SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мнения и препоръки за он-лайн магазин

ivan_fsg

New member
Магазинат отвори врати на 15ти Септември (тоест вчера) и вече имаме 6 поръчки, но не е достатъчно популяризиран. Моля дайте мнения как да подобра магазина. Линк. Иначе с фейсбук феновете се справям много добре, получи се нещо като вълна от харесваня (450 фена за нула време, не знам как стана):)
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Те феновете на ябълката са малко фанатизирани, така че нищо чудно това с лайковете :D Успех с магазина!
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Честно казано, магазина изглежда приятно. Вижда ми се и лесен за ориентиране между категориите и артикулите. Пожелавам ти успех с начинанието.
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Благодаря Ви много, само да ви попитам нещо за SEO да кажете, направил съм всеки продукт с уникално описание и различни ключови думи, дали е добре така или е по-добре на цялият сайт да са едни думите и дайте идеи за популяризирането ?
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

100% е по-добре така, както си го направил. Предполагам, че си започнал с набирането на линкове, има няколко български катакога за онлайн магазини, в които е добре да го впишеш. Може да пробваш и социалните мрежи. Това като за начало може би ще ти помогне.
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

колкото по-уникални едно от друго са описанията толкова по-добре.

Включи си сеф УРЛ-тата на openCart-a - рано или късно ще ги включиш - по-добре още от началото да го направиш - работят си перфектно.

логото ти сочи към index.php?route=common/home което е дублирано съдържание. Съшото важи и за бредкръмбовете. първото се оправя в контролера на header.php data['home'] мисля беше, второто в контролерите в които откриеш стринга breadcrumbs (information.php, category.php, product.php и т.н.)
index.php?route=common/home
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Поздравления.
Тъй като аз винаги предпочитам да знам цената с или без ДДС е, както и в детайлите на поръчката да има ред за ДДС сигурно и други потребители би улеснило.
Имал съм коментари в подобни ситуации защо не е ясно от купувачи.
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Супер! Дизайна изглежда поносимо. Аз бих сложил към името на всеки продукт "за iPhone 4" накрая.

За да избухнеш като brand visibility сред конкретната ниша, която гониш (а тя е мега конкретна, според мен) помисли за някаква игра във форумите за iphone маниаци. Примерно всеки който лайкне фейсбук страницата на магазина да участва в томбола с награди продукти от магазина или нещо от тоя сорт. От там ще получиш хубав трафик и ценни линкове. Просто идея за посока на размисъл.

Успех с начинанието :)

Едит: Допълнителен съвет: оправи си URLs на shopping системата, старо но златно правило. В момента са крайно неописателни. Ако станат нещо от типа на istore-bg.com/iphone4-bumperi ще е много по-добре. Пробвай и на кирилица.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

100% е по-добре така, както си го направил. Предполагам, че си започнал с набирането на линкове, има няколко български катакога за онлайн магазини, в които е добре да го впишеш. Може да пробваш и социалните мрежи. Това като за начало може би ще ти помогне.

Ползвах услугите на едно момче от форума, за регистрацията в социални мрежи и търсачни и съм много доволен от него.

activesrc - това за url-тата го бях пропуснал в цялата суматоха, сега го включих, но имах големи проблеми докато го настроя да работи коректно. Нагласих и логото.

pozharogasitel фирмата не е регистрирана по ЗДДС и не мога да сложа както другите сайтове и данък да се вижда, но мога да напиша нещо от сорта "Всички цени са крайни" отдолу на всяка страница. Дали ще стане добре?

peteriliev Оправих урл-тата и сложих в тях за iPhone4. Предложението което даде за играта е супер добро, това ще трябва да се направи, само не знам под каква форма да го сторя, как точно да го направя? Нямам никаква концепция. Сега си платих реклама във фейсбук и ще сложа там някакъв линк за томболата. Всъщност май измислих даже ще стане яко спам, всеки харесва продукт от снимките, може да хареса и всички снимки, накрая на месеца се избира продукт на произволен принцип и победител от хората които са харесали този продукт. Дали ще стане добре?
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Примерно всеки който лайкне фейсбук страницата на магазина да участва в томбола с награди продукти от магазина или нещо от тоя сорт.
Това не го прави, защото е забранено от ФБ правилата за реклама.
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

bgkulinar
а такъв текст за томболата става ли
Здравейте, iStore-bg.com организира томбола, в която всеки един от вас може да спечели продукт от он-лайн магазина. Единственото нещо, което трябва да направите е да харесате снимките на продуктите, които бихте желали да спечелите. В края на месеца се избира един продукт на случаен принцип и един човек, от тези които са го харесали печели!

А един от всички фенове ще спечели светещ бъмпер и светещ кейс.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Да, пропуснах да ти дам този линк, внимавай с правилата на фейсбук промоциите, много е тънък леда там: http://www.facebook.com/promotions_guidelines.php Помисли дали не е добра идея да се записват за newsletter вместо във фейсбук страницата, там вече правила няма - както го измислиш, стига да няма грубо спамене.
 
Последно редактирано:
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Лайкването не може да бъде условие за записване в игра - просто и ясно.
You must not use Facebook features or functionality as a promotion’s registration or entry mechanism. For example, the act of liking a Page or checking in to a Place cannot automatically register or enter a promotion participant.
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Извинявам се на автора на темата, малко офтопик: bgkulinar е прав за правилата, въпроса е как сега да репортна http://www.facebook.com/milka.bg че имат такава игра. Ако аз не мога да организирам такава игра и другите не е редно да го правят, нали? Милка не са ми конкуренция, но някои от преките конкуренти си надуха групите много сериозно а в нашия бизнес се оказва че това е competitive advantage. Как се репортва?
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

И аз гледам, че много хора правят такива промоции и не знам някой да е изгорял. Сега излизам, но после ще потърся апликейшън, които да ми организира томболата.
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

А, това с Милка цяла дискусия стана и се оказа, че не нарушават правилата. При тях (milka.bg) се иска лайк, но за да участваш в играта, трябва да се запишеш през апликейшъна им и т.н.

Иначе репортът става долу вдясно. report page
 
Re: Мнения и препоръки за он-лайн магазин

Направи страничка за регистрация, със съответните условия за ползване, че са съгласни да получават рекламни имейли, сложи страничката като приложение и си готов...
 

Горе