SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Иво това е ясно. С Мартин обаче спорим кой плаща безплатния обяд.
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Въртиме с Гугъл едни пари ...

А относно бъга - докато си в полето, където пишеш думички, се очаква да можеш да се върнеш няколко символа назад и да направиш някаква промяна. А не да започнеш да фокусираш картинките изведнъж.

ЕВРИКА им правя на Г - оправили са го :)
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

@n00p наистина имаш грешни разбирания относно термина "плащане" - в никакъв случай не означава това, което си написал. Плащането не се състои само с пари, но и с много други ресурси - информация, време, предмети и всичко, което се сетиш почти.

Дори само с това, че ползваш услугите на google и си мислиш за него и разпознаваш марката им - ти си плащаш. Относно захарчетата не са безплатни, а просто са включени в цената на кафето (както и прословутите закуски и вечери в all inclusive са включени в цената...).

Не знам в Датският колеж какво се учи, но това са основни икономически принципи, учещи се навсякъде, където се учи икономика.
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Аз си мислех, че човека иска да извлече финансова облага...ама вашите икономически теории ме навеждат на мисълта, че може да извлече и натурална полза явно ;) Предлагам репорта до гугъл да започва със следните думи "Диър Гугел.ком, намерих едно бъгче, но първо да уточним какво ще ми дадете с/у супер важния бъг, който открих случайно в...." ;)
Извинявам се за очевидната ирония, но наистина ми стана смешно от "как да извлека полза от това.." :)
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Ако се върнем на темата...

как да им го кажа, и да извлека полза от това?

Публично. Публикуваш го в личен блог например, и ако бъгът е достатъчно зловещ, можеш да заформиш един линкбейт, който да ти донесе косвени ползи. ;)
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

80/20 rule!

Принципът на Парето казва, че 80% от приходите идват от 20% от клиентите. А не, че някой друг плаща вместо теб. :)
 
Последно редактирано:
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

@n00p наистина имаш грешни разбирания относно термина "плащане" - в никакъв случай не означава това, което си написал. Плащането не се състои само с пари, но и с много други ресурси - информация, време, предмети и всичко, което се сетиш почти.

Дори само с това, че ползваш услугите на google и си мислиш за него и разпознаваш марката им - ти си плащаш.


Плащането е прехвърлянето на благосъстояние между две страни за стоки, услуги, задължения и тн. Може да се осъществи с бартер, кредит, банков превод, кокошки и тн, като с/д ТЗ при подобна престация се изисква платежен документ - фактура. Покажи последният документ с който си превел пари на Гугъл!
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Съгласен съм с n00p, след като не съм дал и 1 лев на Гугъл, то услугите, които ползвам са безплатни. Дали обаче моето ползване спомага за техните приходи от ДРУГИ клиенти, мен не ме касае и няма общо със спора.

Същото е с обявите - хората публикуват и не плащат за това. Да, аз печеля от тяхното съдържание, но те НЕ плащат. За това услугата е безплатна.
Интерпретирането на целия процес може да е по всякакъв начин, но тук говорим чисто финансово (както колегата спомена), аз разход към Г нямам, т.е. не плащам.
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

За съжаление няма как да ти покажа такъв документ.
Защо пък плащането да е между две страни?

Аз отваряйки google (както и още един милиард, като мен) гласувам доверие на търговската им марка и се увеличава нейната пазарна капитализация, тя получава и повече доверие от потенциалните инвеститори и рекламодатели и т.н.

Или пък, ако съм кликнал/погледнал реклама от тяхната мрежа тогава се получава, че някой е платил на google, за да ми покажат/информират нещо, а ако не бях кликнал/погледнал?

Ох как не ме бива да обяснявам. ;D

@n00p предполагам разбираш за какво ти говоря - плащаме най-малкото време (а времето си е свободно търгуващ се/конвертируем ресурс, дори се фактурира) и доверие.

Поздрави!

Плащането е прехвърлянето на благосъстояние между две страни за стоки, услуги, задължения и тн. Може да се осъществи с бартер, кредит, банков превод, кокошки и тн, като с/д ТЗ при подобна престация се изисква платежен документ - фактура. Покажи последният документ с който си превел пари на Гугъл!
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

@NooP

Принципът на Парето се отнася за благосъстояние и приходи и служи за общ анализ на икономиката.
Обикновено не се ползва за разходни и капиталови взаимоотношения.
Истината е, че всяка фирма произвежда нещо (продукт или услуга), за да я предостави на краен потребител (физическо лице) или фирма, която да ползва този продукт или услуга, за да произведе друг, като накрая винаги се стига до консуматор (потребител) физическо лице.

Ако вникнеш в принципа на ДДС (и защо той се нарича косвен данък) ще схванеш, че с него винаги накрая се облага крайния потребител. За това фирмите имат опция за възстановяване.
Дори фирма Х да закупи 20 торти и персонала и да ги изяде и реално в чисто счетоводен вид това да е разход (консумация) за фирмата, реално тортите са изядени пак от хората.
И последното дори пак не е напълно удачен пример, защото вероятно е еднократно събитие. Ако обаче твоята фирма ти плаща всеки ден обяда, можеш да питаш данъчните дали това не е доход за теб като физическо лице ;)

Относно казусът с Google, няма понятие като безплатна услуга. Ти плащаш за нея под една или друга форма. Плащанията са в банкноти от няколко века, а в монети от малко повечко. Преди това е имало натурална размяна и какво ли друго не. :)
Тоест не е нужно за да има икономическа изгода да има плащане...
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Нали не смяташ сериозно, че трудовите правоотношения между работодател и работник са еквиваленти на тези между търсачка и потребител?

няма понятие като безплатна услуга
Гугъл предлага десетки услуги от които приходи носят едва две и принципът им на плащане не е подобен на ДДС-то.

Тоест не е нужно за да има икономическа изгода да има плащане...
Ще повторя - плащането е прехвърлянето на благосъстояние между две страни за стоки, услуги, задължения и тн. Ако не е така може да направим еднократна престация на сайта ти без да има икономическа изгода за теб.
 
Re: Открих бъг в UI на гугел.ком, как да им го кажа?

Покажи последният документ с който си превел пари на Гугъл!

Дадено!

Нали се сещаш обаче, че "Averank Ltd" не е благотворително дружество. И парите платени за тази реклама са калкулирани при ценообразуването на крайния продукт. Който продукт/услуга го плаща потребителят на търсачка, на gmail, youtube и на другите "безплатни" услуги предоставяни от Гугел.
 
Последно редактирано:

Горе