SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Отново копирано съдържание:)

Malicieux

New member
Добър ден:)

Докато се дивях на 2-рото място на сайта си по ключовата фраза "куба либре" (благодаря Устата, вече съм ти фен;)), попаднах на мое съдържание в kokteili.zazz.info. От няколкото публикации там, повечето са от kokteilche.com. Накрая е цитиран източника, но само с текст а, не с линк.
Та ми се въртят из ума въпросите дали въобще е коректно без да ме уведоми поне да публикува материалите (смея да твърдя, че по-голямата част са авторски, останалото е поне превод от различни източници), а ако това е коректно, дали не би трябвало поне да има поне линк към източника?
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Имах същия проблем преди време. Говори с човека и му обясни кое как се прави. Почти съм сигурен, че ще го оправи.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Ако бях сигурен как да реагирам, нямаше да задавам тук горните въпроси :)
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Щом си превеждал, значи имаш авторски права върху превода. Имаш ли условия за ползване на съдържанието.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Тези имат реклами на Гугъл. Като за начало им кажи, че е против правилата на AdSense да се слагат реклами върху копирано съдържание и че ако не го премахнат, ще пуснеш репорт и ще си изгубят акаунта, заедно с натрупаните стотинки. Работи безотказно ;)
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Тези имат реклами на Гугъл. Като за начало им кажи, че е против правилата на AdSense да се слагат реклами върху копирано съдържание и че ако не го премахнат, ще пуснеш репорт и ще си изгубят акаунта, заедно с натрупаните стотинки. Работи безотказно ;)
Малко сложен казус, авторски права върху превод....
-Първично възникване - когато авторското право възниква със създаването на произведението. Първичен носител на авторското право е авторът, а в точно определени случаи и други лица.
-Вторично възникване - когато други лица придобият авторското право на законно основание. Придобива се цялото авторско право (с изключение на някои правомощия - право на име) или отделни правомощия. Вторични носители са напр. наследник, издател, театър и др.
-До доказване на противното за автор на произведението се смята лицето, чието име или друг идентифициращ знак са посочени върху произведението по обичайния за това начин - достатъчно е да се напише името в началото на произведението или в края, на картината и т.н.

Не е ли по-добре, просто да постави линк към твоята рецепта?
Авторско право върху рецепта? Още повече авторско право върху превод на рецепта в БГ....
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Авторско право върху рецепта?
Да те светна как става - първо избираш рецепта отнякъде - купуваш продуктите, подготвяш ги за готвене, приготвяш яденето като междувремено можеш да направиш промени в технологията и/или (количеството на) продуктите, снимаш процеса на готвене, самото ястие и накрая пишеш със собствени думи рецептата. Е това последното (текстът) е продукт на авторското право, както и снимките.

И много са ми смешни такива изказвания, че понеже било рецепта, не подлежи на авторски права. Уважавайте труда на другите, независимо дали говорим за рецепти, статии. коментари, анализи и всичко останало, което е авторско.

Още повече авторско право върху превод на рецепта в БГ....
Преводът си е превод, независимо дали говорим за Война и мир или за рецепта за коктейл.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Аз му писах на "създателя", посредством неговата форма за връзка, да се свърже с мен по скайп, за да обсъдим това, което е направил. Смятам да му дам време до понеделник. Ако не се свърже с мен, смятам да последвам съвета на cloxy и да го репортна. Какво да си играем на заплахи..то това е една от причините (според мен) да има такава свободия - всеки прави нещо неправилно, понеже знае, че най-вероятно ще се отърве с порицание (в случая - заплаха). На мен да драсна един доклад до Google ще ми отнеме около 15 минути. Времето е пари! ;)
Благодаря за съветите на всички:)
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Добре без да искам да се заяждам, но щом имаш източника, трябва ли да го репортваш,че не ти е сложил линк ?

Може пък да не е наясна толкова с нещата (говоря за копиране) ,че веднага с вилицата в окото.
Нито ще изгубиш пари, нито ще ти стане нещо.. поне според мен. И до понеделник срок ми ако го няма събота и неделя и го види чак във вторник :)

Поздрави.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Здравейте,

Не съм съгласен със следния коментар:

"Преводът си е превод, независимо дали говорим за Война и мир или за рецепта за коктейл."

"Война и мир" със сигурност е преведена от този, който е получил това право, за комерсиални цели.

Тук също става въпрос за "комерсиални" такива, обаче никой от никого не е получавал право, така че нещата следва да се решат чисто човешки,без заплахи, долагания и пр. Според мен в този спор никой няма право. Нека не ставаме, както в Германия ги наричат, интернет каубои.

Поздрави,
Д.Х.Х.



P.S. До типчето с червената точка:
Ако беше погледнал от кога е регистрацията в тоя форум щеше да ти стане ясно, че нее до брой мения, ала както и да е... Бой червени картони до дупка, нали имаме "власт"!
 
Последно редактирано:
Re: Отново копирано съдържание:)

Добре без да искам да се заяждам, но щом имаш източника, трябва ли да го репортваш,че не ти е сложил линк ?

Може пък да не е наясна толкова с нещата (говоря за копиране) ,че веднага с вилицата в окото.
Нито ще изгубиш пари, нито ще ти стане нещо.. поне според мен. И до понеделник срок ми ако го няма събота и неделя и го види чак във вторник :)

Поздрави.
Аз съм ЗА, наистина, ако си много ядосан, изчакай малко, лесно е да го пуснеш на Г. Важното е той да проумее, какво е направил. Сигурен съм, че доста хора които четат този форум са правили подобни неща. Трябва да има някаква култура, но за това се изисква време, нерви и пари, или просто да си роден на място с традиции :)
А относно авторското право съм напълно съгласен с кулинара!
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Здравейте,

Не съм съгласен със следния коментар:

"Преводът си е превод, независимо дали говорим за Война и мир или за рецепта за коктейл."

"Война и мир" със сигурност е преведена от този, който е получил това право, за комерсиални цели.

Тук също става въпрос за "комерсиални" такива, обаче никой от никого не е получавал право, така че нещата следва да се решат чисто човешки,без заплахи, долагания и пр. Според мен в този спор никой няма право. Нека не ставаме, както в Германия ги наричат, интернет каубои.

Поздрави,
Д.Х.Х.
Извинявай, кое е комерсиалното в kokteilche.com? Аз в другия сайт виждам adsense.

@hoolie и bulram: Не съм ядосан. По-скоро съм отегчен от такива постъпки. Да не почвам да се оплаквам от български пощи и митницата, че съм назад с бутилка уиски, което се продава само по летища:). Според мен, щом има достатъчно акъл да копира съдържание и да слага adsense, е достатъчно на ясно, и просто е избрал да "бута" докато може. А според мен kokteili.zazz.info е на собственика на главния домейн. Това мисля по отношение на "незнанието" му.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Подкрепям те напълно!
И аз имам сайт за коктейли и това да се прави всеки коктейл изисква време и ресурс,
и после въобще не е приятно някой готованко да ти вземе снимките и рецептите
Такива дето се опитват а минат метър трябва да се гонят до дупка
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Добре без да искам да се заяждам, но щом имаш източника, трябва ли да го репортваш,че не ти е сложил линк ?

Може пък да не е наясна толкова с нещата (говоря за копиране) ,че веднага с вилицата в окото.
Нито ще изгубиш пари, нито ще ти стане нещо.. поне според мен. И до понеделник срок ми ако го няма събота и неделя и го види чак във вторник :)

Поздрави.

Ахааа не е наясно, а е наясно как да копира, да си сложи адсенс, ама не е наясно как да сложи връзка към източника?! Някак не ми се връзва...

Позволи ми да не се съглася с теб относно това дали автора ще загуби нещо... ами, че той вече е загубил:
  • Време да превежда рецептата
  • Уникално съдържание ( понеже след като е копирано, съдържанието вече се явява дублирано )
Мисля, че това не е никак малко... в някой странни за подобни действия се стига и до съд.

Относно срока... ами да ти кажа голяма част от потребителите в този форум дори не биха си направили труда да изчакат и ден... наскоро някой колега беше вилнял именно за копирано съдържание и пускаше директно репорт.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

И аз имам този проблем. Съветвам те да говориш със собственика на сайта, ако е пич ще те разбере, ако ли не не знам какво може да те спаси. По мое наблюдение гугъл много бавно преглеждат репортите. Тия дни ще пусна и факс. (Да се надяваме, че ще ме подкрепят). В моя случай, врага е тотален малоумник и вече не знам какво да правя. В яростта си му нацъках едната адсенс реклама и след 2 дни му я спряха заедно с други 3. Останаха още 2 (Не знам дали гугъл позволява рекламите на 2 акаунта да се появяват в един сайт, но при него е така, поне Сеокуйка така ми го показваше). Ако има резултат от факса ще пиша. :)
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Идеята с нацъкването е хубава, благодаря;)

По съвета на кулинара, сложих и аз едни условия за ползване, да не е без хич :)

Чакам понеделник... ;)
 
Re: Отново копирано съдържание:)

(Не знам дали гугъл позволява рекламите на 2 акаунта да се появяват в един сайт, но при него е така, поне Сеокуйка така ми го показваше). Ако има резултат от факса ще пиша. :)
Може без проблем 2 акаунта на един сайт. Ако блокират, обаче, целия сайт, няма да може да ползва и двата акаунта.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

Ами много интересно .. една част от рекламите бяха забранени (не се появяваха), а другите се !?!
Може без проблем 2 акаунта на един сайт. Ако блокират, обаче, целия сайт, няма да може да ползва и двата акаунта.
 
Re: Отново копирано съдържание:)

XRumer, поръчай му едно обилно популяризиране, може и няколко пъти.Домейна му заедно с всички поддомейни, ще изпадне от индекса и така вече, няма да имаш повече проблеми с дублираното съдържание:D
 

Горе