SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

НАП погна блогърите

n00p

New member
Money.Bg - 23 Юли 2009, 10:49

Блогърите у нас са сериозно притеснени заради писмо, в което директорът на НАП Красимир Стефанов разяснява как да се облагат доходи, получени от реклама в интернет, съобщи БНР.

Създаването и поддържането на интернет страница или блог е изключително популярно у нас и напълно безплатно.

Всеки, който има компютър и връзка с интернет, може да си създаде блог. Въпросът е какво се случва, ако блогът ви се окаже толкова популярен, че някоя компания реши да се рекламира на него.

През последните дни в интернет пространството обаче се появи мълвата, че поддържането на сайта е трудова дейност и съответно печелиш, не печелиш - дължиш осигуровки.

Катя Кашъмова от НАП обясни, че ако има упражняване на трудова дейност, има и осигурителни вноски.

Ако печелите от блога си, ако е за ваш риск и за ваша сметка, тогава да, вече има самоосигуряване. Може да сте сключили така наречения граждански договор, може да имате сключен трудов договор. Така че тогава пак не е за сметка на лицето.

Ако сте блогър, не работите и никой не ви осигурява, и ви се прииска - можете да си плащате осигуровките, да се самоосигурявате. Законът обаче не ви задължава да го направите. В случай че това не ви е бизнес, не печелите и не влагате пари, спокойно продължавайте да си поддържате страниците. Напълно безплатно е. Поне засега.
 
Re: НАП погна блогърите

Добре че не упражнявам трудова дейност, а само си клатя ма****те.
 
Re: НАП погна блогърите

Всичките данъци и ДДС-та събраха, та хукнаха да гонят блогърите. Ама така е, свободата на словото е опасна, а интернет и блоговете не спестяват нищо на никого.
 
Re: НАП погна блогърите

не разбира се, не плащаш осигуровки :))
 
Re: НАП погна блогърите

А развиването на уеб сайт ще се брои ли за трудов стаж?

Сигурно, от самото отваряне на браузера и хронометъра почва...
 
Re: НАП погна блогърите

Поредната журналистическа глупост, която се харесва много на т.нар. група на блогърите. В писмото пише"Относно: облагане на доходите на физически лица от реклама в Интернет сайтове, осъществявана от трети лица."

Единственият повод, по който се споменава думата блог е като пример за интернет сайт на физическо лице
Според изложената в запитването Ви фактическа обстановка, частно лице заплаща хостинг услуга (възможно е да ползва такава и безплатно), където развива своя интернет страница, интернет блог, дневник и т.н.

Стига вече с тия глупости. Който изкарва пари от реклама, трябва да ги декларира.

Прилагам писмото, който иска - да чете.
 

Прикачени файлове

  • pismo ZDDFL_24-32-12.doc.zip
    78.1 KB · Преглеждания: 0
Re: НАП погна блогърите

Стига вече с тия глупости. Който изкарва пари от реклама, трябва да ги декларира.

Че за какво ? За дупките по пътищата, корупцията на високо ниво, за липсата на инфраструктура ? За ниските пенсии, за 1 млрд. източено ДДС ? За Вальо топлото ? За спрените еврофондове ?

Поне до сега беше така, сега да видим. От тази година имам доходи (преди нямах) и ще ги декларирам. Ама да видим за чий ...
 
Re: НАП погна блогърите

До като се стигне до голямото ниво, видиш ли му минал живота
 
Re: НАП погна блогърите

Е, ти ме уби. Нима чакаш да дойде Големия брат и да ти оправи живота? Това с ГДР и ГФР няма да се повтори.
 
Re: НАП погна блогърите

Това никога няма да мине или да стане. По много причини. Особенно пък ако сайт-а ти се хоства извън БГ

Това специално не е никакъв критерии - най-малкото плащането става по банков път. В крайна сметка тези пари излизат от сметката ти, дали в БГ или навън.. разликата е само в по-сложното счетоводство ;-)
 
Re: НАП погна блогърите

Сметката на чие име? И в коя държава? ;-)
Аз съм виждал дебитни офшорни карти, без име и адрес. Буквално.

Ние всички масово имаме такива :p
 
Re: НАП погна блогърите

Нали искаш да помогнеш на държавата? От най--ниското ниво започва промяната.

Аз казах вече. Онлайн доходите ми - ще си платя данацътите, защото вече виждам преспектива. Другите данъци искам, не искам - си ги плащам. Един избор "имам" и това е дали да си платя данъците за онлайн доходите. До сега почти нямах такива. Сега имам скромни, и не само това, а виждам надежда, че има смисъл да ги платя.

Сигурен съм в едно, до сега нямаше смисъл и не заслужаваха !!! Е, уволнихме стария държавен апарат, да видим новия.

Ти кажи кулинар за другата тема. Би ли отделил минимално време.. би ли се включил...
 
Re: НАП погна блогърите

Това специално не е никакъв критерии - най-малкото плащането става по банков път.
To с WU не е задължително да минава през банка, но е въпрос на личен морал дали да си платиш данъците или - не.
 
Re: НАП погна блогърите

To с WU не е задължително да минава през банка, но е въпрос на личен морал дали да си платиш данъците или - не.

Кажи го на онези дето източиха държавата. И те от "личен морал" ти ко си мислиш...
 

Горе