SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Нуждайя се от съжет за СЕО

nidkolio

New member
Здравейте,
От известно време попрочитам това онова по форума, но едва сега реших да пиша..
Имам нужда от помощ за СЕО-то с което съм се захванал. Всякакви съвети и препоръки ще са добре дошли..
Да започна с това че се опитвам да оптимизирам станицата www.student-loan-consolidation-programs.us за ключова дума "student loan consolidation program"
Проблема ми е че гоогле не иска да ми ранква домейна, а като резултат се показват страници /links.html и articles.html.
http://www.google.com/search?q=student+loan+consolidation+program&hl=en&start=30&sa=N
http://www.google.com/search?q=student+loan+consolidation+program&hl=en&start=100&sa=N
Както можете да се досетите, желанието ми е да оптимизирам страницата за да може да излиза на първа страница в гоогле за тази ключова дума.
До сега свърших доста неща, но резултата не е толкова добър колкото очаквах..
Моля ви за препоръки и идеи какво мога да направя още за да се ранкне саита на първа страница?
Благодаря предварително

п.с. Сори за правописните грешки... но писането на кирилица не е от най-добрите ми страни... а и не мога да си променя заглавието...
 
Последно редактирано:
Re: Нуждайя се от съжет за СЕО

Трябва доста да си преосмислиш концепцията за оптимизация, ако искаш да излизаш на подобни фрази. Като начало размяната на линкове която правиш, няма да ти донесе нищо добро в дългосрочен план...
 
Re: Нуждайя се от съжет за СЕО

Преди време четох някаква статия за най-скъпите адурдс фрази/думи и на първите места беше student loan consolidation. Като алчен уебмастър наблъсках в имотния сайт тези ключи думи. Какво беше учудването ми, когато цените, които получавах за клик, не бяха и малка част от тези на имотите. Последва бърза "пълна промяна". И тогава се зарекох да не правя сайт по дадена тематика само заради това, че съм чул/чел нещо.

Успех в начинанието.

СЕО съвет: Слагай title на линковете!

Адсенс също не е добре позициониран. Прочети статията на Руми и експериментирай.
 
Re: Нуждайя се от съжет за СЕО

Трябва доста да си преосмислиш концепцията за оптимизация, ако искаш да излизаш на подобни фрази. Като начало размяната на линкове която правиш, няма да ти донесе нищо добро в дългосрочен план...
Ок, спирам с размяната на линкове, но оттук накаде? Малко съм объркан с тези линкове, всички казват че не е добре и не трябва.. но в крайна сметка моите наблюдения върху гоогле са че те имат огромна роля.. Въпреки че не мога да им хвана кой линк точно върши работа и кой не. Много добре знам да се разменят линкове с страници от същата тематика и прочие, но по този начин дали може да се пребори голяма конкуренция?
А за преосмисляне на концепцията... Малко хинтове как да продължа ще ми помогнат много
мерси предварително


Преди време четох някаква статия за най-скъпите адурдс фрази/думи и на първите места беше student loan consolidation. Като алчен уебмастър наблъсках в имотния сайт тези ключи думи. Какво беше учудването ми, когато цените, които получавах за клик, не бяха и малка част от тези на имотите. Последва бърза "пълна промяна". И тогава се зарекох да не правя сайт по дадена тематика само заради това, че съм чул/чел нещо.

Успех в начинанието.

СЕО съвет: Слагай title на линковете!

Адсенс също не е добре позициониран. Прочети статията на Руми и експериментирай.

мерси за савета!
Колкото до позиционирането на адсенс... нека да оправя първо трафика и тогава ще му мисля.
Колкото до смяна на темата .. нека тази страница да стигне до първа страница в гоогле, пък за реал естате може да се направи нова. Чеснто казано не ми е ясно как може да се пребориш с толкова голяма конкуренция. В момента за моя кейуорд конкуренцията е 800000 и още не мога да се преборя.. а какво остава за няколко милиона...
Давайте още съвети, моля....
 
Последно редактирано:

Горе