SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Сайтът е www.dimitech.net

Очаквам вашите мнения и коментари :)

Червения цвят на линковете, мен лично малко ме дразни. Мисля че ще е по- добре ако използваш някакъв нюанс на зеленото вместо него. Но като се има предвид текста, от долу, че е син може би нещо като синьо зелено... Всичко е добре но цветовете ги оправи само
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

по принцип червеното е "запазен цвят" имаго в логото и в менюто и навсякаде...
Така че си е супер!
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Благодаря и на двама ви за мненията. И аз съм на мнение, че червеният цвят по начало е индикация за забрана, но също така се откроява и предполагам, че хваща окото на посетителите.
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Здравейте, без да Ви обиждам мисля че трябва да направите редизайн на логото. Цветовете са контрастни, но липсва финес, трябва да има по-приятни и по-корпоративни тонове. Много е разхвърлян, трябва да е по-подреден, например разделите "препоръчани" и "теми от форума" погледнете не са подравнени. Композицията трябва да е желязна и всичко да е много подредено. Има доста неща за дооправяне.
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Здравейте, без да Ви обиждам мисля че трябва да направите редизайн на логото. Цветовете са контрастни, но липсва финес, трябва да има по-приятни и по-корпоративни тонове. Много е разхвърлян, трябва да е по-подреден, например разделите "препоръчани" и "теми от форума" погледнете не са подравнени. Композицията трябва да е желязна и всичко да е много подредено. Има доста неща за дооправяне.

Здравейте, очаквам пълните ви препоръки на лично съобщение :)
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Здрасти

и на мен червеното ми идва малко повече. Като цяло много червенее сайта и леко натоварва окото ми. Има един слайдер по средата някъде на главната страница, който ти ресайзва картинките без пропорция и стоят малко раздърпани или смачкани. Можеш да му кажеш да ресайзва само до определена височина и сам да си определя ширината. Така няма да развалиш цялостта на слайдера ти и картинките ще си останат в мащаб 1:1
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Бих искал да дам мнение като потребител, защото, доколкото разбирам от дизайн, моите представи за това са доста различни.
1. Наистина МНОООГО се червенее сайтът.
2. ПРЕКАЛЕНО много линкове има на хоум страницата (чрез онлайн анализатор: Found 230 urls from where 155 unique.) Предполагам, че анализаторът не вижда и не блои линковете от рекламите, но ако притурим и тях става "манджа с грозде". От една страна, ако все още е валидно, Гугъл не обича страници с повече от 100 линка на тях. От друга - на мен ми се изплаши окото в буквалния смисъл - няма нещо, което да зарадва и задържи погледа, а само сборище на линкове с 2-3 реда текстец тук-там. Аз лично на такава страница рядко се задържам дори и 10 секунди, поради което не съм дори погледнал другите страници от сайта.

Извинявам се, ако мнението ми е прекалено прямо и звучи обидно, но това беше сайт, който преди често съм посещавал, защото и аз се занимавам и интересувам от ИТ, но вече сигурно няма да вляза.
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Бих искал да дам мнение като потребител, защото, доколкото разбирам от дизайн, моите представи за това са доста различни.
1. Наистина МНОООГО се червенее сайтът.
2. ПРЕКАЛЕНО много линкове има на хоум страницата (чрез онлайн анализатор: Found 230 urls from where 155 unique.) Предполагам, че анализаторът не вижда и не блои линковете от рекламите, но ако притурим и тях става "манджа с грозде". От една страна, ако все още е валидно, Гугъл не обича страници с повече от 100 линка на тях. От друга - на мен ми се изплаши окото в буквалния смисъл - няма нещо, което да зарадва и задържи погледа, а само сборище на линкове с 2-3 реда текстец тук-там. Аз лично на такава страница рядко се задържам дори и 10 секунди, поради което не съм дори погледнал другите страници от сайта.

Извинявам се, ако мнението ми е прекалено прямо и звучи обидно, но това беше сайт, който преди често съм посещавал, защото и аз се занимавам и интересувам от ИТ, но вече сигурно няма да вляза.

Здравейте,

Не се притеснявайте, в никакъв случай не звучи обидно, дори се радвам, че описвате частите от сайта, които не ви харесват. По този начин ни помагате много. Ще вземем предвид вашето изчерпателно мнение, но аз имам друг въпрос към вас в ролята ви на човек, който посещава сайта. Стараехме се в началната страница да се виждат последните статии/новини от всички секции на сайта. Естествено, това довежда до наличието на голям брой линкове. Според вас, в ролята ви на потребител, кои секции от сайта не бихте искали да виждате на началната страница? Ще се радвам, ако ми отговорите.
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Здравейте,

Не се притеснявайте, в никакъв случай не звучи обидно, дори се радвам, че описвате частите от сайта, които не ви харесват. По този начин ни помагате много. Ще вземем предвид вашето изчерпателно мнение, но аз имам друг въпрос към вас в ролята ви на човек, който посещава сайта. Стараехме се в началната страница да се виждат последните статии/новини от всички секции на сайта. Естествено, това довежда до наличието на голям брой линкове. Според вас, в ролята ви на потребител, кои секции от сайта не бихте искали да виждате на началната страница? Ще се радвам, ако ми отговорите.
Първо да кажа, че не съм от най-редовните посетители на сайта, но намирах интересни публикации и съм минавал доста през него. Според мен секцията със статистиката на най-сваляните файлове не интересува потребителя. Може би също новите файлове за сваляне, както и темите от форума. С първото някой злонамерен би си задал въпроса доколко са законни за сваляне, ако не са само временни или безплатни версии. Второто пък мен не ме интересува до момента, когато не потърся конкретен въпрос, който ме е затруднил, но тогава съм сигурен, че Гугъл ще ми отговори, ако имате подходящата тема във форума.
За момента, по мое виждане, цялата дясна колона е малко излишна и представлява хранилка за ботовете на търсачките, но както писах в предното си мнение, може да доведе до обратен ефект.
Аз лично бих поставил повече откъси от новите интересни статии на първа страница, от всички категории, като може да се използва един ротатор, който да ги редува, за да не заемат много място, но да има повече текст и като влезе човек, да попадне на най-новото и интересно, което да го накара да прочете и по-натам. В края на отрязъка от статия, разбира се ще има линк към пълната версия, който ще заведе и търсачките до нея.
Подобна въртележка имам на първия сайт в подписа ми - новините (с уговорката, че дизайнът е правен за уникален за България геймърски сайт и затова е така изчекнат. Човек, който познава тематиката на играта Фолаут, заради която го направих, ще го намери много близък и тематично оформен.)
За момента не се сещам друго, но ако ми дойде на ум, ще пиша отново. Дано да съм полезен.
 
Последно редактирано:
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Благодаря за изчерпателното мнение. Имате репутация от мен ;)
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Благодаря, репутацията не топли никого, но е добре като знаеш, че си бил полезен на някого. :)
 
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Заменихме част от червените текстове. Оставихме само основните заглавия в червен цвят, с цел да се отличават. Също така, променихме леко дясната част. Съвсем скоро ще предприемем промени и за по-семпло и добро лого.

Благодарим на всички, които изразиха мнение до момента :)
 
Последно редактирано:
За: Мнение за редизайн

За: Мнение за редизайн

Заменихме част от червените текстове. Оставихме само основните заглавия в червен цвят, с цел да се отличават. Също така, променихме леко дясната част. Съвсем скоро ще предприемем промени и за по-семпло и добро лого.

Благодарим на всички, които изразиха мнение до момента :)

ПС (нямам право да редактирам предното си мнение и се налага да го пусна като двоен пост) - Снимките на софтуера вече не са размазани :)
 

Горе