SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистриран

webcenter

New member
Случаят е следният:
Преди 2 седмици направих трансфер на домейн към Namecheap, а сега пуснах нов трансфер към GoDaddy.
При опит да взема EPP кода от Namecheap, ми изписва, че трябва да минат 60 дена от регистрация, преди да мога да правя трансфер.
Въпроса ми е, пуснатата заявка за трансфер в GoDaddy, дали ще е активна и след 45 дена, или ще бъде прекъсната по някакъв начин, и ще хартисам с 1.17$ ? :)
Относно причините за честите трансфери, няма да коментирам, то е ясно - промокодовете. :)
Някой сблъсквал ли се е с подобна случка?
Мерси предварително.
 
За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

Прекъсва се - т.е. връща статус "неуспешен трансфер". Не би следвало да ти вземат пари за каквото и да било. При трансфера единствено се плаща удължаването на домейна с 1 година, ако трансфера е неуспешен , няма удължаване на срока на регистрация => не т/ва да те таксуват.
 
За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

Прекъсва се - т.е. връща статус "неуспешен трансфер". Не би следвало да ти вземат пари за каквото и да било. При трансфера единствено се плаща удължаването на домейна с 1 година, ако трансфера е неуспешен , няма удължаване на срока на регистрация => не т/ва да те таксуват.
Можеш ли да кажеш приблизителен период, след който се прекъсва?
А за таксуването, вече ме таксуваха, а дали ще върнат пари след неуспешен трансфер не е чак толкова важно, просто ми е любопитно какво да очаквам.

Трябва да раздадете малко репутация преди да я дадете отново на s1yf0x .
 
Последно редактирано:
За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

В рамките на 7 работни дни би трябвало да се прекрати трансфера и да ти възстановят неизползваната сума.
 
Re: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

Пактиката при татенцата е да не връщат пари, а да ти ги "пазят" за последващи трансфери. Дори не можеш да избираш за какво друго да ползваш парите. При Неймчийп не знам как е, но имай едно на ум, че може и да не връщат.
 
За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

Мерси за отговорите и на двамата!
@s1yf0x - наистина 7 дена е логично, след като трансферите ми до сега са биле по 5 дена. :)
@bgkulinar - аз 1$, който дадох за трансфера, вече съм го отписал - здраве да е ;)
Отново мерси! Това което исках да разбера, вече ми го казахте. :beer:
 
За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

За: Опит за нов трансфер на домейн 2 седмици след като е вече трансфериран/регистрира

След около 40-50 дена от първият опит за трансфер към татенцата, и около 1 рестарт на трасфера седмично, днес изтекоха 60-те дена за които беше заключен домейна.
Днес, след поредният рестарт, и изискване на EPP ключа от текущият регистрар - си го получих. Продължих с процеса на трансфера. Предполагам след 5 дена ще ми бъде окончателно прехвърлен домейна.

п.с. Направих и аналогичено недоглеждане за трансфер от татенцата към неймчийп /обратно на по-горе описаният проблем/ - в този случай неймчийп прекратиха трансфера и ми запазиха парите в акаунта.
 

Горе