зареждането на страницата (на onload).
Да се надяваме, че гоогле все още не е толкова умен, че да интерпретира JavaScript.
Поздрави.
 

Горе