SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Отделно IP - струва ли си?

Yordan_Petrov

New member
Здравейте,
бих искал да узная вашето мнение относно това сайта ни да бълде на отделно IP - предимства и недостатъци (ако има въобще).

От ИП-то на сайта ми виждам, че имам 254 съседи, което не ми звучи добре. Най вече от СЕО гледна точка до колко има значение?
Предполагам съществуват рискове ако даден сайт от този пакет бъде наказан, това да повлияе на моя, но мисля че това няма как да се разбере.
Имате ли някакви наблюдения относно разликата?
 
За: Отделно IP - струва ли си?

За: Отделно IP - струва ли си?

Отделен IP адрес ти е необходим основно в две технологични ситуации: 1. Ако ползвате SSL, 2. Ако искаш да се дистанцираш от email репутацията на споделения сървър и мейлите, които пращаш да са от отделен IP адрес (тук е добре да има и rRDNS запис).

Всичко останало е SEO фолклор. За класацията няма особенна разлика дали на един IP са 2 или 1002 сайта. Все още не е 100% доказано и има противоречиви мнения дали сайт може да бъде декласиран, заради това, че се хоства на един IP адрес с няколко ***** сайта примерно. Има логика, но всеки технически грамотен човек може да направи тест, че това е shared hosting и един клиент, не бива да бъде третиран като всички на сървъра. Има си whois, има си link-profile и прочие.

IPv4 е скъпо удоволствие. Почти са изчезнали и RIPE и IANA скъсват задниците на всеки доставчик, който заявки допълнително количество IP адреси от обяснения (искат обоснована молба) и от цена (от $1,2 до $3 на месец).
 
Re: Отделно IP - струва ли си?

интересуваше ме от СЕО гледна точка най-вече, от където разбирам, че по-скоро не е наложително отделно IP.
 
Re: За: Отделно IP - струва ли си?

Re: За: Отделно IP - струва ли си?

Отделен IP адрес ти е необходим основно в две технологични ситуации: 1. Ако ползвате SSL, 2. Ако искаш да се дистанцираш от email репутацията на споделения сървър и мейлите, които пращаш да са от отделен IP адрес (тук е добре да има и rRDNS запис).

Всичко останало е SEO фолклор.

Yes бре, напомни ми тоя си пост, като сме на бирa! (Sorry за офтопика)
 
За: Отделно IP - струва ли си?

За: Отделно IP - струва ли си?

Я си помисли пак...

Official Google Webmaster Central Blog: Keeping your free hosting service valuable for searchers

If a free hosting service begins to show patterns of spam, we make a strong effort to be granular and tackle only spammy pages or sites. However, in some cases, when the spammers have pretty much taken over the free web hosting service or a large fraction of the service, we may be forced to take more decisive steps to protect our users and remove the entire free web hosting service from our search results.

Човек не може да си избира сайтовете с които се хоства на едно IP, но може да си позволи да е на самостоятелно IP.
 
За: Отделно IP - струва ли си?

За: Отделно IP - струва ли си?

@mobilio - я си прочети цитата пак? Визират се точно определен тип услуги.

@pepo_999 - не IP-то, а сайта, който се хоства на него ти носи приходи. Ако можеш да накараш голо IP да носи приходи аз ще ти дам поне 10. Ще делим 50/50
 
За: Отделно IP - струва ли си?

За: Отделно IP - струва ли си?

@s1yf0n - прочетох го и точно поради тази причина съм на самостоятелни IP-та където мога.

А за SSL грешиш - ако се активира SNI може на shared ip да се накачат няколко сайта всеки със собствени сертификати.
 
Re: Отделно IP - струва ли си?

Йордане, факторите за класиране са стотици, кои с по-голяма тежест, кои - не. По експериментален път е добре да се насочиш към тези, които с минимални усилия дават максимален резултат. Едно ИП струва 2-3 долара на месец и не изисква услия от твоя страна. ако ти се изплаща, купувай. Лично бих те посъветвал да наблегнеш на качествения ресурс за линкване (който струва много пари) и качественото съдържание.

Утре ще попиташ, дали .bg домейн си струва. Пак е въпрос на преценка - 55-70 лв на година е - ти си прецени дали си струва.

Социалните сигнали струват ли си? Емпричино доказано, че да. Но ако на теб ти струват 500 лв на месец да ги създадеш, а не изкарваш 500 лв на месец от сайта си, значи не си струват.

Мисълта ми е, че всичко е въпрос на преценка. Виж, ако питаш дали дадено нещо работи, тогава нещата стоят по различен начин.
 
За: Отделно IP - струва ли си?

За: Отделно IP - струва ли си?

mobilio, аз лично не съм виждал много хостинг доставчици със cPanel и server name identification.
 

Горе