SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнения за дизайн

Re: Мнения за дизайн

Еди, започваш броенето от горе надолу и 6-ия дизайн е този:
design-6.jpg
 
Re: Мнения за дизайн

Не знам какво толкова му харесвате, на мен:
- много ми синее
- не харесвам толкова заоблени ръбове, с по-малки закръгляния - може би.
 
Re: Мнения за дизайн

Всичките варианти напомнят готови темплейти, на мен лично не ми изглеждат подходящи за сайт на фирма с такава дейност. Web, помисли си какво искаш да покажеш на клиентите, така като гледам се въртиш около един и същ модел, не виждам какво му е "ре"-то.
Напомня ми случая с един електронен магазин, който често посещавам /не е на човек от форума/. Дълго време пишеше "Очаквайте скоро новата визия на нашия магазин..." Един ден като влязох- изненада- бутоните със стъклен ефект ;D
 
Re: Мнения за дизайн

Nik1790, Не са готови темплейти, ако щеше да е такъв вече щеше да е готов сайта.

Друг е въпроса че искаме относително стандартна визия, затова няма как да не приличат на много сайтове - просто има много подобни.
 
Re: Мнения за дизайн

Виждам, че не са готови темплейти, ако целта е стандартна визия- постигнали сте го. При положение, че трябва да избираме от предложените- дизайн 1, но шапката малко по- изсветлена, без да пише web, и тъмен футър, с прави ъгли, стигащ до края на страницата (в сегашния ви сайт има под футъра огледален ефект) ...
 
Последно редактирано:
Re: Мнения за дизайн

Ще го видим как ще седи и със сигурност ще се променя много пъти, футъра е добра идея да е тъмен. Благодаря за мнението.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения за дизайн

Моето мнение е че са доста слаби вариантите, но както се знае по вкус и цвят угодия няма.
Другото което ме притеснява, че използвате много цветови нюанси графики и прочие.
По скоро трябва да се насочите към изчистени директни форми, тоест.
Ако влезна да ви видя дали сте добри дизайнери няма да гледам вашия сайт а това което сте направили до сега.
Но все пак ако ме вкарате в цветови и модулни филми ще си тръгна доста бързо за 10 секуди бак към google.
А и конфигурацията на тестовите шаблони са доста остарели като вариант, 99% от сайтовете в интернет имат тази структура.
От една страна е хубаво, защото повечето хора ще го навигират лесно ама от друга страна не показва никаква професионална гледна точка.
Вашия сайт трябва да изглежда като лаборатория а не като сайт като всички останали :)
Мястото където се създават нещата мислете в тази насока, даже сега като се замисля и портфолиото не е чак толкова от значение, защото в проектите има голяма намеса от страна на клиентите а от там има и спад на имиджа.
 
Re: Мнения за дизайн

И на мен не ми харесват особено - може би нещо по опростено и по оригинално - за пример сайта на ваш колега от Варна на адрес aba. bg
 
Re: Мнения за дизайн

За дизайнерско студио, при тва 3D стои много зле.
Съжалявам че са така груб, но не мога да си кривя душата - изглежда сякаш е нахвърлян набързо, колкото да има 200 различни версии.
Постарайте се повече, можете сигурен съм.
 
Re: Мнения за дизайн

Не си груб, има нещо вярно в думите ти. А 3D е само името на домейна и на фирмата, никога никой не е развивал такава дейност.
 
Re: Мнения за дизайн

Който и дизайн да изберете, опитайте се той да изглежда web2, а не web1, както е сега.
Аз бих акцентирал на следното:
Големи заглавия със по-различен шрифт от стандартния текст.
По-големи бутони и текстови полета.
Лъскав ефект - мен лично много ме кефи.

Другото си е по ваш избор. Ще чакам да видя, като е готов.

И още нещо - какъвто и дизайн да направите, докажете,че сте достойни за първата страница по дума "уеб дизайн" ;)
 
Re: Мнения за дизайн

Големи заглавия с по-различен шрифт от стандартния текст - така ще е
По-големи бутони и текстови полета - да.

за web2: аз бих направил просто 1 красив бекгрунд и целия текст ще върви отгоре като ще скролира като кликаш по линковете, но 90% от посетителите няма изобщо да го възприемат.

Въпреки че ще изглежда оригинално и много ефектно, след първите 30 минути на всички ще им писне. Затова гоним стандарта.

какъвто и дизайн да направите, докажете,че сте достойни за първата страница по дума "уеб дизайн" ;)

Това е само въпрос на seo, уеб дизайна има много малко общо ;)
 
Re: Мнения за дизайн

Това е само въпрос на seo, уеб дизайна има много малко общо ;)

Разбира се, така е! Но все пак разбери, че има много кадърни уеб дизайн агенции или фреелансери, които изобщо не могат и да мечтаят да са на първа страница по тази дума. Ако хората търсят да видят какво е уеб дизайн просто им покажи какво е! Това ми беше мисълта. :)
 
Re: Мнения за дизайн

Големи заглавия с по-различен шрифт от стандартния текст - така ще е
По-големи бутони и текстови полета - да.

за web2: аз бих направил просто 1 красив бекгрунд и целия текст ще върви отгоре като ще скролира като кликаш по линковете, но 90% от посетителите няма изобщо да го възприемат.

Въпреки че ще изглежда оригинално и много ефектно, след първите 30 минути на всички ще им писне. Затова гоним стандарта.



Това е само въпрос на seo, уеб дизайна има много малко общо ;)

Тук съм съгласен, но дали ще поръчам дизайн/сайт, като видя сайта? ;)
 
Re: Мнения за дизайн

Нещо по разчупено трябва.
Това с триколонния интерфейс да ти кажа, отдавна не се ползва вече.
И аз никога не съм го харесвал.

Разгледай в cssmania.com - има доста добри идеи там.
 

Горе