SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Незначително индексиране в Google

Gzone

New member
Първо здравейте, хубаво форумче с много приятен и мек дизайн. Сега по същество :) Сайта е gzone . info, който е пуснат преди месец. В началото при търсене на нещо от сайта в гугъл излизаше, но след като му беше направена SEO оптимизация, индексирането умря. На какво може да се дължи това? Ако напиша заглавието на нещо публикувано преди време изобщо не ми го показва, все едно не съществува. Надявам се не съм объркал раздела, но ако е така Ви моля да ме извините и да преместите темата.
 
Последно редактирано от модератор:
За: Незначително индексиране в Google

За: Незначително индексиране в Google

Аз не съм сео специалист, но така като чета, оставам с впечатлението, че така сте го оптимизирали, та пингвинът го е клъвнал и го е забил под леда на Антарктида. Искам да кажа, че много линкове сте набутали...
Освен това на пръв поглед - прекалено много ключови думи имате, странни линкове...
Код:
<link rel="search" type="application/opensearchdescription+xml" href="h t t p: // gzone . info/engine/opensearch.php" title="Gzone - Всичко за света на игрите: PC PlayStation PS3 Vita Xbox 360 Wii U" />
Не мога да споря, но аз такова нещо не бях виждал досега.
Предполагам, че колегите ще изровят още нещо, но аз съм на няколко ракии и само това успях да фокусирам по това време на денонощието.
 
За: Незначително индексиране в Google

За: Незначително индексиране в Google

В началото при търсене на нещо от сайта в гугъл излизаше, но след като му беше направена SEO оптимизация, индексирането умря.

Въобще не смятам да влизам и да гледам сайта ти, отговорът се крие във твоето мнение, което цитирах. Съвета ми - веднага игнорирайте seo оптимицацията, която ви е правена, ако сте давали пари си ги поискайте и веднага върнете сайта в изходящо положение отпреди да почне seo оптимизацията. Ако има купуване на линкове и въобще налинкване, то тогава diabolic.bg ще е прав, и ще има съмнения за наказан сайт, ще трябва да се справите и с това. Ако сами не можете, то в такъв случай наемете друг seo оптимизатор, а не тоя, пишман оптимизатор, който ви провали сайта!
 
За: Незначително индексиране в Google

За: Незначително индексиране в Google

Ами не съм много наясно с тези сео работи, но и на мен ми мина през акъла, че може би от нея ще е проблема. Ще върна старите настройки и дано се оправи. Колкото до кода показан от diabolic.bg не ми става много ясно, но явно това нещо трябва да се махне или да се промени. Колкото до отношението на някой хора тук ... няма да е зле да го оправите, защото не си пробутвам сайта още в първия пост. Тук не е форум за игри, че да има фенове на игрите и от тях да спечеля редовни посетители. Как иначе ще покажа сайта да видят хората за проблема? Като да тръгна да продавам кола, а в обявата да пише "продавам червен опел" ... Все пак благодаря на хората помогнали за проблема
 
За: Незначително индексиране в Google

За: Незначително индексиране в Google

Имате ли доклад за това какво е правено от гледна точка на SEO? Ако сте имали работа с пишман оптимизатор, едва ли имате дори и един екселски шийт с местата, където са пускани линкове към сайта.

Знаете ли колко страници има на сайта ви - индексираните в Google са почти 550.

Що се отнася до on-page оптимизация на сайта ви - положението е много зле... Дори няма базова семантика на основните тагове... Някой сериозно си оставил ръцете на иначе добре изглеждащия сайт.

п.с: То и Google Analytics няма...
 
Последно редактирано:
За: Незначително индексиране в Google

За: Незначително индексиране в Google

Нищо нямаме :( От къде мога да видя колко индексирани страници има? стария вариант беше върнат, но дали ще се оправи нещо не знам :( Все пак благодаря за помощта .
 
За: Незначително индексиране в Google

За: Незначително индексиране в Google

Нищо нямаме :( От къде мога да видя колко индексирани страници има? стария вариант беше върнат, но дали ще се оправи нещо не знам :( Все пак благодаря за помощта .

В Google пишеш - site:gzone.info

Най-ясно се вижда обаче в GWT.

Иначе от това, което виждам от статистиките, явно пишман оптимизаторът ви е докарал наказание. Имате sitewide линк от този голям сайт League of Legends Bulgaria - Всичко за LeagueOfLegends. Линкът ви се намира във футъра и се показва на абсолютно всяка страница от въпросния сайт. Моят съвет - свържете се с администратор на сайта и го помолете да махне линка ви от футъра. Просто сайтът ви е новичък чак за такива линкове - след време като се позакрепи може, но сега е прибързано да се правят подобни неща.

Иначе както казах и в предишния ми коментар, On-Page оптимизацията ви е покъртително зле. За съжаление имате динамичен уебсайт, така че за вас On-Page оптимизацията има огромно значение :)
 
Re: За: Незначително индексиране в Google

Re: За: Незначително индексиране в Google

В Google пишеш - site:gzone.info

Най-ясно се вижда обаче в GWT.
Всъщност най-ясно се вижда в аналитикса в лендинг пейджес от органик сърча. Все пак е важно по кои индексирани страници се класираме, а не колко страници просто са индексирани (не че и това не е важно, де).
 
Re: За: Незначително индексиране в Google

Re: За: Незначително индексиране в Google

Колега, бъркаш се :) Човекът пита за индексирани страници, не за класирани по високите етажи...
Хич дори не бъркам. Според теб кое е важно? Да имаш 100к индексирани във вторичния индекс или да имаш 1000, които ти носят качествен трафик. И тъй като темата е пусната в реанимация, явно за питащия има значение дали са "индексирани страници, класирани по високите етажи".

Ако не съм прав, казвайте да местим в чата.
.
 

Горе