SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мобилен интернет от GLOBUL

mymall

New member
Здравейте,

понеже ще ми се налага да пътувам доста често идните месеци, а без интернет не става просто, та се спрях на глобулския понеже съм техен абонат от както ползвам мобилен телефон. Някой имали впечатление как са с покритието на 3G мрежата си ? Каква скорост държи интернета? Стабилен ли е ? Всякаква информация ще ми е от полза :)

Мерси!
 
За: Мобилен интернет от GLOBUL

За: Мобилен интернет от GLOBUL

Като цяло разлика в бързи и бавни мегабайти забелязвам само при download - приложения или файлове от Интернет. При работа с браузъри и социални приложения аз поне разлика не усещам и въпреки, че Глобул ми желаят "приятно сърфиране на минимална скорост" не ми пука много много.

С бавни мегабайти говоря по скайп с включено видео без проблем. Някой път обаче една страничка се чака по 5 минути докато се зареди.

С доста смесени чувства съм.
 
Re: За: Мобилен интернет от GLOBUL

Re: За: Мобилен интернет от GLOBUL

download 2.5, upload 1.7
Добре се държи.
С кой тарифен план си? Има един за 5.90 лв на месец, някой с наблюдения от него? :)
 
Re: За: Мобилен интернет от GLOBUL

Re: За: Мобилен интернет от GLOBUL

download 2.5, upload 1.7
Добре се държи.

Виж файлът 907

Малко офтопик, ама разкарай си тасккилъра ;) Това само ти забавя телефона вместо да му помага. Кернела си работи повече от брилянтно за разпределението на рам паметта, а тези тасккилари са просто мулти-таск килъри ;)
 
За: Мобилен интернет от GLOBUL

За: Мобилен интернет от GLOBUL

Мобилния интернет на Глобул е ужасен в сравнение с Мтел, но за жалост и аз съм с него :) Писна ми да ме лъжат от Мтел ежемесечно.
 
Re: Мобилен интернет от GLOBUL

Имам флашка на мтел и на глобул и 2та са мноооооого бавни. След като мине трафика на максимална скорост (а те свършват изумително бързо) започваш бавно и продължително да си тровиш нервичките. Оферта е да си сложиш дата карта на GSM-а. Така направих с емтелския и по-бива. Явно GSM-a точи значително по-малко нет.
 
Re: Мобилен интернет от GLOBUL

Ако основно ще го ползваш в града, вземай една бисквитка на Макс Телеком и не се мъчи с мобилните оператори. Единственото място където ходя и няма обхват е над Своге, а там и трите оператора са с много куц сигнал. gmail се зарежда за 2 минути, фейса за 3 ;)
 
За: Мобилен интернет от GLOBUL

За: Мобилен интернет от GLOBUL

Като цяло отговора на въпроса ти се крие в мобилен. Много хора очакват да свалят терабайти с мобилен стик и разочарованията им идват бързо. Комуникирането с клиентите е ограничено поради ред други причини, но това, което аз съм чел по инструкции за такъв тип интернет, е че трябва главно да се използва за комуникация, чрез мейл и месинджъри и отваряне на няколко страници максимум. Т.е разбери го точно, че това е средство за натоварени и ангажирани хора, които днес влизат за 5 мин в worldeconomy.com (примерно) правят бърза справка и заминават да вършат друга работа. Всичко останало е във фантазиите на българина.
 
Re: За: Мобилен интернет от GLOBUL

Re: За: Мобилен интернет от GLOBUL

Всичко останало е във фантазиите на българина.
Нещо не ти вярвам, Федерални:). Познавам хора, които си управляват бизнеса през мобилен интернет (у нас), така че...
 
За: Мобилен интернет от GLOBUL

За: Мобилен интернет от GLOBUL

Общо взето зависим е потребителя под каква клетка се намира, натовареност на мрежата, какъв план използа, кой стик е закупил и с каква скорост работи. Има значение софтуера, много хора не ъпдейтват стиковете си. Значение оказва какъв браузер използват и т.н. Виждал съм човек, който се оплаква, че не му се зареждали клипчетата във вбокс. Тук правя една отметка, че скоростите не са гарантирани. В приложението на всеки договор и спецификациите на плана в сайта на оператора пише съвсем подробно за тях. По настоящем всичките зареждат интернет, с тази разлика, че всички имат различни очаквания за "най-доброто".
На mymall, ще му дам съвет да подбере плана си според потреблението, а не според очакванията. След, като пита за Глобул, а те имат тестов период 7 дни, може да пробва. Но общо взето интернета им е един и същ на операторите, едни и същи марки стикове продават.
 
За: Мобилен интернет от GLOBUL

За: Мобилен интернет от GLOBUL

И аз ползвам флашка на Глобул. Върши работа като резервен вариант. Не може да разчиташ на скорост, камо ли да си движиш бизнеса с нея. За поща, фейсбук и четене на новини горе-долу става.
 

Горе