SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Мога ли някак да избегна това

diabolic.bg

The Old Wastelander
Някакъв, ако не греша сайт от Тайланд, се захранва явно само с чужди публикации. Та той е пуснал доста мои неща и линкове. В това няма лошо и аз не съм против да ме линкват.

Проблемът идва от друго - агрегаторът (или човекът, който публикува) пуска заглавието с пълен линк, а отдолу вместо текст към снимката дава отново линка, но в съкратен вариант, както е на снимката.

2vaipnt.jpg


Гугъл от своя страна сканира този "текст" като линк и ми е набутал един куп такива "липсващи" линкове. За съжаление попаднах и на други подобни случай от други сайтове.

Има ли начин да избегна тези проблеми?
 
Последно редактирано:
Re: Мога ли някак да избегна това

слагаш 301 на всички счупени по този начин линкове и си "захранваш" съответните страници :)
 
Re: Мога ли някак да избегна това

слагаш 301 на всички счупени по този начин линкове и си "захранваш" съответните страници :)
На мен също ми мина това през ума, но мога ли да предвидя всички идиоти по света и какво ще ми сервират. Ако за всеки такъв линк слагам редирект, htaccess-а ми ще стане като Библията... :D Пък и този редирект ще доведе до дублирано съдържание, тогава пък ще трябва да слагам каноникъл и става егати омагьосания кръг....
 
Re: Мога ли някак да избегна това

И как точно ще стане дублирано съдържание като редиректнеш с 301? Дублирано съдържание ИМА САМО на съществуващи страници!!!
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Гугъл с неговите измислени линкове и еб@ните им грешки в уебмастера понякога могат да изкарат човек от нерви.
Преди 1-2 години имах репортнати някви линкове, от сорта на:
site.com/post/23/pag/2
site.com/post/23/pa/3

като грешни някви (отрязано page), оня ден гледам пак си резнал... Накрая ще му тегля една и ще махна уебмастерса.
Точно откакто сайтовете почти нямат грешки, зареждат се бързо и т.н. "оптимизации" заради кирливия им туул се сринаха до не знам къде. :)
 
Re: Мога ли някак да избегна това

И как точно ще стане дублирано съдържание като редиректнеш с 301? Дублирано съдържание ИМА САМО на съществуващи страници!!!
Ами просто - тъпите ботове възприемат двата линка, че водят до отделни страници. Ето тук например промених главна на малка буква, страницата е само една, но ми я пишат за дублирана:
Код:
/vic-land/jokes/1174/Ей,-Рошльо
/vic-land/jokes/1174/Ей,-рошльо
Наистина раждат невероятни простотии. Всичките ми адреси завършват на .html, но те са решили да потърсят и рнр.
Код:
http://wasteland-bg.com/phpbb2/topic1896.php	404 (Not found)	
няма налични	18.10.2011
При това пишат, че няма данни за подобен адрес...
 
Последно редактирано:
Re: Мога ли някак да избегна това

Diabolic.bg, чудя се как препоръчваш разни програми за защита, а нямаш елементарна представа от външен и вътрешен редирект. Това, което си показал, е ТИПИЧЕН пример за ВЪТРЕШЕН редирект и за дублирано съдържание - различни УРЛ показват една и съща страница. Редирект 301 се ползва, за да насочиш с ВЪНШЕН редирект от единия вариант към другия.
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Diabolic.bg, чудя се как препоръчваш разни програми за защита, а нямаш елементарна представа от външен и вътрешен редирект. Това, което си показал, е ТИПИЧЕН пример за ВЪТРЕШЕН редирект и за дублирано съдържание - различни УРЛ показват една и съща страница. Редирект 301 се ползва, за да насочиш с ВЪНШЕН редирект от единия вариант към другия.
Програмите за защита са нещо доста по-различно от редиректите. Тях мога да препоръчвам и на базата на личен опит от 5 години, а съвсем не съм тествал всички възможни редиректи.
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Не се занимавай много, много с тоя webmaster tools на Google. Там никога няма да успееш да го накараш да спре да показва грешки :). Аз едно време се опитвах, но то си измисляше нови и нови, които изобщо не бяха реални. В твоя случай виждаш точно от къде идват тези, но мисълта ми е, не си губи много времето с тия работи. Концентрирай се върху важните неща.
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Не се занимавай много, много с тоя webmaster tools на Google. Там никога няма да успееш да го накараш да спре да показва грешки :). Аз едно време се опитвах, но то си измисляше нови и нови, които изобщо не бяха реални. В твоя случай виждаш точно от къде идват тези, но мисълта ми е, не си губи много времето с тия работи. Концентрирай се върху важните неща.
Аз се старая да не им обръщам излишно внимание, защото ми късат нервите, но се опитвам да изчистя като цяло грешките, натрупани, когато ми се скапа сървъра и се надявам след това да ми премахнат тъпото наказание. Така и не намерих точна информация защо е, но едва ли е заради публикациите в 10 социалки, които правех преди това. Мисля, че ме порязаха, защото сървърът беше спирал периодично в течение на 1-1.5 месеца, докато се скапа напълно и тогава го възстанових. За мен и от това имаше полза, защото направих сериозни подобрения в сайтовете с цел ускоряване на зареждането и дори най-тежкият сега се зарежда за 1/3 от времето, което искаше преди. Но не знам начин да ги накарам да обърнат внимание, освен да сведа проблемите до минимум и да се надявам, че ще го забележат. :confused:
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Как точно ще ти направи дублирано съдържание от грешно отрязани линкове, които не съществуват на сайта ти???? Вземи се заслушай какво ти пишем и се замисли малко...
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Как точно ще ти направи дублирано съдържание от грешно отрязани линкове, които не съществуват на сайта ти???? Вземи се заслушай какво ти пишем и се замисли малко...
Вероятно сте прави. Така или иначе, ние се отклонихме от същността на въпроса. Той беше как да избегна БЪДЕЩИ такива проблеми.
Това, което измислих е да блокирам сайта като домейн, а също и като реферер, защото ботът, който събира инфото, положително трябва да идва с реферер този сайт. Ако греша, поправете ме.
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Моят проблем е подобен на diabolic.bg. И при мен е така един сайт дето линква към мен - описанието дето е сложил е линк работещ, който редиректва към моя сайт, а по-долу е уж линк в съкратен вариянт, но дори не е линк, просто написан текст. Интересно ми е Гугъл как го е разбрал за линк и ми дава в уебмастер тоолс, че имам не намерени страници
problem.jpg

Как да оправя този проблем като това дето е на снимката въобще не е линк? Помогнете моля!
 
Re: Мога ли някак да избегна това

@bgkulinar умираш да се заядеш с някой и да му дадеш червена репутация. Ти пък не си и прочел даже последният ми пост. Аз редиректите лесно направих.
Целта ми е този глупак от Тайланд да не може да ми прави нови фалшиви линкове. И за това питах как да го избегна.

@woodmonster, направи си редирект 301 от счупения към нормалния линк и после мисли как да блокираш достъпа на тоя дето ти създава проблемите.
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Ако знаете как да блокирам достъпа на този дето създава тези проблеми, помогнете моля! С редиректа се справих.
 
Последно редактирано:
Re: Мога ли някак да избегна това

Ако знаете как да блокирам достъпа на този дето създава тези проблеми, помогнете моля! С редиректа се справих.
Аз добавих в htaccess-a
Код:
deny from www.domain.com

Код:
RewriteCond %{HTTP_REFERER} www.domain\.com [NC]
RewriteRule ^.* - [F,L]
И се надявам това да е достатъчно. www.domain.com, разбира се, замени с твоя "любимец". :D
 
Re: Мога ли някак да избегна това

@bgkulinar умираш да се заядеш с някой и да му дадеш червена репутация. Ти пък не си и прочел даже последният ми пост. Аз редиректите лесно направих.
Целта ми е този глупак от Тайланд да не може да ми прави нови фалшиви линкове. И за това питах как да го избегна.
Понеже съм от малкото които пишат, когато дават червена репутация и ми се носи славата. Истината е, че давам репички на мнения, които са безумни. Аз и други хора изписахме 100 тома Война и мир и пак не вдяваш. Няма универсално решение. Затова пък ако сложиш 404 директива (по правилния начин, няма да ти кажа кой е, писал съм го вече) НИКОГА НЯМА да имаш проблем с "фалшиви" линкове. Обаче е по-лесно винаги да чакаш да ти се смели инфото, отколкото да се разтърсиш за решения.
 
Re: Мога ли някак да избегна това

Твоят "правилен" начин е пренасочване на всичко липсващо към индекса. Но по този въпрос може доста да се спори, а аз нямам такова намерение. Сърбал съм вече попарата на Гугъл с такова пренасочване.
 

Горе