SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Панацея ли е VPS?

gstoychev

New member
Здравейте,
Имам намерение да преместя един домейн на VPS заради малките downtime, които въпреки, че са малки ме дразнят. Питам се обаче VPS-а случва ли се също да е down поради load или теоретично и практически е невъзможно?
 
Re: Панацея ли е VPS?

Естествено, че при голямо натоварване ще е down :) По-интересният въпрос е дали при голямо натоварване на един VPS това ще повлияе на другите на същата физическа машина.

На теория не знам, ама практически всичко е възможно. Една година бях на VPS и ми стига толкова, сега на нает сървър забравих за проблемите.
 
Re: Панацея ли е VPS?

Ако натоварването е наистина голямо, да, ще повлияе на цялата машина.
 
Re: Панацея ли е VPS?

Добре по отношение на РАМ до колкото знам има гарантирана - примерно 256 ram и максимална рам 512... Но колко време от тази максимална може да се използва? И да речем VPS друг клиент ползва някаква част от рамта то твоята 256 гарантирана .. а тази която може да стане проблемна в този момент е максималната щото сигурно се дели между няколко потребителя .. до колкото знам този вид сървър се води xed..

НЕ ГАРАНТИРАМ ЧЕ ПРЕДИ МАЛКО НЕ НАПИСАХ ГОЛЯМА ПРОСТОТИЯ...

просто и аз съм се замислял и ми е интересно какво знаете и вие :)
 
Re: Панацея ли е VPS?

VPS-a не решава проблемите с натоварването. Има моменти в които ти си плащаш за впс и друг впс ти .... мамата на машината. Така всички го отнасят
 
Re: Панацея ли е VPS?

/!\ оффтопик ако искате не го четете /!\
Е баси тъпото е да речем да изкарваш от сайт 100 лв и после да дадеш 160 за наета машина.. Ми времето което си хвърлил за новини/поддръжка/нерви? Да не говорим че от известно време не си реализирам идеите само защото товарят много.. ако ме разбирате на къде бия...
 
Re: Панацея ли е VPS?

Бе кво значи еб@ва мамата. ВПС-а е точно така направен, че като ти са дадени 1 процесор и 256Рам това значи, че на тебе толкова ти се падат и искаш-неискаш са заделени на тебе.

Няма такова нещо - имаме 50 виртуални сървъра на един реален и ако някой се олее, другите духат. :)

Аз поне така го разбирам. Това си е машина която си има заделени ресурси. за това се плаща и повече. иначе каква е разликата между VPS и шерд хостинг?
 
Re: Панацея ли е VPS?

Ползвам ВПС от 4 години и кой знае какви проблеми не съм имал (куршум на дявола в ушите). В момента прави около 10-15 к юзъра (50-60к импресии) на денонощие и "спи". По Коледа и Нова Година правеше по над 20к/дн и над 100к импресии и пак "спеше". Не е панацея, но е разумна инвестиция за средно големи сайтове.
 
Re: Панацея ли е VPS?

В моят случай е поради моя лична прищявка за сайт, който не изкарва пари, но ме дразни като напиша домейна да видя internal database error или друга random грешка. Та затова. В случая съм в позицията на нормалният малък сайт, който не прави почти никакво натоварване, но го отнася заради споделените ресурси. Аз до колкото съм запознат, хостинга ще е на Virtuozzo и каквото ти е гарантирано, наиситна ти е гарантирано и зависи от теб как ще си оптимизираш вече услугите да не изядат паметта. Тук вече идва следващият въпрос. Мнението ми базирано на приятелски и едно професионално мнение е че CentOS е масовата дистрибуция. Вие какво ползвате?
 
Re: Панацея ли е VPS?

CentOS, но дистрибуцията не е от особенно значение. Аз повечето неща ги управлявам през WHM/cpanel.
 
Re: Панацея ли е VPS?

vps или dedicated server ако има достатъчно натоварване сичко пада или се на***ра
след като ти е лек сайта vps или дори евтин сървър ще са ти добре
колко мислиш да плащаш за vps
 
Re: Панацея ли е VPS?

Едно от най- добрите решения е да се опиташ да оптимизираш сайта си. Ако се вгледаш ще намериш поне 40% от нещата които ще ти намалят натовареността на сървъра т.е. използваш мозъчни ресурси за да пестиш компютърни ресурси.
PS: моя kakvo.org с над 13к и 1000 импресии на денонощие товареше сериозно, но след сравнително малка оптимизация литна- http://mpetrov.net/optimizirane-na-mysql-tablicata-na-kakvo_org/

УСПЕХ !
 
Re: Панацея ли е VPS?

Моят сайт е достатъчно малък и с малко трафик. Няма какво да му се оптимизира толкова :) Не товаря аз сървъра. Мисля, че го бях споменал преди това.
 
Re: Панацея ли е VPS?

Дори и CPU и RAM да са ти гарантирани, ако друг VPS сървър разположен на същата визическа машина пусне някое некадърно mysql query, може 10 секунди дисковете да се претоварят да търсят в някоя неиндексирана таблица и всички VPS-и ще пострадат. Останалите потребители на този сървър най-вероятно са там защото сайтовете им са претоварвали shared хостинг или са надхвърляли разни CPU или mysql лимити. Общо взето според мен е най-вече късмет с какви други vps-и ще си на един сървър.
 
Re: Панацея ли е VPS?

Дори и CPU и RAM да са ти гарантирани, ако друг VPS сървър разположен на същата визическа машина пусне някое некадърно mysql query, може 10 секунди дисковете да се претоварят да търсят в някоя неиндексирана таблица и всички VPS-и ще пострадат. Останалите потребители на този сървър най-вероятно са там защото сайтовете им са претоварвали shared хостинг или са надхвърляли разни CPU или mysql лимити. Общо взето според мен е най-вече късмет с какви други vps-и ще си на един сървър.
А има ли значение какво управление на контейнерите ще се използва дали Virtuozzo или друг? Все пак не би трябвало гореспоменатият сценарий да няма начин да се избегне.
 
Re: Панацея ли е VPS?

По принцип, да - Virtuozzo или друг добър VPS могат да ограничават и по I/0. Но на практика не мисля, че може да се направи много ефективно това. Аз лично не съм правил тестве, но съм виждал няколко vps сървъра при които един vps без каквото и да е натоварване на него, има доста лошо I/O тъй като дисковете се претоварват от други vps-и на същия физически сървър. Но не знам какъв VPS софтуер е бил използван или дали е настроена достатъчно агресивно опцията за I/O ограничаване. Добре е да се осведомиш как стои този въпрос на конкретния VPS.
 

Горе