SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малко помощ за един RegEx

Ma57eR

New member
Имам файлове със следната информация вътре:

Код:
0         14    ххххххххх     2012   11    [B]*01[/B]       22          [B]сума [/B] 26/12/2012

Като *01 е код, който ме интересува, искам да го засича при определени условия и те са:

1. Сума - да е над 0 - това ми го хваща RegEx-a
2. Датата да е или 09/2013 или 10/2013

Тук ми е проблема в точка две. До предният месец си ги вадех за 8 и 9 месец и нямах проблем, но сега ми трябват за 09 и 10

Ето и самият Regex, който работи за 08-09

Код:
^(.*)\*1([2-5])(.*)([0-9]{2,4}\.(.*)?)(.*)\/0[8-9]\/2013
- като ми лови кодовете между 12 и 15. \/0[8-9]\/2013 е за месеците

За 10и месец се опитвам по следният начин:

Код:
^(.*)\*1[2-5](.*)([0-9]{2,4}\.(.*)?)(.*)\/0[9]|1[0]\/2013
- но по този начин ми хваща само месец 10и, без да се съобразява с кода. 0[9]|1[0] това е за месеците

Как да проработи, мамка му и прасе?
 
За: Малко помощ за един RegEx

За: Малко помощ за един RegEx

Ma57eR каза:
Как да проработи, мамка му и прасе?
Код:
^(.*)\*1[2-5](.*)([0-9]{2,4}\.(.*)?)(.*)\/(0[9]|1[0])\/2013
Така дали няма да стане?
 
За: Малко помощ за един RegEx

За: Малко помощ за един RegEx

Добрата новина е, че си научил как се работи с регулярни изрази.

Лошата е, че подхода е като да трепеш муха с картечница.

Регулярните изрази изискват много процесорни ресурси, по-правилния подход е да го разделиш през интервалите, табовете или какъвто там е сепаратора и да обработиш колоните като части от масив. Ако вече за дадена колона имаш нужда от регулярен израз той първо ще е по-прост, второ ще работи върху по-малко данни.
 
Re: Малко помощ за един RegEx

Тези регулярни изрази въобще не ги използвам в уеб среда - чрез тях издирвам файлове с информация, която ме интересува, а след отсяването, правя и други манипулации. Като цяло, нищо свързано с Уеб в случая.

Иначе сигурно си прав за яденето на ресурси, предполагам.
 

Горе