SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Моля за мнения / критики

plamensl

New member
ink.jabse.com е малка система за публикуване на статии
Публикуването е отворено - не е необходима регистрация или одобрение. Ако сте логнати можете да редактирате до 1 час след публикуване. Могат да се добавят линкове, засега няма снимки.

Идеята е интересните статии естествено да изплуват нагоре на заглавната страница, като се взимат предвид прочитания, коментари, оценки и времето, което статията е онлайн.
 
Re: Моля за мнения / критики

Найс, то май български сайт за публикуване на статии подобен на ezine няма. Идеята е повече от чудесна!
 
Re: Моля за мнения / критики

Бихте ли направили да може да се ползва и тагa <p> :)
Също ще е добре да има ограничение на броя на линкове според мен (ако в момента няма де).
ЕДИТ:
Също защо в title тага на публикацията не се изписва заглавието на самата публикация?
 
Последно редактирано:
Re: Моля за мнения / критики

Супер :).
В този ред на мисли, добре ще е да има и ограничение на броя на таговете (ако няма такова). Някои хора просто искат да им излиза новината за всичко и слагат по 100 тага :D
Ако има примерно ограничение до 5 тага, тогава ще сложат наистина най-важните.
Също ако може да се запомня човека който е логнат, ще е доста добре. Там с отметка "запомни ме", мисля че с кукита се прави.
 
Re: Моля за мнения / критики

Най-вероятно scoobydoo има предвид URL като това
Код:
http://ink.jabse.com/showtopic/39/Проходимостта на автомобила
да започне да изглежда така
Код:
http://ink.jabse.com/showtopic/39/Проходимостта-на-автомобила
 
Re: Моля за мнения / критики

По въпроса с урл-тата - прегледах българските онлайн медии . Тези, които използват rewrite преобразуват кирилицата в латиница, малки букви и заместват спациите или с - или с _

Не съм сигурен, че разбирам защо се прави това ?
 
Re: Моля за мнения / критики

По въпроса с урл-тата - прегледах българските онлайн медии . Тези, които използват rewrite преобразуват кирилицата в латиница, малки букви и заместват спациите или с - или с _

Не съм сигурен, че разбирам защо се прави това ?
По отношение на класирането търсачките и по-специално Гугъл отдават предпочитение на нормалното тире пред долното _ , което се приема за интервал. По тази причина в СЕО техниките е залегнало това инжектиране на ключовите думи в URL като се разделят с тирета. Колкото и да не разбирам от СЕО, поне това съм научил. :) Що се отнася до латиницата, мисля, че все още има приложения в нета, които не работят с кирилица в адресите и по тази причина се получават маймуни в адреса, и той не работи. Съвсем скоро имах такъв проблем с NetworkedBlogs във ФБ.
 
Последно редактирано:
Re: Моля за мнения / критики

Идеята ме кефи, тествах вече и за ме е ок като функционалност. трябва да се пипне малко реализацията, личи си че е писано, а не готова система. Успех!
 

Горе