SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12..

signboard

New member
Здравейте, бих искал; съвет от вас, ситуацията е следната:

Имам сайт който е ввв.фирменсайт.хит.бг, след време купихме и домейн ввв.фирменсайт.ком и дублирахме същия сайт на новия домейн. На двата сайта съдържанието е 1:1. В Гугъл, ввв.фирменсайт.хит.бг си седеше до онзи ден на 4 място, някъде по средата на страницата.

Преди една седмица, направихме изцяло нов дизайн на сайта, с 4 подстраници, съдържанието отново качихме на ввв.фирменсайт.хит.бг и на ввв.фирменсайт.ком, отноов същото 1:1.

От вчера забелязах че сайта който е на хит.бг е заминал на 12 страница някъде... молбата ми е ако имате предложение какво да направя за да се върна отново напред, или поне ако имате някаква идея от какво е станало това..

Много ви благодаря!
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

От дублирано съдържание. Редиректни хит към другия сайт и до седмица би трябвало да се оправи.
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Тъпа идея за два сайта с едно съдържание, едновременно пуснати.
Направи 301 редирект от хит.бг към ком-а.
Ако искаш да имаш 2 сайта в СЕРП-а едновременно, то направи ги различни и уникални.
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Направи 301 редирект от хит.бг към ком-а.
Ама преди това се обади на Ники Горчилов.
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Ама преди това се обади на Ники Горчилов.
не знам кой е той, но с javascript става, но трябва да го прави страница по страница ...
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Originally Posted by bgkulinar
Ама преди това се обади на Ники Горчилов.

Тоя Ники Горчилов е на бол.бг май беше,явно и на хит.бг :)
А иначе опитах с редирект, но не работи...
А това с javascript, те са само 4 страници, така че не е много, но незнам как става.. и има ли смисъл, ако копието което е на хит.бг се показва в резултатите, а домейна който е .info не, има ли смисъл да пренасочвам ввв.фирменсаит.хит.бг към ввв.фирменсайт.инфо?


Значи колеги, в Гугъла излиза само сайта който е в хит.бг, другия който е .info го има с команда site: излиза, но при търсене не се показва...някъде назад е по страниците явно.

..май няма оправия, а да пренасочвам сайта който е на .инфо домейна към хит.бг май само ще му навредя..след като домейна инфо не се показва в резултатите, май нещо не го кефи Гугъла :))
 
Последно редактирано:
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Сложи това в един индекс файл в хит. <meta http-equiv='refresh' content='1;url=http://sait.info/'> 301 от там не можеш да направиш. Ако ти е сносно сайтчето, ще се полюшка една седмица в резултатите и ще се покаже на мястото на другото.
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

signboard, ето обяснение за metarefresh

http://groups.google.com/group/only-validation/web/meta-refresh-redirection?pli=1

в твоя случай ползвай charset=windows-1251 вместо charset=iso-8859-1
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Тоя Ники Горчилов е на бол.бг май беше,явно и на хит.бг :)
А иначе опитах с редирект, но не работи...
На бол.бг е Вени Марковски :).

Не можеш да направиш р301 в хит.бг. Трябва да го направиш с мета рефреш.
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Много благодаря на всички Ви, без да съм пипал все още нищо, сайта отново се показа там на първа страница по средата....явно си го харесва Гугъл, дори и с новия дизайн :І). Второто копие което е на .info domain, така и не се показва,така че го махам от там сайта, ще го ползваме само за мейл. Няма да пипам нищо и да пренасочвам, оставям така нещата, че не ми се ще да се оплеска пак нещо.
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

И какво се случва, ако хит.бг решат да закрият услугата и нямаш време за реакция?
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

И какво се случва, ако хит.бг решат да закрият услугата и нямаш време за реакция?

Оф, абсолютно си прав.... тогава значи остава с метарефреш да насоча сайта от хит.бг към инфо домейна и да чакам, само не ми еясно при тази ситуация какво ще се случи, какви са възможните развръзки :). Както казах, домейна инфо не се показва в резултатите, но го има с команда site:
 
Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

Re: Моля за съвет, сайта от 1 страница замина на 12

След мета рефреша, започни линк билдинг на инфото. Аз бих сложил на всяка статия в хит-а линк към съответната в инфото и търпение...
 

Горе