SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени!?

Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Хайде и аз да се обадя за пореден път. Не че съм много капризен, всичко останало си е наред, но това нещо при опит да се отвори форума от мобилен телефон ми се струва доста странно:

20111114_011947.jpg

* Уточнение - това е само на заглавната страница, иначе при преглеждане на раздели/теми - проблеми няма.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Можеш ли да дадеш марка и модел на устройството ? Или поне резолюция ? Тествали сме го на доста андроид базирани телефони и iphone - там всичко е наред. Имаше подобен проблем, породен от размера на логото, но сега е точно колкото е оригиналното и би трябвало да е наред. Ако имаш възможност дай да го тестваме с някое с по-малки размери
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Аз го отварям на Нокия със Симбиян, там нямам проблеми с мобилната версия. Всичко се показва точно оразмерено. А това, което малко ме дразни в мобилната версия е, че не показват последните публикации. Да ме поправи някой ако греша и не съм ги видял.
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Аууууу, мобилната версия е суупер! Само логото на практика не се вижда - много е бледо
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

На HTC изглежда добре, ако се отвири през броузера на андроида. Ако го отворя през Опера мобайл малко се омазва.
 
Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Можеш ли да дадеш марка и модел на устройството ? Или поне резолюция ? Тествали сме го на доста андроид базирани телефони и iphone - там всичко е наред. Имаше подобен проблем, породен от размера на логото, но сега е точно колкото е оригиналното и би трябвало да е наред. Ако имаш възможност дай да го тестваме с някое с по-малки размери

HTC Desire HD - резолюция 800x480, 4.3. инча
Opera mobile - 11.50 - явно проблема е само в операта.
Пробвах с браузера по подразбиране, който върви с MIUI и всичко е точно.

Явно ще ползвам форума през стандартния браузер ;)

Що се отнася за Новите мнения, наистина няма да е лошо да се добави един линк във футера, както направиха в предприемач.ком с връзка към searchengines.bg/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Незнам дали е бъг или просто промяна на правилата, но аз да си кажа:
Не съм влизал откакто е новия дизайн. Днес се опитах да си редактирам подписа и ми забрани да изплозвам BBcode, сътоветно линковете станаха текст. другото, което виждам е, че не ми показва аватара, но в профила си съществува и не мога да го редактирам. :)
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Много съм тъп, не се занимавайте с мен. :) Преди да се опитам да извърша горните неща си смених мейла и не го бях потвърдил, предполагам че съм бил с някакъв неактивен статус. :) Сега след като го потвърдих всичко се оправи :)
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Мога ли само да предложа инсталиране на плъгина за http://www.tapatalk.com/
Инсталацията е елементарна. На самия сайт може и нищо да не се слага - има само един скрипт, който разпознава мобилното устройство и те уведомява, че можеш да си свалиш приложението, ако искаш
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Мога ли само да предложа инсталиране на плъгина за http://www.tapatalk.com/
Инсталацията е елементарна. На самия сайт може и нищо да не се слага - има само един скрипт, който разпознава мобилното устройство и те уведомява, че можеш да си свалиш приложението, ако искаш

В предните мнения бях прочел, че закупен Mobile suite, което пък от своя страна позволява създаването на Android/iOS приложение. В този случай тапаталк-а ще е излишен, след като може да се пусне специализирано за форума приложение ;)
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Не че ме пита някой, но да спомена: логото в този му вид не ме кефи. Плюс че и ранжевото стои кофти като цвят.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Сега видях тая тема, иначе пуснах малко офтопик на едно друго място:

малко feedback:
1) " Mоля въведете име, с което ще се регЕстирате като потребител на форума." - това е в регистрацията
2) Не мога да си сложа аватар (Познайте чия снимка ще е хаха)
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Много странно на някои мнения слага собствен скрол....Untitled.jpg

Сега виждам, че и на мнението над моето има скрол... ФФ8 и Хром го имат при мен, на други не съм пробвал
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

При мен е същото и се получи днес, след слагането на Link|Share връзките в дясно под всяко мнение.
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Да вметна само, макар, че така като гледам доста бързо ги спряха двата линка. Наблюденията ми са, че това се получаваше само на потребители без подпис.
Иначе казано двата линка са сложени на неподходящо място и се чупи някой от див таговете :)
 
Re: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

ок, значи - отбелязването на непрочетените мнения е пълна трагедия...

случват се 2 неприятни неща:
1. когато прочета всичко от даден форум и изляза на главната страница, съответният форум ми свети, все едно има непрочетени мнения и трябва ръчно да го отбележа като прочетен
2. презареждам форума на главната страница, отбелязва ми, че има непрочетени мнения в някои подфоруми. След което се отплесвам с нещо друго и след известно време се връщам на форума. Като го рефрешна, за да видя дали няма още нови мнения, ми отбелязва всички подфоруми като прочетени...

В инвижън има настройка непрочетените мнения да се съхраняват в базата, а не в кукита - тук няма ли нещо подобно?
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Вчера ъпдейтнахме до 4.1.8 и пишат, че точно този проблем е оправен. Реално в head частта добавиха някакъв JS, който контролира точно какво е прочетено и какво не. При мен всичко работи точно. Надявам се при всички да е така.
 
За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстранени

Ако има начин да се смени цвета на иконите показващи нови мнения и теми във форумите, защото до сега е трудно забележим.
 
Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

Re: За: Новата версия на форума. Подобрения, бъгове и предложения как да бъдат отстра

С какъв - напиши предложение - шеснайсетичен код на цвета, или скрийншот или RGB или каквото и да е.... придай малко смисъл на мнението си. Изписа 22 думи и два пунктуационни знака, а нищо не каза.....
 

Горе