SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Някой прави ли пари от директория?

Илиев

Well-known member
Преди 2 седмици ей така за спорта реших да подкарам една англоезична директория. В момента разбира се позициите й са ужасни, но след няколко месеца се надявам да получи някакъв ПР и т.н.

Идеята ми е след получаване на малко ПР да пусна платена регистрация. Конкуренцията е огромна, има хиляди подобни директории, индийците бълват ежедневно нови и нови директории, но все пак реших да опитам и това. Не ми струва нищо освен 10-тина лева за домейн...и и вложеното време разбира се.

Интересува ме дали някой тук е пробвал да изкарва пари от платена англоезична директория, и дали има изобщо смисъл да се занимавам с това.

А тия индийци са голяма напаст. 60% от събмитнатите сайтове идват от Индия и естествено са главно боклуци - MFA-та и т.н.
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

Аз наскоро също направих англоезична директория и въпреки, че началната страниця има ПР4, приемам само безплатни линкове. Повечето скриптове за директории позволяват приемане на пари само чрез Пейпал, което си е проблем за БГ.

Мисля, че алтернативата за печелене е адсенс или някаква друга клик-програма.
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

AdSense ползвам на други сайтове, за директория не е много подходящ, понеже по тия англоезични директории ходят уебмастери и сео-та за да събмитват. Едва ли ще кликат по адсенс :) Сложих разбира се малко адсенс, но не очаквам нищо, най-много по 1-2 цента от импресиите.

Затова идеята ми е за платена регистрация. По 2-3 долара за нормален листинг, 5-10 за featured. ПейПал наистина е проблем за момента, но имам човек в Англия, който може да прибира парите.

Но като гледам колко е натоварена тая ниша, се съмнявам да постигна нещо :)
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

За "general directory" може да постигнеш ако направиш директорията пр6. Което предолага доста инвестиции.
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

Ами гледам че Alive Directory, които са с ПР6, продават регистрации, между $35 и $100. Аз не съм толкова алчен. ::)

За цените, които мисля да сложа, PR3-4 може би ще стигне :)
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

Alive Directory е велика директория :) Имат повече от 400 линка от главните страници от сайтове с pr4-7(и десетки хиляди от вътрешни страници), така че цената между $35 и $100 ми изглежда много изгодна за купувачите, и не разбирам как Alive Directory си покриват разходите.

Дано и ти да стигниш тяхното ниво.
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

ilieff каза:
Затова идеята ми е за платена регистрация. По 2-3 долара за нормален листинг, 5-10 за featured. ПейПал наистина е проблем за момента, но имам човек в Англия, който може да прибира парите.

Като добиеш PR продължаваи да имаш безплатен листин с реципрочен линк :)

може да пробваш да донавиш директорията си в този лист
http://info.vilesilencer.com/forum/
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

преди 2 години правех прилични пари - 1100-1300 usd от adsense от bg travel директория
за съжаление след това се срина и я изоставих , ако все пак привлечеш няколкостотин уникални на ден можеш и да правиш съответното количество долари на месец - преференциално - travel и real estate / property
 
Re: Някой прави ли пари от директория?

ами явно голяма е конкуренцията а и google май спря да обича директории
имах още няколко в различни теми но спря да ги харесва
разработвах ги по различен начин , с различни скриптове бяха направени хостваха се на различни места ...
нямам обяснение , но ме боли естествено че този доход секна :-\

макар че сега като се замислих е възможно и да се дължи на това че не получаваха същото количество и качество свежи линкове ...
 

Горе