SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Манипулиране на Гугъл

bgkulinar

Меринджей
Честно казано не вярвах, че Гугъл може толкова лесно да бъде измапулиран (вж. втория сайт след Адис), особено в тема като Real Estate. Разбира се, всичко се случи неволно, но ме навежда на разни не дотам почтени замисли за бъдещи СЕО действия.

Ще сложа и снимка, че скоро ще се загуби резултата ;).
 
Re: Манипулиране на Гугъл

ЕВАЛАРКАТА ОТ МЕНЕ :eek:
бравос на теб , направо ми разби крехкото съзнание.

а аз си мислех че блакхат СЕО-то не фурфи и по добре не.
Мисля че това нема да се задържи мноо, и ще има бан сигурно ама дори и за временен резултат е яко.

ако раздуеш повечко как го излуга ще си супер

отново адмирации от мене :D
 
Re: Манипулиране на Гугъл

гледай само как ги банват
Мисля че това нема да се задържи мноо, и ще има бан сигурно ама дори и за временен резултат е яко.
Защо да го банват? до колкото разбрах bgkulinar просто сложи инфото от realz.biz на спортбг.ком(на стар домейн, с добър trust rank), дори и не е линквал. А сега промени съдържанието на сайта и сложи форум. Когато google отново ще проиндексира сайта и няма да намери нищо за real estate, сайта ще изчезне от резултатите за тези думи, но няма да го баннат.

bgkulinar, или си правил нещо друго?
 
Re: Манипулиране на Гугъл

Peter, 100% си прав.

Както казах, стана случайно, дори аз се изненадах от крайния резултат и никога не съм имал намерение за каквито и да е кепета.

Технологията: купувам sportbg.com, който е с ПР5 и докат' се чудя какво да го правя, го слагам alias на домейна за недвижими имоти. Междувременно намирам смислено приложение на спортбг и го пускам да си върви, поглеждам каунтера на недвижимите имоти и попадам на резултата. Знам си, че е хубаво да се купуват домейни с висок ПР ;). Сга очаквам да се появи един друг с ПР5 сред първите 10 резултата.
 
Re: Манипулиране на Гугъл

Би било по-интересно да си оставил съдържанието realz.biz на sportbg.com, и да видим ще попадне ли домейна sportbg.com в сандбокса.

bgkulinar, от къде купуваш домейни и скъпи ли са?
 
Re: Манипулиране на Гугъл

още по-интересно би било 301 на спорт бг към сайт който носи пари ;)
 
Re: Манипулиране на Гугъл

peter каза:
Би било по-интересно да си оставил съдържанието realz.biz на sportbg.com, и да видим ще попадне ли домейна sportbg.com в сандбокса.
$110 за такъв експеримент ми се виждат множко, но ситуацията може да се проследи с chuncorp.com, който явно е в сендбокса. Да видим дали ще излезне.

peter каза:
bgkulinar, от къде купуваш домейни и скъпи ли са?
От татенцата, на търг за изтекли домейни. Цената зависи от това колко бида има, аз лично купувам домейни без бидове с ПР4 и ПР5 и плащам обикновено $14, в които е включена цената за едногодишна регистрация (ок 9).

nbsp каза:
още по-интересно би било 301 на спорт бг към сайт който носи пари ;)
Ва самото начало беше 302, после реших, че не трябва да се пропилява ПР5 и го сложих alias. Малко несериозно звучи сайт за имоти - спортбг. Пък и скоро се надявам оригиналния домейн да прибави една единичка отгоре.

@georgimateev,
клоукването (ако може да се нарече така) го правя само с джаваскрипт (window.location), в много редки ситуации - когато искам да запазя някое индексирано УРЛ, което ми води посетители. Например, заявките за кредити преди вървяха на други УРЛ-та и са сравнително добре индвксирани и за да не губя ресурс с window.location насочвам юзъра кум новото УРЛ и така, докато изчезне от индекса на Гугъл.
 
Re: Манипулиране на Гугъл

Еми говори се, че би трябвало постепенно с времето целия PR да се прехвърли, ама за колко време си говорим нямам идея.
@bgkulinar Сложи му малко спортно съдържание и удари един search за "футбол" примерно, да видиш как излизаш с чисто нов контент.
 
Re: Манипулиране на Гугъл

може ли да попитам как криеш кеша с мета таг ли,
аз като не видях кеш, и кат погледнах сорса викам бре баси хака, и линкове нема ;D а пък то ква била работата, е значи все пак си заслужават стари домайни с хубав ПР - good to know.
 
Re: Манипулиране на Гугъл

predpriemach.com каза:
Ако купя един домеин с пр3 и му направя редирект 301 ще прехвърля ли някакъв ПР към домеина към които съм редиректнал
Честно казано така грешка втори път няма да правя. Да имам страница с добър ПР и да редиректвам. Губят се посещения , например. На recipes.bgkulinar.net имах 2.5к уникални на ден. Реших, че трябва да имам собствен домейн за английските рецепти и бум -> реципезаар.ус. Редирект 301 и резултат -> 250 уникални на ден и същия ПР за около два месеца. Естестено върнах на стария подомейн, ама късно-о-о-о. Направо ми идва да се изям.

@georgimateev,
Да ти кажа от спорт много не разбирам, не се интересувам и ще ми е трудно да се насоча към някакви ключови думи или фрази. Не знам какво точно търсят спортните фенове. Предполагам, че с времето ще натрупам опит. Иначе сайтът си има спортно съдържание - сравнително добре разработен форум. Ако има фенове, да ходят и да пишат ;).

@sicko,
За кеша точно така става, както е писал georgimateev
 
Re: Манипулиране на Гугъл

Мерси за отговора :) Аз нямам на предвид да си прехвърля някои от работещите сайтове към нов домеин ами да си взема 1-2 домеина с пр и да ги пренасоча към някои от сайтовете, за да си спестя малко труд от линк билдинг че с този сив тоолбар си е голямо :fac: .... Ще го провам и ще съобща резултати :)
 
Re: Манипулиране на Гугъл

predpriemach.com каза:
с този сив тоолбар си е голямо :fac:
Купи нов домейн, редирект 302 към adobe.com и ще имаш домейн с pr 10 ;)
 

Горе