SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Оптимизация за България

Re: Оптимизация за България

Мастер, а след края на състезанието да ти го подарим на теб не искаш ли ? :)
 
Re: Оптимизация за България

Мастер, а след края на състезанието да ти го подарим на теб не искаш ли ? :)

Не, но мисля че ще има желаещи за да си избиете разходите. Не е ли така най-добре?
 
Re: Оптимизация за България

Мастер, нито аз нито бгкулинара си вярваме, че можем да си губим времето, силите и енергията в експерименти като този, камо ли само с директории или социални мрежи да прецакаме бизнес в който играят много пари. въпросът си беше принципен. според мен в момента директориите са загубили тежестта си, според кулинара е иначе. бих се хванал на закачка кое върви повече, тъй като съм уверен в правотата си. но не мисля че някой може да предложи цена пропорционално адекватна на усилията и средствата които трябва да вложа за самодоказване в игричка за силно конкурентни думи/фрази
 
Re: Оптимизация за България

Мастер, нито аз нито бгкулинара си вярваме, че можем да си губим времето, силите и енергията в експерименти като този, камо ли само с директории или социални мрежи да прецакаме бизнес в който играят много пари. въпросът си беше принципен. според мен в момента директориите са загубили тежестта си, според кулинара е иначе. бих се хванал на закачка кое върви повече, тъй като съм уверен в правотата си. но не мисля че някой може да предложи цена пропорционално адекватна на усилията и средствата които трябва да вложа за самодоказване в игричка за силно конкурентни думи/фрази


Добре де, признавам че пак се поизхвърлих малко :)
Аз между другото също съм уверен в правотата ти и бих искал да видя такъв експеримент, пък било то и за неконкурентна фраза/дума.
 
Re: Оптимизация за България

Абе стига си мерихте Мишките, нито директориите нито букмарк сайтовете са стока. Аз сайт от 2 години не съм субмитвал по директория, а социала ги ползвам за пряка публика и не мисля, че има смисъл да разчитам на голям трафик и SERP резултат от тях. Майката си му е истински линкове от съдържание в яицата без един чужд линк и с линкове към половината участници, особено през половината състезание давах линковете към кулинарчето и накрая решиих отново да участвам и пак 5то или 6 то място бях. За измислени думи и т.н в бг гугъл е лесно хайде дайте forex в гугъл.ком. там Ви признавам ако ползвате само директории. Дмоз и него не го признавам, щото и той не ме признава :) Ако има кой да ми пише статии, без един линк да купя ще Ви размажа :) както съм слабичък (100 кила)
 
Re: Оптимизация за България

Интересно ми е, българската оптимизация как се прави, въобще от къде се купуват линкове в България? Или е повече социални мрежи, директории, форуми разни?

Защо първо не прочете въпроса ? И не се опита да вникнеш в закачката?

Представи си сега че яицазимитпо лъгуг състезанието е продължило и погледни в резултатите

http://www.google.com/search?hl=en&q=яицазимитпо+лъгуг&btnG=Search

Сега опитай да преосмислиш написаното от теб с това което виждаш в момента. За съжаление за много от участниците състезанието приключи на 1 декември. А всъщност то започна тогава...

Умно момче си и вярвам че си разбрал какво искам да ти кажа ... ако ли не ... поне разбери защо НИЕ сме с ПИШКИ , а други са с МИШКИ
 
Re: Оптимизация за България

За мен това не е спор, а виждане. Ако е спор щяхме да сме се сбили вече :) Като мъжете :)

И за да сме наясно е добре да опитаме, за да видим резултата. Аз си държа на своето че тежестта на линкове от директории непрекъснато намалява, макар че съвсем наскоро пуснах едно много специализирано блогче на ингилизки и си платих на някакъв индианец да го събмитне по 1500 директории. Аз сам си го събмитнах по rss агрегатори, а то взе да се позиционира прекрасно без нито един хубав линк към него. Затова и провокирах кулинаринот да ми се върже и да направим едно тестче (Че да не правя аз два паралелни). Май не ми мина номера :)

Естествено не става дума за forex или real estate. Всички сме наясно, че само с една техника не става. Трябва и съдържание и връзки. Затова посочих резултатите от лъгуга в момента защото са много показателни.

А ти недей да ми се сърдиш, че те овиквам. Добро и умно момче си и трябва да си за пример тук. Тия новите от теб се учат. Като те гледат да пишеш без да четеш и без да мислиш веднага решават че и те трябва да правят така. А азбучна истина е че само на мен ми е разрешено да пиша глупости :)

С други думи, от нас и нашето поведение си зависи накъде ще тръгне този форум. Дали ще бъде едно хубаво, съдържателно и полезно място или ще се съберат ламерчетата и ще се надлъгват колко милиона им била платила спедиа или кеш фиеста. Аз ( предполагам и ти ) искам свестен и сериозен (без да се вземаме много насериозно) специализиран форум и само от нас си зависи дали този ще е такъв или ще си търсим друг.

btw наясно съм че понякога точно аз като най-дъртото копеле тук давам лош пример ама засега ме търпят . като прекаля си има начин да ми издърпат ушите :)
 
Re: Оптимизация за България

като прекаля си има начин да ми издърпат ушите :)
Приятелката ти ти спира секса за една седмица? :p

Давай сайта и да почваме.
 
Re: Оптимизация за България

ааааааааа не само това не, още ми тече едно 7 годишно наказанийце такова :)

а за състезанието, аз исках другите да предложат, ама нека е за нещо дето ще е полезно за общото дело.
 
Re: Оптимизация за България

За измислени думи и т.н в бг гугъл е лесно хайде дайте forex в гугъл.ком.
http://www.google.com/search?hl=en&q=forex&btnG=Google+Search - сайт www.forextradings.com 4 място.
Към него линкват само директории и сайтове събмитнати в директории. Има и още 1-2 сайта(като www.analisimercati.it), които го линкват, но и те не са сериозни.
 
Re: Оптимизация за България

но това е по скоро изключение, а не правило. и директориите вече не вършат добра работа както преди.
но вярвам, че до бг директориите google още не е стигнал.
 
Re: Оптимизация за България

peter : а бг директориите успяха ли да стигнат до Google ? :)

Лошото на директориите (с някой изключения) е че линкват само към индекса. там ключовите думи може да са само няколко и с това идеята (пропускам forex) умира.

Хубавото на социалните мрежи (bookmarks) е че може всеки пост да се добавя с необходимите ключови думи и с малко късмет или по-добра организация ... бързо да получи и трафик и линкове от доста места.

btw някой събмитна ли seocontesta по някоя директория ? :)
 
Re: Оптимизация за България

За директориите трябва доста време. Ако събмитнеш в мрежа, до няколко часа ще те надуши Г. Ако събмитнеш в деректория може да минат няколко седмици докато Г мине през съответната страница. :)

Освен това състезателни сайтове в сериозни директории трудно се регистрират. Почти веднага се усещат собствениците им и не допускат seocontest2008, лъгузи и т.н.

Разбира се разни индийски еднодневки дето приемат всичко, ще те регистрират, ама каква е тежеста на такъв линк?

За трафик - трудно може да се разчита на такъв от директории, освен ако не се вмъкнеш в НАЙ-големите или в разни специализирани/регионални.

За ПР - 4 е достижим с директории. Трябва време само. Ако правите състезание трябва да е поне година. 2 месеца са нереални за бой между мрежи и директории :) За победител - и аз съм за мрежите. Г ги обича много повече.

EDIT: Да не забравяме и времето за одобрение в директория, което варира от 1 ден до безкрайност :)
 
Последно редактирано:

Горе