SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Новия ми сайт – мнения

alabam4eto

New member
Здравейте колеги,

Радвам се да ви представя един нов мой проект носещ краткото име лечител

Сайта е на месец и нещо и вече трупа уникални посетители радвам се да спомена, че голяма част от тях вече идват от търсене в гоогле от различни ключови думи:

Какво беше направено досега:

Избор на система: Joomla
Избор на шаблон:
Добавяне в директори
Добавяне на входящи линкове
Писане на голямо количество статии
Изграждане на 3 сателитни блога

За момента съм горд да се похваля, че след качването на нова статия вече без помощта на социалки статията се индексира в рамките на 3ч. (макар, че продължавам да използвам помощта на социалките за издигане на дадена ключова дума).

Бих се радвал да споделите мнения и препоръки за сайта.
 
Re: Новия ми сайт – мнения

шаблона ми е малко тъмен въпрос на вкус, но за лечение и здраве някак си бялото по-ми се връзва. Така ако чета за някаква болест това черното може до депресия да ме докара

при мен не се вижда добре секцията с избраните статии - отрязва текста. Ползвах сафари и лисугера

за сметка на горното - бързо се ориентирам в категориите и лесно намирам каквото търся - харесва ми

успех
 
Re: Новия ми сайт – мнения

@ivo.apostolov не съм гуро в Joomlata и при преминаване към приятелски адреси ми дава грешка не намира старите страници.

@shark снимките ги намирам от мрежата

За съжаление както и повечето сайтове ако тръгна да купувам снимки и темплейта би трябвало да се откажа въобще да правя каквото и да е било :( гадна реалност, но българска.

Благодаря ви и на тримата за отделеното време и направените коментари :)
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Здравей. Статиите които споменаваш само в твоя сайт ли ги качваш или и в други сайтове с линк към твоя сайт? И кои сайтове „социалки” използваш ?
 
Re: Новия ми сайт – мнения

За съжаление както и повечето сайтове ако тръгна да купувам снимки и темплейта би трябвало да се откажа въобще да правя каквото и да е било :( гадна реалност, но българска.
Ебаси логиката... като не мога да си купя кола, дай ще си открадна, вместо примерно да се движа с градският транспорт.
Като не можеш да си купиш шаблон, ползваш безплатен, а не откраднат...
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Точно мисленето ти е проблема. В едно идеално общество, няма да сваляш безплатно от арена или замунда фирми а ще си плащаш за това някакви стотинки и то на носителя на авторски права с подредник арена (или замунда). А ако искаш да гледаш на по-голяма резолюция - ще отидеш на кино. А това ще можеш ад си го позволиш ако имаш големи доходи. Въпроса е как да се стригне до там - де на се краде, и кой да плати цената за този преход. Тъй като вълшебни пръчки няма, както винаги ще го платят всички и обикновените граждани и фирмите. За България, изграждането наново на "некрадлива" ценностна система (а от там и по-високите доходи)- тази която ни бе насаждана от БСП и ДПС с години се оценява на 60 милиарда евро за период от 30г.
И къде е проблема - вместо да работиш помалко за такава корекция, и лека полека да намаляват местата или възможностите за крадене, ти продължаваш да "казваш" - "искам си и моят дял" и даже работиш за увеличаването му. Демек държиш се като типичен бесепарин - говедо което като види по-хубава трева в съседна нива и тича да я опасе, без да се интересува от това чия собственост е, щото имал право. Затова и говедата разбират само от бой с чук между рогите.
 
Последно редактирано:
Re: Новия ми сайт – мнения

Интересно ми е, когато Иво Апостолов и vha777 са прохождали с първите си сайтове, дали са били законни?

alabam4eto, сам казваш, че не искаш да си постваш сайта по такива форуми. Интересно ми е тогава, защо заради един беклинк и малко трафик го правиш? Само си вредиш, хиените дебнат във всички форуми :)
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Колеги благодаря ви за мнението, ако искате да почне нещо да се променя, ами хубаво може да ми подарите нов лиценз няма да го откажа.

Сега се сещам защо бях спрял да пиша из форума, защото все някой ще ти съсипе настроението и вместо аз спокойно да си пия биричка и да си работя се нервя заради някакви хора, които дори и не познавам. Изтривам си предните постови… защото най-важното за мене е да си работя било то законно или не, защото тази работа ми доставя удоволствие. А това мое хоби ми позволява да изкарам и някой друг лев.

Наздраве момчета и без лоши чувства.

П.С. моля админите да истрият темата....
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Интересно ми е, когато Иво Апостолов и vha777 са прохождали с първите си сайтове, дали са били законни?

Да, поне моите. Почнах да правя сайтове когато бях по-възрастен и вече бях научен и възпитан да спазвам закона, веднъж щото ми е неприятно да крадат от мен, втори път заради последствията, трети - заради етиката, четвърти - щото съм и икономист и знам как се отразява след години масовото крадене, а искам децата и внуците ми да живеят в нормална дъжава, населена с нормални хора а не с манталитета на сомалийски пирати примерно. Правенето на сайтове без крадене е въпрос на малко повече работа, могат да са (и са печеливши) и според мен само мързеливци и некадърници (и най-вече некадърници) крадат щото нямат интелект за придобиване на доходи по друг начин а нямат и желание да работят честно, щото те са нещо повече от другите хора - на тях им "се полага". А какво става когато групичка некадърници, маскирани като лява политическа партия, докопат управлението на държавата - виждаме всички. Освен втръсналото ..най-ниски доходи, най-малка продължителност на живота, най-лоша демографска ситуация, най-лошото здравеопазване в Европа, виждаме и какви са последиците от целенасоченото съсъпване на началното и основното образование, където децата се възпитават на това кое е лошо и кое добро.
А масово лансираното "кради и ти" от БСП и ДПС, като етика, е проста предпазна мярка за намаляване вероятността за налагане на наказание според закона, щото тогава "енергията" на младите не е насочена към възстановяване на законността и справедливостта а към нагло крадене на дребно (и на едро за избрани).

Затова и думи и фрази като "държавник", "патриот","национална гордост" и още много такива изчезнаха от употреба, а "депутат" все още е обидна дума и т.н. Нещо което няма да видиш или усетиш в коя и да е друга европейска държава.
Коя и да е. Както и в много други азиатски, африкански и американски.
И всеки емигрант или кандидат такъв веднага усеща разликата. Просто там, политиците от коя и да е партия ( и независимо дали са корумпирани или не) не си позволяват предателската политика на БСП и ДПС спрямо държавата и целенасочените саботажните действия спрямо държавността. Няма да видиш и налагане на горепосочената ценносттна система.
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Интересно ми е, когато Иво Апостолов и vha777 са прохождали с първите си сайтове, дали са били законни?

Простият отговор е ДА. С дълъг не заслужаваш да бъдеш удостоен.
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Точно мисленето ти е проблема. В едно идеално общество, няма да сваляш безплатно от арена или замунда фирми а ще си плащаш за това някакви стотинки и то на носителя на авторски права с подредник арена (или замунда). А ако искаш да гледаш на по-голяма резолюция - ще отидеш на кино. А това ще можеш ад си го позволиш ако имаш големи доходи. Въпроса е как да се стригне до там - де на се краде, и кой да плати цената за този преход. Тъй като вълшебни пръчки няма, както винаги ще го платят всички и обикновените граждани и фирмите. За България, изграждането наново на "некрадлива" ценностна система (а от там и по-високите доходи)- тази която ни бе насаждана от БСП и ДПС с години се оценява на 60 милиарда евро за период от 30г.
И къде е проблема - вместо да работиш помалко за такава корекция, и лека полека да намаляват местата или възможностите за крадене, ти продължаваш да "казваш" - "искам си и моят дял" и даже работиш за увеличаването му. Демек държиш се като типичен бесепарин - говедо което като види по-хубава трева в съседна нива и тича да я опасе, без да се интересува от това чия собственост е, щото имал право. Затова и говедата разбират само от бой с чук между рогите.


Затова няма и "идеално общество" индустриалния шпионаж вероятно ти е добре познат като понятие, вероятно знаеш и как е започнала индустриалната революция в Япония, на чиито технологии се радваме всички днес.

Аз пожелавам на момъка да не краде повече съдържание, бях се стърпял да напиша коментар по повод откъде взима снимки, но хубавото при него е, че поне не ги хоства при него, а ако дадеш да отвори само снимката може да видиш от кой сайт е. За темплейта същата кофти работа.

Инак за бесепарина си прав, познавам семейства, на такива каскетаджии дето от поляната над селото (което са ограбвали за да си напълнят мързеливите шкембета) влизат направо в апартаментите на тези мерзави "фашисти" (повечето дори не знаят какво точно е значело, да не говорим, че е по тез земи го е нямало реално) и обличат дори дрехите им. Да не говорим, че след 89г с необяснима лекота ни докарват до национални катастрофи.
 
Re: Новия ми сайт – мнения

Простият отговор е ДА. С дълъг не заслужаваш да бъдеш удостоен.

Естествено не искам дълъг отговор, то и въпроса си беше риторичен, но това не е важно.
Лесно е когато си стъпиш на краката да сереш върху другите и да изпитваш прикрита радост, че никой не е срал(качествено)върху теб(не визирам точно теб а по принцип) докато си бил сульо.

Колкото до излиянията на vha777 :confused::D:D
Кефи ме, има много полезно инфо около него, но май прекалява с алкохола, стимулантите или кодовете. Както и да е, няма злоба в поста ми, просто си лафя.

На всеки нормален човек му е ясно, че никой не купува темплейт преди да го пробва, а места от където да се теглят - бол.

В духа на темата, да го духат комунистите, и дълъг живот на нас - крайно десните :D
 
Re: Новия ми сайт – мнения

На всеки нормален човек му е ясно, че никой не купува темплейт преди да го пробва, а места от където да се теглят - бол.

ОК де, ама да тръгнеш да правиш комерсиален сайт от който "да вадиш някой лев през свободното време" и да ползваш платен шаблон, за който не си платил, при все, че има и 1000 безплатни?!? Ето това не разбирам...
 
Re: Новия ми сайт – мнения

OFFTOPIC: Настрани от темата, но щом има скандал и аз трябва да съм замесен. В първия си пост alaban4eto иска мнение относнто цитирам:

"Изборн а шаблон"

и доколкото виждам хората са му отговорили и по тази точка. Не знам какво е очаквал като коментари, но когато пуснеш сайт за рецензия трябва да си готов да посрещнеш сериозно количество критики. Не вярвам някой от вас да ер създал неповторим сайт и да очаква да го залеят с похвали и положителни мнения. Замислете се логично - готова система (ок, може и да е модната с някой друг плъгин но все пак е mostly Out Of The Box), готов темплейт и за него какво остава - копирайтинга, да запълни всичко това със смислено съдържание (или в случая със search engine content, защото се правят повече Google Friendly отколкото user friendly сайтове). Няма повод и за завист от другите потребители на форума, тъй като всеки може да дръпне Joomla и темплейта и да ги сглоби на хоста.

biks го беше написал в една друга тема - не е това начина.
 

Горе