SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Осребряване на Google Adsense чекове

argamel

New member
Здравейте!

Наскоро попаднах случайно на този форум и научих доста нови неща за интернет рекламата.
Чак сега обаче се осмелих да се регистрирам, а и не без причина.

Наскоро получих първия си google чек от adsense, но друг път не съм получавал чекове.
Бихте ли ме посъветвали къде да го осребря, в коя банка?
Чека има ли валидност, колко време? Каква комисионна ще ми вземат?
Благодаря ви предварително!
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Много хубави въпроси. И мен сега ме вълнуват.
Аз обиколих няколко банки в Пловдив, но за чекове не са чували.
Чудя се струва ли си човек да се занимава изобщо.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

и аз се интересувам.

Какви са таксите на Хеброс (не са ли вече УниКредит ? )

ДСК са 8 евро + някакви други такси впоследствие към 5 долара + сметка за превод на сумата
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Cloxy, в повечето малки клонове е така - с чек се ходи в голям клон ;)

На месец имам средно между 2 и 5 чека за най-различни суми и в местния клон на ОББ, на 3 минути път от нас, първия път дадоха на заето, но звъннаха, обясниха им процедурата и няма проблеми вече ;)

Чековете са с различна валидност - пише го върху тях - мисля на Гугъл бяха 6 месеца, но има и такива без срок :)

Преди месец изрових в шкафа си един чек за 200$ от azoogle от началото на 2006, дадох го и след 20 дни парите бяха при мен ;)

Комисионните също варират - най-малкото, което са ми взимали, е 10$ + някакъв малък процент ако чека е за над ~800$, това от ОББ. Алианц взимат 24$, Експресбанк мисля бяха на 14$.

iabank.bg са най-бързите, не съм давал чек още там, но шефа каза, че за 10 работни дни са парите в сметката, а таксата им не е по-различна от на ОББ, което е супер ;) Обичам бързи пари :p

пп имам един чек от 2004 за 25$ от allposters, държа си го за спомен :D
И него изрових миналия месец - следете си чековете, ей ;)
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Г чековете, мисля бяха с валидност от година. След което ти връщат сумата в акаунта и може пак да я изискаш.

Имам опит само с ДСК - бавно и скъпо :) Чака се над месец, а разходите са над 25 лева.

8 евро такса + разни куриерска такси защото изпращат оригинала и т.н. Няколк пъти съм писал тук, но ги ползвам само защото са ми по-удобни и имам сметки/заеми при тях. Първите няколко пъти имаха проблеми при обработката, но след оплакванията ми до кол центъра и няколко консултации до по-големи клонове влязоха е правият път. :)

Тук имаше една голяма тема за чекове, бтв.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Оп и още нещо - ако осребряваш чекове към сметка се иска някакъв минимален остатък в нея, но при някои банки сумата е 50 валутни единици, което за чекове под 100$ може да се окаже тъпо (преди 3 месеца дадох 5 чека и блокирах 250$ - тъпо).
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

В Райфайнзен май е така. Искаха да вкарам 50 долара за да осребря първият си чек, който беше към 200. :)

В ДСК поне за това няма проблем. Обръщат сумата в лева по курса на банката и ги пращат към сметката ми, независимо каква сума има в нея за момента.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

В Пощенска съм си открил дебитна доларова Виза без да искат да вкарвам в нея предварително сума - сега са блокирали 10$ - като ми трябват левове си ги тегля от банкомата - по курса за деня на банката от чиито банкомат теглиш ... Таксата за осребряване е 10 Евро.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

В Пощенска съм си открил дебитна доларова Виза без да искат да вкарвам в нея предварително сума - сега са блокирали 10$ - като ми трябват левове си ги тегля от банкомата - по курса за деня на банката от чиито банкомат теглиш ... Таксата за осребряване е 10 Евро.
10 евро е минимумът. Да знаеш, че ще те предложа за Нобелова награда, ако успееш да регнеш "Пощенската" виза в Пейпал.

Озни ден бях в Райфайзен и минумът за физически лица е 25 валутни единици. Тъпото е, че не можеш да направиш карта към тази сметка. Ще ползвам досегашната сметка в SG.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

ASSET bank нямате ли ?
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Да знаеш, че ще те предложа за Нобелова награда, ако успееш да регнеш "Пощенската" виза в Пейпал.
Не ми трябваше акаунт в PayPal за сега, но си викам "Една номинация за тези награди си е престиж" ;) та взех че се пробвах.

Регнах я - "Пощенската" Виза без проблем. Кода си излезе в панела за онлайн банкиране и току що го потвърдих.

Може да е имало някакви проблеми преди, но явно с дебитни Визи издадени през миналата година (ноември) става :)
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Браво, предложен си :p. Явно са сменили софта, защото не само в интернет банкирането, а изобщо не можаха да намерят търговец PayPal (тези от съпорта, които се обаждаха на онези от картовия отдел), когато се опитвах да я регна.

В нет банкирането ми излизаха некви числа вместо търговец. Явно са се пооправили. Но с тия дебели такси - да си гледат работата!
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Благодаря за съветите!

Възползвах се от предложението за откриване на сметка в банка ASSET.
За 2 седмици бе осребрен чека.
100 долара за осребряване, получих 70 долара в крайна сметка.
5 долара трябваше да оставя за да не ми закрият сметката, останалите 25... не мога да ви кажа дали комисионни, такси за откриване на сметката ли бяха...
Доволен съм.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

от ПИБ за суми до 100EUR таксата е 5EUR а нагоре 10EUR осребряват чековете за около 30 РАБОТНИ дни. Други такси доколкото ми е известно няма.
 
Re: Осребряване на Google Adsense чекове

Как мислите, дали скоро от Г ще ни благословят с ЕФТ?

Че ми омръзна да обикалям по банки. Такова хубаво занимание, като получаване на пари, а да подхождам към него с досада... :D
 

Горе