SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

aradia

New member
Последно редактирано:
За: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

За: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

Ами принципно до колкото съм запознат Г гледа на субдомейните почти като на отделни сайтове(ако греша нека някой колега ме поправи). Би трябвало да помага, като цялостна структура. В случая човека е направил отделни субдомейни които се явяват целева страница за всеки продукт, ключова дума или услуга и поотделно се класира за всяко. Кофти е че са на българкси и то със същото име като думата. За мен това не е добра практика. Аз предпочитам стандартна структира. домейн/ключова дума, а супдомейни правя за админи, блог и за чуждуезични версии. По този начин освен че можеш пак да се класираш добре затвърждаваш и сайта си като бранд.
 
Re: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

И аз не бих го направил така с отделни поддомейни. Получават се няколко сайта с малко беклинкове, вместо един с много. Може да има някакви предимства все пак, но не съм много запознат точно с този въпрос. Предполагам, че е добра идея ако са различни тематиките, защото така ще се получат тематични сайтчета на отделни домейни, но пак не съм сигурен, че е за предпочитане. За различни езици го правя с поддомейни вече.
 
Re: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

От 7-8 месеца насам пречат, когато става дума за голямо количество ключови думи. Ако бориш всеки поддомейн за една-две думи - тогава всичко е наред.
 
За: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

За: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

Аз се целя в една ключова дума. Значи ли че домейн.ком/ключова-дума ще има някакъв ефект върху SERP-а на основния сайт?
 
Re: Могат ли субдомейните да ни помогнат при оптимизация на keywords

Както писах, щом се целиш в една дума, поддомейните може и да помогнат.
 

Горе